Латиноамериканська цивілізація
Латиноамериканська цивілізація — згідно теорії геополітолога Хантінгтона, викладеної ним у книзі «Зіткнення цивілізацій» — одна з дев'яти світових цивілізацій (майже кожна з яких є великим співтовариством з декількох десятків схожих країн; за виключенням хіба що Японської і Індійської цивілізацій). Іноді розглядається як субцивілізація у складі Західної. Проте на відміну від Заходу, в Латинській Америці історично склалася більше кланова і авторитарна культура.
Країни Латинської Америки не так розвинені, як західні, але набагато розвиненіші, ніж більшість африканських і ісламських; приблизно на одному рівні з православними країнами і Індією. Найбільш великі і впливові країни Латинської Америки — Мексика і Бразилія. Друга розглядається міжнародними аналітиками як нова вірогідна наддержава, нарівні з Китаєм, Індією, Росією і Південною Африкою, разом з якими входить до складу БРІКС.
Історія
Сучасна латиноамериканська цивілізація ґрунтується на фундаменті Західної культури. В той же час в ній присутній істотний відбиток древніх цивілізацій Центральної і Південної Америки, таких як майя, ацтеки і інки, підкорених іспанськими і португальськими конкістадорами в епоху Великих географічних відкриттів.
Див. також
Ресурси Інтернету
- Африканские цивилизации на сайте «Цивилизациум»
- Древнейшие цивилизации Африки там-же
- «Столкновение цивилизаций» Хантингтона. Хантингтон С. Столкновение цивилизаций. — М.: АСТ, 2003. — ISBN 5-17-007923-0