Куничник волохатий

Куничник волохатий (Calamagrostis villosa) - вид квіткових рослин родини злакових (Poaceae), природно поширений у Європі[1]. Гемікриптофіт.

Куничник волохатий
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Однодольні (Monocotyledon)
Клада: Комелініди (Commelinids)
Порядок: Тонконогоцвіті (Poales)
Родина: Злакові (Poaceae)
Підродина: Мітлицевидні (Pooideae)
Рід: Куничник (Calamagrostis)
Вид:
Куничник волохатий (C. villosa)
Біноміальна назва
Calamagrostis villosa
(Chaix) J.F.Gmel.

Опис

Вид багаторічний дернинний злак з коротким кореневищем 60–100 см довгим стеблом соломиною. Її язичок (ligula) шорсткий, плівчастий, не запушений, довжиною 3–5 мм. Листкові пластинки шириною 3–8 мм, — запушені та волосисті в нижній частині. Волоть відкрита, суцвіття лінійні, завдовжки 8–20 см і 3–6 см завширшки з шорсткими відгалуженнями. Колоски клиноподібні, розміром 4–6 мм. Вони несуть одну родючу квіточку, яка має запушений калюс[1]. Колоскові луски вузьколанцетні, загострені, у півтора раза довші від нижньої квіткової лусочки[2].

Плодова лусочка безкілева, плівчаста, довгаста, має 2,5–3,5 мм завдовжки. Сама лусочка має загострену верхівку, а основна лусочка має Остюк 0,5–0,6 мм на верхівці і має розмір 1–2 мм. Вид також має плівчасті, ланцетні колоскові луски, загострені на кінці, верхня з яких має такі самі розміри, що й колосок. Остюк 0,5 мм завдовжки, волосоподібний. Оцвітина складається з двох лодикул і двох приймочок з трьома тичинками . Ці плоди є зернівками з додатковим перикарпом і точковим рубчиком[1].

В Україні росте в субальпійському та альпійському поясах Карпат на високогірних луках — полонинах, у заростях стелюха вільхи зеленої, а також на галявинах і вирубках при верхній межі лісу[2]

Список літератури

  1. W.D. Clayton, M. Vorontsova; K.T. Harman; H. Williamson (16 листопада 2012). Calamagrostis villosa. The Board of Trustees and Royal Botanic Gardens. Процитовано 17 листопада 2013.
  2. Доброчаева Д. Н., Котов М. И., Прокудин Ю. Н., и др. Определитель высших растений Украины. К. : Наук. думка, 1987. — С. 447.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.