Дроєбак

Дрйобак (норв. Drøbak) — місто в Норвегії, центр комуни Фроґн. Розміщений на березі Осло-фіорда в самому вузькому його місці.

Дрйобак

Координати 59°40′ пн. ш. 10°38′ сх. д.

Країна Норвегія
Район Акерсхус
Статус з 2006
Площа 6,1 км²[1]
Населення 12239 осіб (2008)
Катойконім бук. drøbakianer[2]
нюн. drøbakianar[2]
бук. drøbaking[2]
нюн. drøbaking[2]
Міста-побратими Мітте, Омоль (комуна)
Часовий пояс UTC+0, влітку UTC+1
GeoNames 3158960
OSM 406134 ·R (Фроґн)
Дрйобак
Дрйобак (Норвегія)

Статус міста має з 13 лютого 2006 року. У місті знаходиться поштовий відділ Санта-Клауса.

Сквер в Дрйобаку

Назва

Назва походить з давньоскандинавської - "Drjúgbakki". Перший елемент - drjúgr '-важко; довгий '; останній елемент -' 'bakki' 'm' означає підніматися на пагорб. '. Це пов'язано з дуже крутими дорогами, що опускаються в центр міста.

Історія

Дрйобак був заснований самостійно через королівський указ 8 вересня 1823 р. Дрйобак став муніціпалiтетом 1 січня 1838 року. Головним містом комуни Фроґн він став 1 січня 1962 року.

Стара пекарня в Дрйобаку

Традиційно Дрйобак був зимовою гаванню столиці Норвегії, Осло, оскільки в суворих зимах фіорд замерзає у межах від Дробака до Осло.

Дрйобак мав статус міста в період між 1842 і 1962 роками, після чого муніципалітет був об'єднаний у сільську громаду Фронь і втратив статус міста. 13 лютого 2006 року міська рада повернула статус міста. Було також вирішено, що в межі міста будуть включені прилеглі села, такі як Heer.[3]

Помітна подія в історії Дрйобака відбулася під час Другої світової війни. У ході операції по швидкому захопленню Осло, рано вранці 9 квітня 1940 року німецьким крейсером Блюхер перевозили німецьких солдат. Битва, яка відбулась біля берегів міста, затримала наступ. Таким чином, це дозволило евакуацію норвезької королівської сім'ї, парламенту та кабінету міністрів, і зберегти золоті запаси нації від захоплення окупантами.

Раніше у Дрйобаку було безліч поромів, які перетинали фіорд. У новітній час коли з'явилися підводні тунелі в них відпала потреба. Проте деякі з старих поромів все ще використовуються як "плаваючі ресторани", які стоять тут протягом літа.

Туризм

Влітку, круїзні кораблі відвідують Осло практично кожен день. Деякі з них чотири або п'ять круїзних кораблів відвідують кожен день і Дрйобак. Крім цього, у Дрйобаку популярним місцем для туризму є узбережжя. Розміщені тут і численні ресторани, художні галереї та літо тут легке та приємне, що є важливими факторами для відвідування туристами.[4]

Дрйобак також відомий тим, що у місті є різдвяний магазин під назвою Julehuset (Різдвяний дім) у якій відправляються листи до Санти частіше потрапляють в Дрйобак з Європи, подібно до того, як вони потрапляють до Санта Клауса у штат Індіана в США.[5]


Протягом літніх місяців на туристичних автобусах від Осло до Дробака курсують одноденні екскурсії. Відвідувачі можуть відвідати традиційне норвезьке фіордове місто. Це також популярний околиці Осло для громадян, оскільки громадський транспорт добре пов'язаний між Дробаком та Осло, як автобусом, так і човном.

На узбережжі під підходом до Дрйобака розміщена скульптура, зроблена Рейдаром Фінсрудом), відлита в бронзі скульптура трьох русалок, що сидять на скелі. Скульптура була представлена ​​в 1999 році.[6]

Скульптури русалок на узбережжі


Функціоную тут і акваріум з місцевими видами риб і молюсків відкритий для публіки і показує він живі морське життя на фіорді, де рибок, омарів та крабів часто видно для відвідувачів акваріума. [7]

Примітки

  1. Tettsteders befolkning og arealStatistics Norway.
  2. http://www.sprakradet.no/sprakhjelp/Skriverad/navn-pa-steder-og-personer/Innbyggjarnamn/
  3. •Sørensen, Rolf m.fl.: Frogn bygdebokverk, Frogn kommune, 1996-, 5 b. (норв.), ISBN 82-993990-0-9
  4. •Drange, Erling: Drøbak fra nord til syd: husene forteller historie (2001), (норв.) ISBN 82-996109-0-7
  5. Julehuset (The Christmas house) Архівовано 30 грудня 2012 у Wayback Machine. (англ.)
  6. Three mermaids in Drøbak, Norway mermaidsofearth.com (англ.)
  7. Drøbak Akvarium (норв.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.