Африканська цивілізація

Африканська цивілізація — згідно поглядів геополітолога Хантінгтона, одна з протиборчих на світовій арені цивілізацій, разом із Західною, Ісламською, Латиноамериканською, Православною, Сино-китайською, Індуїстською, Буддистською і Японською. Включає Африку на південь від Сахари, окрім ПАР, яку часто відносять до Західної цивілізації. Релігією Африканської цивілізації є або «привезене» європейськими колонізаторами християнство (частіше католицьке або протестантське, але також іноді і православне: див. Александрійська православна церква), або місцеві традиційні вірування: шаманізм, анімізм, язичництво. У Північній Африці (Магриб) переважає Ісламська цивілізація.

Карта етнокультурного поділу цивілізацій, створена за концепцією Хантінгтона: західна культура (темно-синій колір), латиноамериканська цивілізація (фіолетовий колір), японська культура (яскраво-червоний колір), синська культура (темно-червоний колір), культура Індії (помаранчевий колір), ісламська цивілізація (зелений колір), православна цивілізація (бірюзовий колір), буддійська культура (жовтий колір) і африканська цивілізація (коричневий колір)

Історія

Першою країною Африканської цивілізації був Стародавній Єгипет. Потім Нубія, Сонгай, Гао, Малі, Зімбабве. Останніми, вже у XVIII столітті, виникли Зулуленд і Матабелеленд. Усі ці африканські держави спочатку були ослаблені в результаті міжусобиць, а потім захоплені іноземцями (Стародавній Єгипет був завойований Римською Імперією, держава зулусів Британською). До 1890 року, 90 % територій Африки контролювали європейські колоніальні імперії, що часто вступали в конфлікти у тому числі через колонії на цьому континенті (див. Бійка за Африку), і існували всього дві незалежні держави Ліберія і Ефіопія. Але вже в 1910 році автономію в складі Британської Співдружності отримав ПАР, в 1922 р. Єгипет, в 1941 р. британці вигнали з Ефіопії війська Фашистської Італії. Проте масштабна деколонізація почалася тільки після закінчення Другої Світової.

На даний момент майже усі країни є формально незалежними від своїх колишніх метрополій; проте на практиці, все ще сильно залежать від них економічно, оскільки більшість з них дуже бідні (Африка — найбідніший континент в світі, єдиною розвиненою країною є ПАР). На даний момент, перспективи розвитку Африканських країн дуже туманні. Фахівці стверджують, що населення продовжує збільшуватися за рахунок традиційно високої народжуваності, а економіка дуже слабка і буде не в змозі прогодувати таке велике населення. Таке майбутнє людству (мальтузіанство) передрікав Мальтус.

Див. також

  1. Західна цивілізація
  2. Ісламська цивілізація
  3. Православна цивілізація
  4. Латиноамериканська цивілізація
  5. Сино-китайська цивілізація
  6. Японська цивілізація
  7. Індуїстська цивілізація
  8. Буддистська цивілізація

Ресурси Інтернету

Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.