Лієв Олександр Сергійович

Лієв Олександр Сергійович (нар. 16 травня 1976(19760516)) — голова Асоціації індустрії гостинності України, виконавчий директор ПАТ «НСТУ», кримський політик, екс-міністр туризму АРК, екс-перший заступник генерального директора НТКУ, радник міністра аграрної політики Олексія Павленка, експерт туристичної галузі.

Лієв Олександр Сергійович
Народився 16 травня 1976(1976-05-16) (45 років)
Нижній Одесd, Сосногорськ, Республіка Комі, РРФСР, СРСР
Діяльність топ-менеджер, політик
Alma mater Національна академія державного управління при Президентові України (НАДУ) (2009) і Херсонський національний технічний університет (2004)
Науковий ступінь Кандидат наук з державного управління
Партія Народно-демократична партія і Партія регіонів
Нагороди

Депутат Верховної ради АР Крим п'ятого скликання.

Освіта

Кандидат наук державного управління.

Магістр (Херсонський технічний університет, Національна академія державного управління при Президентові України), кандидат наук державного управління (Академія муніципального управління).

Викладацька діяльність у Чернівецькому національному університеті ім. Федьковича (2006—2007), Таврійському національному університеті ім. Вернадського (2012—2013).

Трудова діяльність

  • З червня 1994 по квітень 1996 — служба в ЗСУ.
  • З 1996 по 1997 — слюсар‚ водій Красноперекопської автобази; Армянськ.
  • З 1998 по 2001 — робота в комерційних підприємствах; м. Армянськ.
  • З 2001 по 2004 — генеральний директор Кримського науково-виробничого підприємства ТОВ «Завод Сиваш»; Красноперекопськ.
  • З 2004 по 2005 — голова правління ВАТ «Бром»; м. Красноперекопськ.
  • З 2005 по 2006 — заступник директора Європейського інституту політичної культури; Київ.
  • З 2006 по 2007 — радник голови‚ начальник організаційного відділу апарату‚ заступник керівника апарату Чернівецької обладміністрації; м. Чернівці.
  • З 2007 — заступник директора з економічних питань ДП «Чернівецький облавтодор»; м. Чернівці.
  • З 2007 по 2009 — начальник Головного управління регіонального розвитку‚ архітектури та інфраструктури Чернівецької обладміністрації; м. Чернівці.
  • З 2009 по 2010 — голова Севастопольського територіального відділення Антимонопольного комітету України; Севастополь. Був відомий гучними розслідуваннями справ формування цін на світлі нафтопродукти та дизпаливо у Криму[1].
  • З 2010 — голова Республіканського комітету Автономної Республіки Крим з водогосподарського будівництва та зрошувального землеробства; Сімферополь.
  • З листопада 2010 — міністр курортів і туризму Автономної Республіки Крим.

Навесні 2014-го міністр відмовився від пропозиції займати міністерський пост під російським прапором[2], а також висловився з гострою критикою щодо референдуму на півострові[3]. Внаслідок чого був оголошений персоною нон ґрата і змушений був перевезти сім'ю до Києва[4].

З квітня 2014 по лютий 2015 — перший заступник генерального директора Національної телекомпанії України. Головним завданням для себе ставить перехід НТКУ до формату суспільного мовлення, «яке стане фундаментом об'єктивності в Україні».[5]

У 2014 році заснував Асоціацію індустрії гостинності України. Асоціація індустрії гостинності України сприяє розвитку внутрішнього та в'їзного туризму; створює сприятливі умови для розвитку туристичних дестинацій; об'єднує та розвиває комерційні й некомерційні туристичні об'єкти України; підвищує конкурентоздатність та прибутковість внутрішніх туристичних продуктів, сервіс та якість туристичних послуг; робить гостинність прибутковою справою.

З лютого 2015 по квітень 2016 року працював радником міністра аграрної політики Олексія Павленка. Займався адміністративними питаннями, а також координацією діяльності міністерства щодо захоплених в Криму державних підприємств і їх майна.

2017 року Олександр Лієв ініціював створення національного туристичного порталу Zruchno.Travel. Портал розпочав роботу 17 травня 2017 року і об'єднав унікальні сервіси та партнерські програми, щоб звернути увагу на об'єкти туріндустрії України, покращити якість інфраструктури, допомогти туристичному бізнесу і зацікавити українців до подорожей.

У липні 2017 року призначено виконавчим директором ПАТ «Національна громадська телерадіокомпанія України».

