Луцький зоопарк

Лу́цький зоологі́чний парк — це природоохоронна, науково-дослідна та культурно-освітня установа, штучний об'єкт природно-заповідного фонду, розташований у м. Луцьку на території Центрального парку.

Луцький зоологічний парк
Логотип Луцького Зоопарку
Розташування Луцьк
Адреса вул. Глушець 7, Луцьк, Україна
Площа 4 га
К-сть тварин 500
К-сть видів 94

Діяльність

Ставок у Луцькому зоопарку

В зоопарку утримуються звірі, копитні, примати, гризуни, птахи і рептилії з різних регіонів України та світу. Багато з них занесені до Червоної книги України та Європи. На території діють загони, вольєри та клітки з тваринами, контактний зоопарк, ветеринарна клініка[1]. Утримання багатьох тварин відбувається за рахунок різних підприємств України[2].

У Луцькому зоопарку також відбуваються екологічні квести, сімейні фестивалі, святкування Міжнародного дня дітей, Дня вишиванки, Івана Купала та багатьох інших свят[3].

Зооекспозиція

Зооекспозиція складається із понад 500 тварин 94-х видів[4]. Олені, лами, кози, вівці, верблюд – перебувають у загорожах. Наявні вольєри для мавпочок ігрунок та капуцинів, лемурів, сурикатів, орлів; клітки для папуг, сов. Також є вольєри для нутрій, дикобразів, в'єтнамської свині, клітки для кроликів, кавій, різних порід домашньої птиці. У центрі зоопарку розташовано кілька штучних озер, де живуть качки, гуси, лебеді та пелікани.

Серед екзотичних представників фауни леви (2), ведмеді (2), благородний олень (3), бізон, антилопа, лама (2), дикобраз, єнотовидні собаки, фазани, павичі, чорні лебеді[3].

Історія

Зоопарк було засновано в 1979 році[3].

Згідно з рішенням міської ради Луцька від 7 грудня 2011 року, зоопарк отримав статус окремого комунального підприємства «Луцький зоопарк», яке займає біля 4 гектарів площі[5].

З 2013 року зоопарк поступово реконструювався власними силами та фінансуванням з міського бюджету. В ньому налічувалось 46 видів тварин[2].

У 2015 році було проведено загальну реконструкцію зоопарку. Завдяки програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна відбулося спорудження вольєрів для ведмедів і оглядового майданчика перед ним; вольєрів для левів, також з оглядовим майданчиком; проведено заміну застарілих вольєрів та огорожі, виконано загальний благоустрій території. Також було встановлено бездротовий інтернет-зв'язок Wi-Fi на всій території зоопарку[6][7].

З 2017 року Луцький зоопарк приєднався до єдиної системи зоопарків світу (Species360 – міжнародна система інформації видів)[4].

У 2018 році за вагомий внесок у розвиток економіки регіону, здобуття права першості в галузі та відмінну динаміку розвитку підприємства КП «Луцький зоопарк» отримало Національний сертифікат «Компанія року»[8].

Примітки

  1. Луцький зоопарк. UA.IGotoWorld.com. Процитовано 24 серпня 2019.
  2. Як живе Луцький зоопарк після модернізації: збільшення видів тварин, свята для дітей та транскордонний туризм. ФОТО. Волинь Online (англ.). 14 червня 2018. Процитовано 24 серпня 2019.
  3. Луцький зоопарк. md-ukraine.com (ua). Процитовано 24 серпня 2019.
  4. Луцький зоопарк приєднався до єдиної системи зоопарків світу. Волинські новини. Процитовано 24 серпня 2019.
  5. Луцький зоопарк | Мій дім Україна. mydim.ua. Процитовано 24 серпня 2019.
  6. Луцький зоопарк | ЧИМ ЗАЙНЯТИСЬ | VisitLutsk.com. visitlutsk.com. Процитовано 24 серпня 2019.
  7. Незабаром відкриття оновленого зоопарку. lutsk.rayon.in.ua (укр.). Процитовано 24 серпня 2019.
  8. Луцький зоопарк став компанією року. Конкурент. Процитовано 28 квітня 2021.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.