Кайманова черепаха

Кайманова черепаха (лат. Chelydra serpentina) - єдиний вид черепах в роді Chelydra. Велика тварина, з панциром завдовжки до 35 см, масою до 14 кг. Окремі особини масою до 30 кг.[1]

?
Кайманова черепаха

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Амніоти (Amniota)
Завропсиди (Sauropsida)
Підклас: Анапсиди (Anapsida)
Ряд: Черепахи (Testudines)
Підряд: Прихованошийні черепахи (Cryptodira)
Родина: Кайманові черепахи
Рід: Chelydra
Вид: Кайманова черепаха
Chelydra serpentina (Linnaeus, 1758)
Посилання
Вікісховище: Category: Chelydra serpentina
Віківиди: Chelydra serpentina
EOL: 795409
ITIS: 173752
МСОП: 163424
NCBI: 8475
Fossilworks: 105357

Зовнішній вигляд і спосіб життя

Череп

Кайманова черепаха має велику голову з опуклими очима, велику пащу з гострими щелепами, потужні пазуристі лапи. Тварина відома своєю агресивністю[1] - під час лову черепаха активно обороняється, далеко викидаючи голову на довгій шиї і кусаючись. На зиму черепахи зариваються в мул на дні водоймища і впадають у сплячку[1]. У північних районах ця сплячка триває з жовтня до травня. Цікава стійкість кайманових черепах до холоду. Нерідко вдається бачити, як вони активно рухаються у воді під льодом або плазують по льоду, а іноді черепаха виповзає на сніг.[1]

Харчування кайманової черепахи становлять риби, як живі, так і мертві, всілякі дрібні тварини, аж до водоплавних птахів та змій[1], різна падаль, а також водна рослинність. Падло вона знаходить, керуючись нюхом, а за живою здобиччю полює із засідки, подовгу вистежуючи жертву і стрімко схоплюючи пащею тварину, що наближається[1]. Кайманова черепаха дуже численна в багатьох районах США і в ряді місць є об'єктом промислу, оскільки м'ясо її охоче вживається в їжу місцевими жителями.

Ареал розповсюдження

Кайманова черепаха поширена від Південно-Східної Канади через весь центр і схід США до Колумбії і Еквадору. Мешкає в різноманітних водоймах — річках, ставках, озерах, вибираючи місця з мулистим дном[1], де їй легко закопуватися.

Розмноження

Кладка яєць кайманової черепахи

Навесні відбувається спаровування, а на початку літа самки відкладають 20-25 яєць в ямку глибиною близько 15 см, яку вони самі викопують у ґрунті недалеко від берега. Через 2-3 місяці з яєць виходять черепашки довжиною 3 см. Вони дуже активні і вже здатні кусатися, ледь з'явившись з яйця.

Примітки

  1. Тваринний світ / Ілюстрована енциклопедія. — Харків : Промінь, 2007. — С. 170. — ISBN 978-966-7991-81-4.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.