Кентерберійський собор

Кентерберійський собор в Кентербері, Кент — одна з найстарших християнських будівель в Англії і є частиною світової спадщини.

Кентерберійський собор
Основна інформація
РозташуванняКентербері
Повна назваСобор і Митрополитська Церква Христа в Кентербері
Географічні координати51°16′47″ пн. ш. 1°04′59″ сх. д.
ГрафствоКент
Країна Велика Британія

Це собор Архієпископа Кентерберійського, духовного голови англіканської церкви і символічного голови англіканського співтовариства. Повна назва Собор і Митрополитська Церква Христа в Кентербері.

Історія

За відомостями Беди Преподобного, собор був заснований 603 року місіонером папи Григорія Великого Августином Кентерберійським. Фундаменти започаткованої ним будівлі були відкриті археологами 1993 року. Храм був спочатку присвячений Христу Спасителю. У середині VIII століття св. Кутберт прибудував до собору баптистерій.

Після норманського завоювання порядком занепала церква була перебудована архієпископом Ланфранком в дусі нормандської Романик. Ансельм Кентерберійський підняв будівництво на новий рівень, про що свідчить що дійшла до наших днів і вельми обширна крипта.

1174 року собор згорів. При відновленні до храму була прибудована Троїцька капела, в яку перенесли мощі убитого в соборі архієпископа Томаса Бекета. З того часу собор став святинею цього мученика, щорічно привертаючи тисячі паломників, які служили опорою його добробуту (про паломників див. «Кентерберійські оповідання»).

В XV столітті неф набув близького до сучасного вигляду («перпендикулярна готика»); істотно була надбудована центральна вежа. Північно-західна вежа в романському стилі в XVIII столітті загрожувала обваленням і була розібрана; в 1830-ті роки на її місці виросла нова споруда, стилізована в дусі «перпендикулярної» готики.

Навколо Кентерберійського собору розташувалися два клуатри, монастирський садок та декілька підсобних приміщень різного часу побудови. При св. Дунстані (X століття) прихід собору був реорганізований в бенедиктинское абатство, яке 1539 року було секуляризоване за розпорядженням Генріха VIII, як останнє в Англії. Частину прибудов було знищено в березні 1942 року під час нальоту люфтваффе, метою якого був сам собор.

Галерея

Посилання

Світова спадщина ЮНЕСКО, об'єкт №496-001496 (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.