Криптокорина

Криптокорина (Cryptocorýne) рід тропічних трав'янистих земноводних рослин родини кліщинцеві (Araceae). Має багато видів (67 згідно з Plants of the World Online); рослини роду широко використовуються в акваріумістиці.

Криптокорина
Криптокорина понтедереволистна
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Однодольні (Monocotyledon)
Порядок: Частухоцвіті (Alismatales)
Родина: Кліщинцеві (Araceae)
Підродина: Aroideae
Триба: Cryptocoryneae
Рід: Криптокорина (Cryptocoryne)
Fisch. ex Wydler
Вікісховище: Cryptocoryne
Криптокорина Гріффіта

Назва і перший опис

Назва роду походить від лат. crypto («захований») і грец. koryne («булава», «початок») — від будови квітки.

Перші рослини цього роду були описані шведським ботаніком Андерсом Реціусом в 1779 році як Arum spirale. Власне рід Cryptocoryne описаний в 1828 році Фрідріхом фон Фішером, німецьким ботаніком на російській службі, директором Імператорського ботанічного саду в Петербурзі.

Опис

Зустрічається в тропічній та субтропічній Азії: Китай, Індія, Бангладеш, Шрі-Ланка, Лаос, М'янма , Тайвань, В'єтнам, Борнео, Ява, Молуккські острови, Філіппіни, Сулавесі, Суринам, Нова Гвінея[1].

Ростуть у затінених місцях по річках і струмках, що протікають під пологом дощових тропічних лісів. Мають розвинену кореневу систему.

У природних умовах рідко розмножуються насінням, типовим для них є вегетативне розмноження кореневими відростками і кореневищами.

В акваріумістиці

Криптокорини є популярним об'єктом утримання в прісноводних акваріумах, окремі види мають відмінні декоративні якості: криптокорина блискуча має вузьке яскраво-зелене ланцетоподібне листя, у висоту сягає до 10 см; криптокорина апоногетонолистна відзначається значним розміром до 1,5 м та має темно-зелене хвилясте листя.

Більшість криптокорин потребують активної реакції води в межах від 6,8 до 7,5 і твердість 8-12 °, вимагають відносно старої води[2]).

Окремі види криптокорин є досить вибагливими до стабільності параметрів води і при різкій їх зміні можуть втрачати листя, яке немов перетворюється на кисіль і розчиняється у воді (у акваріумістів явище дістало назву «криптокоринова хвороба»[3]).

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.