Касперівський ландшафтний заказник

Ка́сперівський зака́зник ландшафтний заказник загальнодержавного значення в Україні. Розташований у межах Чортківського району Тернопільської області.

Касперівський заказник
48°41′02″ пн. ш. 25°51′10″ сх. д.
Розташування:  Україна
Тернопільська область
Заліщицький район
Борщівський район
Найближче місто: Заліщики
Площа: 818 га
Заснований: 1977 р.
Керівна
організація:
Тернопільське обласне управління лісового господарствава
Країна  Україна

 Касперівський ландшафтний заказник у Вікісховищі

Площа — 818 га. Створений відповідно до постанови РМ УРСР від 19 квітня 1977 198. Перебуває у віданні Тернопільського обласного управління лісового господарствава, спілки пайовиків «Винятинська» і селянської спілки «Заповіт» Заліщицького району, Касперівської сільради, ТзОВ «Росинка», ВАТ «Тернопіль-обленерго».

Під охороною — унікальні природні комплекси в долині річки Серет із мальовничим водосховищем. Береги річки і водосховища високі, скелясті з вапняками оригінальних форм вивітрювання. Вздовж долини, у верхній частині схилу корінних берегів — виходи (відслонення) сарматських пісковиків і вапняків, часто у вигляді суцільної плити.

Рослинність представлена окремими лісовими масивами і ділянками степу. У лісовиї насадженнях переважають грабові масиви з домішками липи, клена гостролистого, дуба скельного. Підлісок утворюють ліщина, клен татарський, терен, шипшина. Значну цінність мають рідкісні скельні та степові рослини: ковила волосиста і пірчаста, сон великий, шиверекія подільська (види, занесені до Червоної книги України), горицвіт весняний, кизильник чорноплідний, півники угорські, занесені до Переліку рідкісних, і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів рослинного світу на території Тернопільської області.

Трапляються видра річкова, борсук звичайний, тварини, занесені до Червоної книги України, а також багато мисливських видів фауни: заєць сірий, лисиця руда, сарна європейська і тхір лісовий, куниця лісова й кам'яна, ондатра та інші.

У 2010 р. увійшов до складу Національного природного парку «Дністровський каньйон».

Будівельні маніпуляції

За інформацією від екологів, на території бази відпочинку «Росинка» та поблизу неї розташовані одно-, дво-, чотириповерхові будиночки, які перетворилися в такі з дерев'яних будиночків-«шпаківень» для відпочинку. За словами начальника відділу екомережі, природних ресурсів, екомоніторингу та зв'язків з громадськістю Управління екології Тернопільської облдержадміністрації Ігоря П'ятківського: «Існуючим положенням про ландшафтний заказник Касперівський заборонено на його території будівництво будь-яких нових об'єктів. Тому, якщо на території бази „Росинка“» або на прилеглій території, або на іншій таке нове будівництво велось, то вважати слід його незаконним з точки зору природоохоронного законодавства і зокрема закону України «Про природно-заповідний фонд України»".[1][2]

ТОВ «Росинка» — єдина база, що має державний акт на право постійного користування 2,5 га землі у Касперівському заказнику.[1]

Світлини

Примітки

  1. Гривас С. У заказнику поселились бізнесмени, політики, чиновники / Світлана Гривас // 20 хвилин (Тернопіль). — 2016. — 29 грудня.
  2. Гривас С. Фірташ і наближені поселилися в «Росинці» / Світлана Гривас // 20 хвилин (Тернопіль). — 2016. — 29 грудня.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.