Лапаївка

Лапаї́вка село в Україні, у Зимноводівській сільській об'єднаній територіальній громаді Львівському районі Львівської області. Населення становить 2909 осіб. Орган місцевого самоврядування Лапаївська сільська рада.

село Лапаївка
Герб
Країна  Україна
Область Львівська область
Район/міськрада Львівський район
Громада Зимноводівська сільська ОТГ
Код КАТОТТГ UA46060170020021317
Основні дані
Населення 2909
Площа 1,35 км²
Густота населення 2154,81 осіб/км²
Поштовий індекс 81113[1]
Телефонний код +380 3230
Географічні дані
Географічні координати 49°48′47″ пн. ш. 23°54′10″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
305 м
Водойми р. Зимна Вода (Вишенька)
Місцева влада
Адреса ради 81113, Львівська обл., Пустомитівський р-н, с. Лапаївка, вул. Геофізиків, 13
Карта
Лапаївка
Лапаївка
Мапа

 Лапаївка у Вікісховищі

Герб

На гербі Лапаївського старостинського округу зображені монограма, соловей, гілки калини та дуба на блакитному фоні. Автор герба - Надія Масира – викладач образотворчого мистецтва Зимноводівської школи мистецтв.

Монограма є головним елементом герба та розташована в його центрі. Вона складена з переплетених між собою перших літер назв наших сіл Холодновідка та Лапаївка, що уособлює їхню єдність. Над монограмою зображено солов’я, який є символом неповторних талантів жителів наших сіл та їхнього прагнення до волі. По обидва боки від монограми розташовані гілки калини та дуба. Калина символізує отчий край, рідну землю, батьківщину, а дуб пророчить їй незламність, міцність і довголіття.

Пам'ятки природи

  • На південний захід від села розташований Лапаївський дендропарк.
  • У лапаївському лісі росте 300-літній бук, частково знищений вогнем.

Освіта

Перші навчальні заклади для дітей — це були Оброшинська СШ, до якої курсувало 2 автобуси, що возили дітей, а також Холодновідська школа початкових класів.

У Лапаївці з 2003 року працює Лапаївська ЗОШ I—III ступенів (зараз Лапаївський ліцей імені Героя України Георгія Кірпи), у якій навчаються понад 500 учнів.

Спорт

Лапаївка має футбольну команду — ФК «Лапаївка», яка регулярно займає найвищі місця в чемпіонаті Львівської області (прем'єр-ліга).[джерело?]. Свого часу Мирон Маркевич говорив: «так як грає Лапаївка, так ніхто не грає».

Відомі люди

Відомо що у свій час проїздом у селі бував І. Я. Франко, а достеменно відомо, що Є. Коновалець тримав у лапаївських лісах криївки і склади із провіантом. Також археологи під час розкопок знаходили тут фрагменти часів палеоліту, частину скелета мамонта, унікальні речі часів Київської Русі, а також речі козацької доби, зокрема знайшли дорогу козацьку шаблю, яка належала самому Богдану Хмельницькому, яка знаходиться у музеї у Швеції.

Населення

За даними всеукраїнського перепису населення 2001 року, у селі мешкало 2909 осіб. Мовний склад села був таким:

Мова Число ос. Відсоток
українська 2 849 97,94
російська 50 1,72
білоруська 6 0,21
болгарська 1 0,03
польська 1 0,03
інші мови 2 0,07

Примітки

Джерела

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.