Кайдаш Володимир Федорович

Володимир Федорович Кайда́ш (нар. 16 вересня 1914, Лісники пом. 31 липня 1972, Куянівка) радянський військовик, учасник німецько-радянської війни; Герой Радянського Союзу з 1945 року.

Кайдаш Володимир Федорович
Народився 16 вересня 1914(1914-09-16)
Яготинський район, Україна
Помер 31 липня 1992(1992-07-31) (77 років)
Куянівка, Білопільський район, Сумська область, Україна
Поховання Куянівка
Країна  СРСР
Національність українець
Alma mater Смілянський коледж харчової промисловості
Учасник німецько-радянська війна
Військове звання  Молодший сержант
Партія КПРС
Нагороди

Біографія

Народився 16 вересня 1914 року в селі Лісниках (тепер у складі міста Яготина Київської області, Україна) в селянській сім'ї. Українець. Навчався в семирічній школі. Закінчив Смілянський сільськогосподарський техникум. Працював на цукрових заводах в Чернігівській і Сумській областях. Член ВКП(б) з 1939 року.

У період окупації Сумщини був на підпільній роботі, виконував завдання партизанського з'єднання. З серпня 1943 року в Червоній армії. З листопада 1943 року брав участь в боях в складі 1-го Українського і 2-го Українського фронтів.

На посаді командира відділення кабельно-телеграфної роти 359-го окремого батальйону зв'язку (23-й стрілецький корпус, 46-а армія, 2-й Український фронт) в ніч на 5 грудня 1944 року з відділенням у складі передових стрілецьких підрозділів форсував Дунай на південь від Будапешта і, проклавши кілька кабельних ліній, встановив зв'язок з командуванням. Брав участь у відбитті контратак противника.

Був учасником Параду Перемоги в Москві і урочистого прийому в Кремлі на честь переможців.

Після закінчення війни жив в Сумській області, працював головним механіком, заступником головного інженера Буринського, потім Куянівського цукрових заводів. З 1956 року — на пенсії. Неодноразово обирався депутатом Куянівської сільської ради. За його ініціативи та за його участю в 1969 році в селі Куянівці був створений музей.

Могила.

Помер в Куянівці 31 липня 1972 року. Похований на кладовищі села Куянівки.

Нагороди

Вшанування пам'яті

погруддя в Яготині.
  • Ім'ям Героя названа центральна вулиця села Куянівці, на якій в 1981 році встановлено пам'ятний знак;
  • Почесний член бригади Куянівського цукрового заводу;
  • Його ім'я вибито на пам'ятному знаку землякам-героям в місті Білопіллі[2];
  • Його погруддя встановлене на Алеї Героїв у місті Яготині.

Примітки

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.