Луїза Данська (1750–1831)

Луїза Данська та Норвезька (дан. Louise af Danmark og Norge), (нар. 30 січня 1750 пом. 12 січня 1831) — принцеса Данії та Норвегії з Ольденбурзької династії, донька короля Данії та Норвегії Фредеріка V та принцеси Великої Британії Луїзи, дружина ландграфа Гессен-Кассельського Карла.

Луїза Данська та Норвезька
дан. Louise af Danmark og Norge
Народилася 30 січня 1750(1750-01-30)
Крістіансборг, Копенгаген
Померла 12 січня 1831(1831-01-12) (80 років)
Готторпський замок
Поховання Шлезвігський собор
Країна  Данія
Діяльність аристократка
Титул принцеса Данська
ландграфиня Гессен-Кассельська
Рід Ольденбурзька династія
Батько Фредерік V
Мати Луїза Великобританська
Брати, сестри Кристіан VII, Фредерік, Софія Магдалена Данська, Вільгельміна Кароліна Данська і Christian, Crown Prince of Denmarkd
У шлюбі з Карл Гессен-Кассельський
Діти Марія Софія, Вільгельм, Фрідріх, Юліана, Крістіан, Луїза Кароліна

На її честь названо замок Луїзенлунд.

Біографія

Луїза народилась 30 січня 1750 року у палаці Крістіансборг в Копенгагені. Вона була п'ятою дитиною та третьою донькою в родині короля Данії та Норвегії Фредеріка V та його першої дружини Луїзи Великобританської. Дівчинка мала старшого брата Крістіана та сестер Софію Магдалену й Вільгельміну Кароліну. Ще один брат помер до її народження.

Матір померла, коли Луїзі було два роки. Батько, невдовзі, оженився із Юліаною Брауншвейг-Вольфенбюттельською, від якої народився син Фредерік.

Фредерік V пішов з життя незадовго до 16-річчя доньки. За півроку вона вийшла заміж за свого кузена Карла Гессен-Кассельського. Її брат дав згоду на цей шлюб, не зважаючи на звинувачення Карла у розпусництві та дурному впливі, оскільки прихильно ставився до майбутнього зятя.

Карл Гессен-Кассельський

Вінчання відбулося 30 серпня 1766 у каплиці палацу Крістіансборг. Нареченому виповнився 21 рік, і він мав чин генерал-лейтенанта. 4 липня Карл був також призначений намісником-губернатором Норвегії. Посада була виключно номінальною, регіоном продовжував керувати Якоб Бензон.

Однак, приязність короля скоро вичерпалася, і навесні 1767 молодята, в очікуванні первістка, від'їхали до Ганау, де жила матір Карла, Марія Ганноверська. Там народилася їхня перша донька. Всього ж у подружжя було шестеро дітей:

1769, після призначення Карла губернатором герцогств Шлезвіг та Гольштейн, родина переїхала до Готторпського замку у Шлезвігу.

Луїзенлунд

1770 Крістіан VII подарував сестрі прихід та землю у Ґюбі. У 17721776 роках там велося будівництво, що закінчилося створенням палацу Луїзенлунд.

У 1772, після падіння Струензе, Карл знову здобув симпатію короля і був призначений губернатором Норвегії. Подружжя відбуло в Крістіанію, де їх радо вітало місцеве населення. Один з аристократів, Нордаль Брун, називав їх «небесною парою», а сам Карл стверджував, що народ залюбки бачив би правителем його, а не Крістіана. Однак, швидко виявилося, що утримання губернаторської пари вимагає надто багато коштів, обтяжуючи бюджет міста.

1774 родина переїхала до Луїзенлунду.

Разом подружжя прожило 64 роки. Обидва пішли з життя у дуже похилому віці. Луїзи не стало 12 січня 1831 у віці 80 років. Карл відійшов у вічність 17 серпня 1836 у віці 92 років. Похована пара у Шлезвігському соборі.

Генеалогія

Фредерік IV
 
Луїза Мекленбург-Ґюстровська
 
Крістіан Генріх Бранденбург-Байройт-Кульмбахський
 
Софія Крістіана фон Вольштейн
 
Георг I
 
Софія Доротея Цельська
 
Йоганн Фрідріх Бранденбург-Ансбахський
 
Елеонора Саксен-Ейзенахська
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Крістіан VI
 
 
 
 
 
Софія Магдалена Бранденбург-Кульмбахська
 
 
 
 
 
Георг II
 
 
 
 
 
Шарлотта-Кароліна Бранденбург-Ансбахська
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Фредерік V
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Луїза Великобританська
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Луїза
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.