Філіп Склейтер

Філіп Латлі Склейтер (англ. Philip Lutley Sclater; 18291913) британський юрист та орнітолог[7][8]. Визначив основні зоогеографічні регіони світу. 42 роки пропрацював секретарем Зоологічного товариства Лондона (1860—1902).

Філіп Склейтер
англ. Philip Lutley Sclater
Народився 4 листопада 1829(1829-11-04)[1][2][…]
Wootton St Lawrenced, Wootton St Lawrence with Ramsdelld, Бейсінгсток і Дінd, Гемпшир, Гемпшир, Велика Британія[3]
Помер 27 червня 1913(1913-06-27)[1][2][…] (83 роки)
Odihamd, Hart, Гемпшир, Гемпшир, Велика Британія[3]
Країна  Сполучене Королівство
Місце проживання Англія
Діяльність біолог, орнітолог, зоолог, адвокат
Галузь зоологія
Alma mater Крайст Черч, Вінчестер-коледжd (1846)[4], Twyford Schoold (1842)[4], Коледж Тіла Христового (1849)[4] і коледж Корпус-Крістіd (1851)
Знання мов англійська[1]
Членство Лондонське королівське товариство, Лондонське Ліннеївське товариство, Королівське географічне товариство, Зоологічне товариство Лондонаd, Леопольдина, Oxford Uniond[4] і Туринська академія наук[3]
Батько William Lutley Sclater[5]
Мати Anna Maria Bowyerd[5]
Брати, сестри George Sclater-Booth, 1st Baron Basingd
У шлюбі з Jane Anne Eliza Sclaterd[6][5]
Діти Вільям Латлі Склатер[5], Guy Lutley Sclaterd[5], Lilian Elizabeth Lutley Sclaterd[5], Bertram Lutley Sclaterd[5] і Arthur Lutley Sclaterd[5]
Нагороди

член Лондонського Королівського Товариства

член Королівського географічного товаристваd

Систематик живої природи
Дослідник, який окреслив низку зоологічних таксонів. Назви цих таксонів для вказівки авторства супроводжують позначенням «Sclater».


Сторінка на Віківидах

Зображення на Вікісховищі

Біографія

Філіп Склейтер народився в Гемпширі в аристократичній родині. У віці тринадцять років поступив до Вінчестерського коледжу, згодом в Коледж Тіла Христового (Оксфорд), де вивчав орнітологію під керівництвом Г'ю Едвіна Стрікланда. Потім вивчав право. У 1856 році мандрівав Сполученими Штатами.

У 1857 році Склейтер опублікував доповідь, в якій вказував на межу, яка розділяє Індонезійський архіпелаг на азійську та австралійську біоти. Цю межу він назвав лінією Воллеса на честь британського натураліста Альфреда Рассела Воллеса. У 1858 році опублікував статтю, у якій поділив Землю на шість зоогеографічних регіонів: палеарктичний, ефіопський, індійський, австралійський, неарктичний і неотропічний. Цей поділ використовується досі. Він також розробив теорію про існування у минулому континенту Лемурія, пояснюючи подібність фауни Мадагаскару та Індії. У 1901 році зі шкури та двох черепів описав окапі, хоча живою тварину йому не судилося бачити.

Філіп Склейтер зібрав величезну колекцію птахів (до 9000 екземплярів), яка зберігається у Британському музеї.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.