Мазама амазонська

Мазама амазонська (Mazama nemorivaga) вид ссавців родини Оленевих.

?
Мазама амазонська

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Надряд: Китопарнокопитні (Cetartiodactyla)
Ряд: Оленеподібні (Cerviformes)
Підряд: Жуйні (Ruminantia)
Родина: Оленеві (Cervidae)
Підродина: Odocoileinae
Рід: Мазама
Вид: Мазама амазонська
Mazama nemorivaga
(F. Cuvier, 1817)

Ареал виду
Посилання
Вікісховище: Mazama nemorivaga
Віківиди: Mazama nemorivaga
МСОП: 136708
NCBI: 397661

Середовище проживання

Країни проживання: Бразилія, Колумбія, Еквадор, Французька Гвіана, Гаяна, Панама, Перу, Суринам, Венесуела.

Займає ліси Амазонки і перехідних області: тропічні і субтропічні широколистяні вологі ліси. Висота проживання від 0 до 1500 метрів над рівнем моря.

Морфологія

Морфометрія. довжина голови й тіла: 900-1250 мм, довжина хвоста: 100-150 мм, довжина задніх ступнів: 600-700 мм, довжина вух: 90 мм, висота в плечах: 350-650, вага: 12-25 кг.

Опис. Це середніх розмірів вид роду Мазама. Спинне забарвлення сіро-коричневе, найтемніше по середній лінії спини. Забарвлення голови схоже з спинним, передня частина темніша. Черевна область сірого або білого кольору. Вуха короткі і рідко вкриті волоссям. Очі опуклі. Хвіст сірувато-коричневий дорсально і білий вентрально. Статевий диморфізм відсутній. Неповнолітні темніші, з білими плямами на боках і спині. Після однорічного віку в самців розвиваються нерозгалужені роги, що досягають 15 см в довжину.

Зубна формула: I 0/3, C 0/1, P 3/3, M 3/3 = 32 зуба.

Стиль життя

Він харчується молодими пагонами, листям, грибами та фруктами. Як правило, поодинокі, але іноді зустрічаються парами. Вони активні вночі і в сутінках. Територіальні, позначають їх територію калом, сечею і секрецією запахових залоз. Естральний цикл не є строго прив'язаним до сезону. Вагітність триває близько 220 днів і народжується одне теля, у рідкісних випадках два. Потомство залишається з матір'ю до восьми місяців. Статева зрілість настає у 1 — 2 роки.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.