Знесені пам'ятники Луцька

Знесені пам'ятники Луцька:
Назва Рік встановлення Розташування Фото Короткі відомості
Пам'ятник Олександру ІІІ1895Споруджено за кошти працівників окружного суду.
Погруддя Ю.Словацького, Т.Чатського, Ю.Крашевського, Г.Сенкевича1924На мості Казимира Великого (Братський міст)
Пам'ятник загиблим в 1919 році польським солдатам1926Перед входом до комплексу монастиря та костелу бернардинів
Пам'ятник Пілсудському (бронзове погруддя)Після 1935Міський паркДемонтовано в 1939 році й замінено пам'ятником Сталіну. На початку 1980-х років під час одного із суботників працівники обласної прокуратури, викопали на своєму подвір’ї бронзове погруддя Пілсудського. Було прийнято рішення про неприпустимість збереження пам'ятника у музеї. Подальша доля невідома.
Пам'ятник загиблим польським солдатам 24 Полку ПіхотиДо 1939
Пам'ятник Леніну та Сталіну1941Був зруйнований німцями в 1941 році.
Пам'ятник Леніну та Сталіну (другий)1949На місці ЦУМуВстановлено на честь 70-річчя Сталіна. Демонтовано в кінці 1950-х.
Пам'ятник СталінуПісля 1939На Театральному майданіБуло встановлено на місці погруддя Пілсудського. Демонтовано в 1954 році.
Пам'ятник СталінуУ сквері перед будинком по вулиці Лесі Українки, 20Демонтовано після смерті Сталіна
Погруддя Сталіна, Горького М., Калініна М.І., Маяковського В.В.Ймовірно в міському парку імені Ворошилова біля Палацу піонерів26 червня 2009 року під час прокладання кабельних мереж в колодязі на 5-метровій глибині на проспекті Волі, 15 було знайдено погруддя цілої низки комуністичних лідерів. Начальник відділу благоустрою міста Департаменту ЖКГ Луцькради Ольга Люфт повідомила, що найімовірніше ці бюсти прикрашали міський парк імені Ворошилова, а в колодязь погруддя були сховані в перші дні війни — у червні 1941-го.
Погруддя Сталіна, Молотова В.М.Поряд зі сквером на вулиці Лесі Українки під час будівельних робіт у котловані вирили два погруддя. Одне — понівечене погруддя міністра СРСР В’ячеслава Молотова, а інше — ціле, Йосипа Сталіна. Погруддя Сталіна забрав до свого музею «Подалі від ближнього» письменник Василь Простопчук.
Пам'ятник ЛенінуНа проспекті Волі навпроти центрального корпусу ВНУСкульптор О. Олійник. Архітектор І. Ланько. Демонтовано в 1991 році й навпроти встановлено пам'ятник Кобзареві
Пам'ятник ЛенінуНа Театральному майданіВстановлено на місце демонтованого пам'ятника Сталіну.
Пам'ятник ЛенінуНа проспекті Перемоги, 15Пам'ятник стояв на території Виставки досягнень народного господарства Волині. Сьогодні на місці виставки розташовується редакція всеукраїнської газети Вісник+К.
Пам'ятник радянським воякамНа вулиці Винниченка перед Будинком офіцерів
Пам'ятник Богдану ХмельницькомуНа розвилці вулиці Рівненської та вулиці ДубнівськоїДемонтовано в 1950-х роках й замінено пам'ятником Чкалову В.П.
Пам'ятник Чкалову В.П.В 1950-х рокахНа розвилці вулиці Рівненської та вулиці ДубнівськоїВстановлено на місце демонтованого пам'ятника Богдану Хмельницькому. Сьогодні знаходиться в музеї «Подалі від ближнього».
Робітник і колгоспниця1960-тіНа розвилці вулиці Рівненської та вулиці ДубнівськоїВстановлено на місці пам'ятника Чкалову перед кінотеатром «Комсомолець».
Пам'ятник Радянська зіркаНа перетині проспекту Перемоги та вулиці ШопенаДемонтовано на початку XXI ст.
Пам'ятник льотчикам ВВВПри в'їзді в Луцьк з рівненського напрямкуДемонтовано на початку XXI ст.
Пам'ятник Паші СавельєвійНа вулиці КафедральнійВстановлений у березні 1972 року. Скульптори Валентин Борисенко, Валентин Подольський, Йосип Садовський, архітектор В. Семененко.[1] В травні 2006 року 150-кілограмове бронзове погруддя було скинуто з постаменту. Згодом його знайшли у кущах біля замку. Погруддя реставрували й у липні знову встановили. 18 серпня 2006 року вночі невідомі демонтували й вивезли вантажівкою погруддя в невідомому напрямку.
Пам'ятник танкістам ВВВНа перехресті проспектів Соборності та ВідродженняДемонтовано на початку XXI ст.
Пам'ятник артилеристам ВВВНа перехресті вулиць Набережної та ШевченкаДемонтовано на початку XXI ст.
Бойка Степана, бюстна вулиці Лесі УкраїнкиПам’ятник учаснику комуністичного революційного руху на Західній Україні. Демонтовано в квітні 2016.

Див. також

Примітки

  1. Богуславский Г. Вечным сынам Отчизны. Памятники Великой Отечественной войны. — М. : Советская Россия, 1975.

Джерела і посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.