У березні 2019 року завершив реорганізацію компанії та звільнився з посади виконавчого директора Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Голова правління Зураб Аласанія подякував Лієву за роботу під час першого етапу реформи Суспільного та відзначив його ефективність як кризового менеджера[6].

Продовжує займатися питаннями туризму. Зокрема, дає оцінки перспективам розвитку туризму в Криму у 2015-му році[7] та активно доносить до спільноти, що після анексії півострів втрачає свій туристичний статус та перетворюється на «авіаносець із сотнями тисяч військових»[8][9].

Нагороди

Сім'я

Одружений, виховує 4 дітей. Захоплюється літературою[11], парашутним спортом і активними видами відпочинку.

Політична діяльність

  • Після виборчих кампаній 2004—2006 років, в яких Олександр Лієв працював в штабі Народно-демократичної партії в Криму, він потрапив до «чорних списків» міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Проте в результаті судових розглядів всі звинувачення були визнані безпідставними, а справу було закрито.
  • У 2006 році ініціював і розробив ряд інвестиційних проектів для Чернівецької області[12]. За його активної участі були відновлені дороги на Буковині у 2008—2009 роках[13], зруйновані наслідками паводків.
  • В 2007 році війшов з лав Народно-Демократичної Партії та прийняв присягу державного службовця в Чернівецькій облдержадміністрації. Був призначений на посаду радника голови Чернівецької ОДА.
  • Період роботи Лієва в Севастопольському територіальному відділенні Антимонопольного комітету України запам'ятався кількома гучними справами про накладення великих сум штрафів на монополістів] — за зловживання монопольним становищем найбільшими підприємствами міста[14].
  • В 2010 році став депутатом Верховної Ради Криму 5го скликання. Був обраний Верховною Радою Криму до Уряду Криму на посаду Голова Рескомводгоспу. Того ж року вступив у партію регіонів заявивши, що підтримує позицію тодішнього очільника партії регіонів в Криму Василя Джарти. В листопаді 2010 року був обраний Верховною Радою АР Крим на посаду Міністра курортів та туризму.[15]
  • З 2010 року активно впроваджував європейські моделі та інструменти розвитку туризму АР Крим на основі проектного підходу. Серед здобутків: розширення рамок курортного сезону, збільшення туристичного потоку навесні та восени і збільшення кількості приїхавших на санаторно-курортне лікування до Криму. Став першим міністром, який зробив основний акцент на санаторно-курортне лікування та медичний туризм[16]. 
  • В 2012 році вперше в історії України відкрив Курортно-туристичні представництва Криму в країнах Європейського Союзу (у Лондоні[17], Ризі, Берлині). Активно просував санаторно-курортне лікування для мешканців Латвії, Литви, Німеччини, Австрії та Польщі. Туристичний потік з цих країн збільшився на 20-25 %[18]. Також Олександром Лієвом відкрито курортно-туристичні представництва у Києві, Львові[19], Дніпропетровську, Харкові[20], Баку[21], Сивтивкарі та Санкт-Петербурзі.
  • З 2012 року тісно співробітничав та очолював Координаційний Комітет найбільшого на просторі СНД туристичного проекту Європейського Союзу «Розвиток та диверсифікація туризму в Криму». Проект реалізовувався в рамках Програми ЄС по Підтримці Спільної Ініціативи з Співробітництва в Криму[22] (Міністерство курортів та туризму АР Крим виступало головним бенефіціаром проекту, обсяг фінансування проекту — 5 млн євро).
  • Наприкінці листопада 2013 підтримав участь студентів на Майдані. А в лютому, коли депутати Верховної Ради АРК звернулися до Президента Росії з проханням «виступити гарантом непорушності автономного статусу Криму», Лієв єдиний з політиків заявив, що це звернення не представляє думку всіх кримчан, за що був підданий тиску з боку представників парламенту АРК.[джерело?]
  • У 2014 році після кардинальної зміни курсу самопроголошеного уряду Аксьонова з формату розширеної автономії на діаметрально протилежний формат приєднання до Росії, відмовився від пропозиції працювати в самопроголошеному Кримському уряді Аксьонова[23], про що заявив публічно на своїй підсумковій конференції[24], де передав усі справи та напрацювання на посту міністра своєму наступнику. Хоча одразу після збройного захоплення Ради міністрів Криму та Верховної Ради Криму в ефірі «Нового каналу» запевняв, що в Криму все спокійно, курортному сезону нічого не загрожує.
  • Також Олександр Лієв відмовився від прийняття російського громадянства і заявив про збереження громадянства України. В результаті, Олександру Лієву і його родині сепаратисти заборонили в'їзд на територію Автономної Республіки Крим[25], пояснивши своє рішення тим, що «Лієв своїми діями ставить під сумнів кримський референдум і федеральний закон Росії».

