Жуль Клеман Шаплен

Жуль Клеман Шаплен або Жуль Шаплен (фр. Jules-Clément Chaplain 12 липня, 1839, Нижня Нормандія — 13 липня, 1909, Париж ) — французький скульптор і медальєр другої половини 19 ст.

Жуль Клеман Шаплен
Jules-Clément Chaplain

Фотопортрет медальєра
Ім'я при народженні Jules-Clément Chaplain
Народився 12 липня 1839(1839-07-12)
Нижня Нормандія
Помер 13 липня 1909(1909-07-13) (70 років)
Париж
Національність  Франція
Громадянство  Франція[1][2]
Навчання Національна вища школа красних мистецтв
Напрямок академізм, реалізм, романтизм, сецесія(модерн)
Працював у містах Париж
Основні роботи монумент Валері Греару, у співавторстві з Анрі-Полем Нено, низка монет і медалей на культурні події у Франції
Нагороди

Орден Почесного легіону

Життєпис

Народився в Нижній Нормандії і походив з ремісничого стану. Батько був пекарем.

Художнє навчання опановував в Школі красних мистецтв, скульптуру йому викладав Франсуа Жофре́й (1806-1882), а медальєрне мистецтво - Ежен Удіно́. Брав участь у конкурсі на отримання Римської премії в класі ювелірів і граверів. За твір «Римський вояк кладе пальму першості на вівтар Бога Марса» отримав друге місце. Першу премію отримав 1863 року за твір « Меркурій і пантера» і рельєф на коштовному камені «Голова Меркурія» і право на подорож до Риму.

Римський період

Навчався в Римі близько чотирьох років (1863-1868). Надіслав у Париж декілька малюнків-копій з творів римських художників-попередників (« Бог вкладає душу у Адама » Мікеланджело, портрет Андреа дель Сарто ), копії монет доби античних Сіракуз, декілька портретних бюстів і перші власні медалі.

Участь у виставках і швидке визнання

Як скульптор і медальєр брав участь у виставках ( Паризький салон ,1863, 1864, 1866, 1868, 1869, 1870, 1872 ) і швидко виборов визнання. Участь у Паризькому салоні 1878 р. принесла йому першу виставкову нагороду. Того ж року отримав нагороду орден Почесного легіону. Шаплен запропонував нову ливарну форму, що дозволяла виготовляти медалі типового і малого діаметрів без втрати чіткості і якості виробів. Серед його творів — більше двадцяти медалей за його технологією на часть низки його французьких сучасників - архітекторів, скульпторів, письменників, акторів, художників, політиків.

1896 року його призначили художнім керівником Севрської порцелянової мануфактури. В період керівництва уславленою мануфактурою Шаплен виготовив декілька медалей, використавши неглазуровану порцеляну бісквіт.

Стилістика

Шаплен як митець працював у добу швидких і напружених пошуків у мистецтві Франції. Разом співіснувало декілька стилістичних напрямків - пізній класицизм, академізм, реалізм, ранній французький модерн ( сецесія ). В молоді роки Шаплен дотримувався орієнтації на класицизм і академізм. Створення портретів реальних осіб навернуло його до реалізму. В останні роки життя він рахувався зі стилем модерн.

Вибрані твори

Жуль Клеман Шаплен. «Міжнародна всесвітня виставка», медаль, 1900 р.
  • «Перші Літні олмпійські ігри », медаль, 1896
  • «Міжнародна всесвітня виставка», медаль, 1900 р., Париж
  • « Письменник Віктор Гюго», медаль, 1902
  • «Письменник Сюллі-Прюдом», лауреат Нобелівської премії з літератури від Франції, медаль, 1907
  • Монумент Валері Греару, у співавторстві з Анрі-Полем Нено


  • Використовував підписи «J.C.CHAPLAIN», «CHAPLAIN», «J.C.C».

Вибрані твори

Шаплен. Золота монета у 20 франків.


Див. також

Джерела і посилання

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Жуль Клеман Шаплен

  1. artist list of the National Museum of Sweden — 2016.
  2. RKDartists
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.