Карл Маркс. Молоді роки

Карл Маркс. Молоді роки (нім. Karl Marx. Die jungen Jahre) — радянсько-східнонімецький художній телефільм 1980 року, знятий на Кіностудії ім. М. Горького режисером Львом Куліджановим. Фільм складається з 7 серій. Телепрем'єра в СРСР відбулася 2-8 червня 1980 року. У 1982 році режисер фільму, а також автори сценарію і оператор були удостоєні Ленінської премії.

Карл Маркс. Молоді роки
Жанр біографія
історія
драма
Режисер Лев Куліджанов
Сценарист Анатолій Гребньов
Лев Куліджанов
Борис Добродєєв
У головних
ролях
Венцислав Кисьов
Рената Блюмі
Олександр Сафронов
Оператор Вадим Юсов
Композитор Бернд Вефельмейєр
Художник Петро Пашкевич
Наталія Полях
Кінокомпанія Кіностудія імені Горького і Deutsche Film AG
Тривалість 467 хв. (7 серій)
Мова російська
Країна  СРСР
 НДР
Рік 1980
IMDb ID 0172016

Сюжет

Фільм розповідає про політичну ситуацію в Європі XIX століття, про ідеї соціалізму, які почали набувати популярності на тлі монархічного застою і зміцнення впливу капіталістів. Карл Маркс, молодий син трірського адвоката, потрапляє в Берлін, де, крім навчання у Вільному університеті, він, завдяки знайомству з Бруно Бауером, починає відвідувати Докторський клуб, де дізнається про ті анархічні ідеї, які витають в інтелектуальних колах німецького суспільства.

Маркс не має інтересу до юриспруденції і захоплюється філософією, що хвилює його батька, що переживає за майбутнє свого занадто «безтурботного» сина, який, до того ж, таємно заручився зі своєю коханою Женні фон Вестфален, не маючи грошей для майбутнього сімейного життя. Однак Маркс не може відступитися від бажання розібратися в тих ідеях, які він зустрів в Берліні, і продовжує навчання, вивчаючи філософію, отримавши, нарешті, ступінь доктора. Однак через вигнання з університету викладавшого там Бауера він не може посісти місце доцента на кафедрі філософії.

Марксу вдається знайти роботу редактора «Рейнської газети», де він ближче знайомиться з політичною системою та економічним життям Німеччини і починає писати гострі соціальні статті. Далі слідує залишення Марксом газети, якій імператорським оточенням наказано змінити курс, так давно бажане весілля з Женні, переїзд до Франції, де Маркс сподівається на більш сприятливі умови для подальшого вивчення дійсності. У Франції починається дружба і співпраця Маркса з Енгельсом, і завдяки їх спільній праці їм вдається дійти до ідеї діалектичного матеріалізму. Маркс і Енгельс, долаючи ідеї утопічного соціалізму, приходять до необхідності вивчення політекономії для розробки науки про соціалізм, а також до необхідності організованої боротьби пролетаріату. Зазнаючи постійний брак грошей і тиск влади як в Парижі, так і в Брюсселі, куди Маркс, Женні і їхня маленька дочка змушені були виїхати, молодий революціонер продовжує розвиток комуністичної ідеї, присвячуючи цій праці все своє життя.

У ролях

Знімальна група

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.