«Це моя особиста трагедія. Я поважаю і люблю європейські цінності, це мої цінності. Я переконаний російський європеєць, але я відрізняю руське від російського і тим більше від радянського. В такому ключі я не міг знайти собі місце в новому Криму», — сказав Лієв про вимушений переїзд навесні 2014 до Києва.

  • Після переїзду до Києва Лієв продовжив займатися громадською роботою в розвитку туристичної індустрії України[26].
  • Виступив співзасновником громадської організації «Правозахисна група 20 лютого». Основною метою діяльності правозахисної групи є: сприяння відновленню суверенітету України та Законів України на окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь; захист та утвердження основоположних і конституційних прав людини і громадянина на окупованій території Криму (ереденти) та громадян, що вимушено її покинули (вимушені переселенці, біженці, дисиденти); захист прав та законних інтересів суб'єктів господарювання, які порушені внаслідок окупації тощо.
  • Очолює робочу групу при Міністерстві аграрної політики та продовольства України з питань управління ДП зі сфери управління Мінагрополітики, що залишилися в окупованому АР Крим. Першим результатом роботи робочої групи стало перереєстрація ТМ «Новий Світ» на материковій частині України та налагодження випуску продукції цієї ТМ на Харківському заводі шампанських вин.

Примітки

  1. http://www.new-sebastopol.com/news/kommentarii/Aleksandr_Liev___V_Sevastopole_vpervye_za_sem__let_ceny_na_svetlye_nefteprodukty_i_diztoplivo_stali_nizhe__chem_v_srednem_po_Ukraine_
  2. Александр Лиев: "Вернуть Крым? Я фантазер, но не настолько". Українська правда. 10 квітня 2014. Архів оригіналу за 7 лютого 2019. Процитовано 3 червня 2021.
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 11 серпня 2014. Процитовано 21 серпня 2014.
  4. https://vesti-ukr.com/krym/45623-jeks-ministr-kurortov-kryma-popolnil-chernyj-spisok-nevezdnyh-na-poluostrov
  5. https://suspilne.media/news/1265
  6. http://focus.ua/money/330439/
  7. Профспілка працівників культури України нагородила співробітників Суспільного - UA:Суспільне. suspilne.media (укр.). Процитовано 15 травня 2019.
  8. http://www.sobytiya.info/news/12/25854
  9. http://delo.ua/business/chernovcy-stanut-tranzitnym-uz-12604/
  10. http://gazeta.zn.ua/ECONOMICS/vladimir_kulish_vsey_stranoy_my_otstroili_bukovinu.html
  11. http://www.new-sebastopol.com/news/aktsenti/Aleksandr_Liev____Sevgorvodokanalu____grozit_shtraf_do_6_mln__grn___
  12. Виборчий штаб Партії регіонів у Криму очолив перший замголови Радміну республіки
  13. http://atcis.com.ua/allnews/smi_o_turizme/20131/aleksandr_liev_prioritet_ozdorovitelnomu_turizmu/%5Bнедоступне+посилання+з+липня+2019%5D
  14. Архівована копія. Архів оригіналу за 29 липня 2014. Процитовано 21 серпня 2014.
  15. В Крыму увеличился поток туристов из стран СНГ и ЕС. УНІАН. 28 серпня 2013. Архів оригіналу за 1 квітня 2017. Процитовано 3 червня 2021. (рос.)
  16. Архівована копія. Архів оригіналу за 25 листопада 2013. Процитовано 21 серпня 2014.
  17. http://kharkivoda.gov.ua/uk/news/view/id/20568
  18. http://www.altu.com.ua/News/?id=6826%5Bнедоступне+посилання+з+вересня+2019%5D
  19. Архівована копія. Архів оригіналу за 29 липня 2014. Процитовано 21 серпня 2014.
  20. http://society.lb.ua/life/2014/04/22/263701_liev_ya_komande_dzharti.html
  21. http://kp.ua/politics/442143-v-krymu-razmyshliauit-nad-kurortnym-sezonom-2014
  22. http://itar-tass.com/politika/1093092
  23. Архівована копія. Архів оригіналу за 21 серпня 2014. Процитовано 21 серпня 2014.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.