Квартира

Кварти́ра[1] або поме́шкання[2] — частина житлового будинку, яка вміщує кілька кімнат.

Інтер'єр квартири у Міннеаполісі, США
Багатоквартирні будинки в Києві, Україна

Походження

Слово квартира походить від нім. Quartier, первісним значенням якого було «четверта частина», «чверть», потім воно стало значити і «частина будинку» (спочатку — його четверта частина). Від нього походить також слово «кватирка» (через пол. kwatera). сер.-в.-нім. quartier походить від лат. quartārius («одиниця вимірювання», «чверть»), пов'язаним з quater («чотири рази») та quattuor («чотири»). Латинські слова виводяться від пра-і.є. *kʷetwóres («чотири»), і споріднені з слов'янськими «чотири», «четвертий», «чверть»[3].

Визначення терміна

Квартира — ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання[4].

Кварти́ра — сукупність житлових та допоміжних приміщень, які мають окремий вихід на сходову клітку, коридор або в двір.[5]

Кварти́ра — ізольована частина будинку, яка відділена від інших суміжних приміщень стінами без отвору або глухими перегородками та має самостійний вихід на сходову клітку, коридор загального користування, у двір чи на вулицю. Квартирою в житлових будинках коридорного типу з окремими кімнатами, які виходять у загальний коридор, вважається комплекс кімнат із загальною кухнею для них, на кожному поверсі з кожного боку сходової клітки в яких проживають сім'ї або одинаки.[6]

Кварти́ра — частина житлового будинку, що призначена для проживання однієї особи, однієї або кількох сімей, з упорядженими житловими кімнатами, підсобними приміщеннями і окремим виходом на сходову клітину, галерею, в коридор або на вулицю.[7]

Термінологія в Україні

Загальна площа квартири — площа житлових кімнат і підсобних приміщень квартири з урахуванням площі лоджій, балконів і терас за такими коефіцієнтами: лоджії — 0,5, балкони і тераси — 0,3, засклені лоджії — 1, засклені балкони — 0,8.

Житлова площа квартири визначається як сума площ житлових кімнат.

До житлової площі включається площа житлових квартир, що складається з однієї житлової кімнати, яка служить одночасно кухнею; житлових кімнат у нежитлових будівлях і приміщеннях школах, лікарнях тощо, а також площа житлових кімнат, тимчасово незаселених з будь-яких причин (ремонт, переобладнання).

До житлової площі не належить: площа кухонь, коридорів, ванних, комор, вбудованих шаф, інших підсобних приміщень, площа житлових квартир і кімнат, які призначені для проживання, але використовуються з іншою метою.

До житлової площі гуртожитків включається площа житлових кімнат (загальних кімнат та спалень); кімнат для відпочинку та позакласних занять дитячих будинків, будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів (дорослих і дітей), шкіл-інтернатів.

Підсобні приміщення — це приміщення кухні, ванної кімнати чи душової, санвузла, квартирного коридору чи передпокою, вбудованих у квартирі кладових чи шаф[7].

Див. також

Примітки

  1. Квартира // Словник української мови : у 20 т. К. : Наукова думка, 2010—2020.
  2. Помешкання // Словник української мови : в 11 т. — К. : Наукова думка, 1970—1980.
  3. Етимологічний словник української мови : у 7 т. : т. 2 : Д  Копці / Ін-т мовознавства ім. О. О. Потебні АН УРСР ; укл.: Н. С. Родзевич та ін ; редкол.: О. С. Мельничук (гол. ред.) та ін. К. : Наукова думка, 1985. — Т. 2 : Д — Копці. — 572 с.
  4. Цивільний кодекс України (ст.382) м. Київ, 16 січня 2003 року N 435-IV. Архів оригіналу за 22 січня 2009. Процитовано 25 лютого 2010.
  5. Державний комітет статистики України. Наказ Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-житлофонд (річна) «Житловий фонд» (Інструкція, п.2.3) 21.07.2008 N 251[недоступне посилання з липня 2019]
  6. Державний комітет статистики України. Наказ Про затвердження форм погосподарського обліку та Інструкції з ведення погосподарського обліку в сільських, селищних та міських радах (Інструкція, п.1.1) 18.04.2005 N 95 [недоступне посилання з липня 2019]
  7. Державний комітет статистики України. Наказ Про затвердження форми державного статистичного спостереження N 1-житлофонд (річна) (Роз'яснення, розд.2) N 246 від 27.06.2002 м. Київ[недоступне посилання з червня 2019]

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.