Канастеро блідий

Канасте́ро блідий[2] (Asthenes hudsoni) — вид горобцеподібних птахів родини горнерових (Furnariidae)[3]. Мешкає в Південній Америці. Вид названий на честь англо-аргентинського натураліста і орнітолога Вільяма Генрі Хадсона[4].

?
Канастеро блідий

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Горнерові (Furnariidae)
Рід: Канастеро (Asthenes)
Вид: Канастеро блідий
Asthenes hudsoni
(Sclater, 1874)

Ареал поширення виду
Синоніми
Synallaxis hudsoni
​Thripophaga hudsoni
Посилання
Вікісховище: Asthenes hudsoni
Віківиди: Asthenes hudsoni
EOL: 920083
ITIS: 558778
МСОП: 22702582
NCBI: 1094230

Опис

Довжина птаха становить 18 см. Верхня частина тіла піщано-коричнева, поцяткована чорнуватими і сріблясто-сірими смужками. Над очима вузькі охристі "брови", на підборідді білувата пляма. Нижня частина тіла жовтувато-коричнева, боки поцятковані чорними смужками. На махових перах к4штанові плями. Хвіст довгий, темний, на кінці срібясто-сірий.

Поширення і екологія

Бліді канастеро поширені в регіоні південноамериканської пампи. Вони мешкають на крайньому південному сході Бразилії (на південному сході Ріу-Гранді-ду-Сул), в Уругваї та на сході Аргентини (від Санта-Фе і Ентре-Ріоса до півдня Буенос-Айреса та до Ріо-Негро). В Уругваї вид вважається рідкісним. Найбільші популяції блідих канастеро мешкають в районі затоки Самборонбон та в долині Ріо-Саладо, що в аргентинській провінції Буенос-Айрес.

Бліді канастеро живуть на помірних луках, зокрема на заплавних, зустрічаються на висоті до 950 м над рівнем моря. Живляться комахами, яких шукають на землі та серед рослинності. Розмножуються протягом південної весни і літа, пташенята з'являюиться в листопаді-грудні. Гніздо розміщується на землі або в густій рослинності. В кладці 3-4 яйця.

Збереження

МСОП класифікує стан збереження цього виду як близький до загрозливого. Блідим канастеро загрожує знищення природного середовища.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Asthenes hudsoni.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David, ред. (2021). Ovenbirds, woodcreepers. World Bird List Version 11.2. International Ornithologists' Union. Процитовано 19 січня 2022.
  4. Jobling, James A. (2010). The Helm Dictionary of Scientific Bird Names. London: Christopher Helm. с. 195. ISBN 978-1-4081-2501-4.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.