Лептура золотиста

Поширення

Лептура золотиста належить до європейської групи видів у складі європейського зоогеографічного комплексу. Ареал L. aurulenta охоплює Центральну та Південну Європу, а також Північну Африку. У Карпатському Єврорегіоні України лептура золотиста зустрічається рідко, має дуже спорадичне поширення.

Екологія

Літ триває з червня по серпень. Личинка розвивається в деревині листяних порід, зокрема дуба, бука, вільхи, тополі, осики, берези та ін.

Морфологія

Імаго

Це доволі великих розмірів жук. Його довжина становить 12-25 мм. Передньоспинка спереду і позаду, а також скроні вкриті густими золотавими волосками. Загальне забарвлення тіла — чорне, надкрила руді до червоного з чорними, або коричневими вершиною та трьома перев'язями. У самців стегна та гомілки частково руді. У самок — вусики, ноги, окрім основ стегон, а також кінець черевця рудуваті.

Життєвий цикл

Життєвий цикл триває 2-4 роки.

Література

  1. Бартенев А. Ф. Обзор видов жуков-усачей (Coleoptera: Cerambycidae) фауны Украины // Вісті Харківського ентомологічного товариства. — 2003 (2004). — 11, № 1-2. — с. 24-43
  2. Загайкевич І. К. Таксономия и экология усачей. — К.: Наукова Думка, 1991. — 420 с.;

Посилання

  1. http://www.biolib.cz/en/taxon/id11287/
  2. http://www.cerambyx.uochb.cz/leptaurx.htm
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.