Ластівневі

Систематика

Hoodia gordonii у природних умовах в Південній Африці

Згідно з APG II ластівневі були окремою родиною Asclepiadaceae. Проте молекулярні дані свідчать про те, що група еволюційно походить від барвінкових, і, тому згідно з останньою ботанічною систематикою APG III ластівневі були рекатегоризовані як підродина родини барвінкових. До неї входять 214 родів, з яких більше трьох десятків сукулентних і близько 2 400 видів[1].

Загальна біоморфологічна характеристика

Чагарники, напівчагарники, багаторічні або однорічні трав'янисті рослини, часто з виткими стеблами. Листки розміщуються почергово, супротивно або кільчасто. Листкові пластини — прості, цілокраї, переважно без прилистків. Квітки правильні, двостатеві, одиночні або зібрані в цимозних суцвіттях. Плід — суха листянка, розтріскується по черевному шву. Насінини найчастіше мають чубок шовковистих волосків.

Поширення

Представники цієї родини поширені переважно в тропіках і субтропіках. Поширені в Америці, Африці, Східній Азії. Деякі нечисленні види ростуть в помірних широтах.

Сукулентні роди ластівневих походять з Південної Африки (гудія, гуернія, стапелія, каралума, декабелоне). Церопегія росте в Центральній, Південно-Східній Африці, на Мадагаскарі і на Канарських островах, в Індії. Хойя поширена в Індії, Китаї, на Малайському архіпелазі та на північному сході Австралії.

В Україні ростуть 13 видів ластівневих, що входять до 4 родів:

Використання

Деякі види ластівневих використовують як лікарські рослини. Застосовуються при серцевих, гінекологічних та інших захворюваннях. Багато видів вирощують як декоративні рослини.

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.