Каденко Володимир Михайлович

Каденко Володимир Михайлович
Народився 29 липня 1953(1953-07-29) (68 років)
Київ, Українська РСР, СРСР
Країна  СРСР
 Україна
Діяльність письменник
бард
поет
перекладач
Alma mater КНУ ім. Т. Шевченка
Мова творів українська

Каде́нко Володи́мир Михайло́вич (*29 липня 1953(19530729), Київ) письменник, бард, поет, перекладач.

Почав пісенну творчість у шістнадцятирічному віці. Як і всі київські автори того часу, пише російськомовні тексти. Турист (Урал, Східні Саяни, Кавказ, Памір, Далекий Схід), працював інструктором-методистом на дитячій туристичній станції.

У 1981 році закінчив факультет романо-германської філології КНУ ім. Т. Шевченка. Працював в Українському центрі туризму та краєзнавства учнівської молоді, згодом - редактором відділу поезії журналу «Радуга» (Київ).

Визнаний автор, учасник руху КСП, співпрацює з КСП в ДК «Арсенал» на Московській площі з початку його діяльності. У 1974 році його пісня «Зима» здобула спеціальний приз журі Грушинського фестивалю. Разом з арсеналівцями у 1986 році у зоні відчуження давав концерти для учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

За майже півстоліття творчої діяльності Володимир Каденко здобув декілька літературних відзнак: «Літературна скарбниця» Спілки письменників, Міжнародна премія «Висота» у жанрі прози та Літературна премія ім. Юрія Долгорукого. Учасник багатьох фестивалів авторської пісні, бажаний гість для російськомовної авдиторії як близького, так і далекого зарубіжжя, запрошується й очолює журі поетичних та пісенних конкурсів.

Наприкінці 1990-х почав співпрацю з видавництвом Дух і літера, переклав українською віршовані «Паризькі казки» П'єра Гріпарі, також перекладав наукові праці французького славіста Жоржа Ніва, комедії Жоржа Фейдо у перекладі В. Каденка були поставлені Театром російської драми ім. Лесі Українки, а дві його власні п'єси — в Театрі пластичної драми на Печерську. В 1998 році вийшла книга «Християнські вимоги в політиці» Шарля Журне в російському перекладі Каденка.

Від народження живе в Києві, рідному місту присвятив пісні «Владимирская горка» (Володимирська гірка), «Когда зацветает сирень…» Відомий також пісенний цикл, присвячений Карпатам. Автор декількох поетичних збірок, в тому числі, вінця сонетів. Схильний Володимира Михайловича до літературних містифікацій, якими (принаймні частково) є його переклади народних пісень та віршів Сулеймана Пишного (цілий пісенний цикл створений на слова Сулеймана Великолепного).

Напочатку 2000-х років Володимир Каденко одружився з поетесою та виконавицею пісень Юлією Вєрєтєнніковою. У 2002-му у них народилась донька.

Старший син Володимира Каденка від першого шлюбу — Сергій є учасником багатьох творчих колективів («ДЗД», «Рун», «Деруни», етнічний ансамбль «Царина»), вокаліст, мультиінструменталіст (клавішні, флейта, акустична гітара). Гурт «День Захисту Дітей» почав концертну діяльність іще в 2000 році (Сергій був у тому першому складі), їх творчість цікава тим, що тексти пропагують здоровий та тверезий спосіб життя, музиканти застерігають молодь від ризикованої саморуйнівної поведінки.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.