Книгарня

Книгарня крамниця, що займається роздрібним та гуртовим продажем книг та інших товарів, таких як журнали, географічні карти, путівники та ін.

Книжкова крамниця «El Ateneo Grand Splendid» в Буенос-Айресі, Аргентина.
Книгарня у м. Мач-Венлок, Велика Британія.

А також оперативно-виконавчий орган, що входить до складу книготорговельної галузі, точка роздрібного продажу книг та інших публікацій, приміщення з відповідним обладнанням для експозиції та продажу.

Працівник книгарні, який займається продажем книг книгар[1].

Типи книгарень

  • загальні, що займаються продажем поточної видавничої продукції.
  • спецілізовані, що займаються продажем книг певної тематики або виду за допомогою певних форм продажу.
  • інтернет книгарні, що займаються продажем книг в інтернеті[2]. Приклад knigarna.com.ua

Спеціалізовані книгарні поділяються:

За даними 2005 р. найбільша кількість книгарень серед країн СНД — у Росії (~ 4000). В Україні їх 380, а в Молдові — 163.

Найменша кількість — у Вірменії (40), у Грузії й Киргизстані (по 30).[3]

За даними Державного комітету телебачення та радіомовлення України на 2013 рік в Україні діяли 9 тис. 704 об'єкти роздрібної торгівлі книжковою продукцією, в тому числі 1 519 книгарень та 8 185 книжкових кіосків та прилавків.[4][5]

Для порівняння, в Німеччині діє близько 6 000 книгарень[6], в яких працює 120 000 працівників, а річний виторг становить понад 10 млрд євро (2000). У США — понад 25 000 книгарень, проте їхня кількість зменшується[7].

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.