Майор Вихор (фільм)

«Майор Вихор» — радянський трисерійний художній фільм, знятий в 1967 році режисером Євгеном Ташковим за однойменним романом Юліана Семенова. Фільм знімався у Львові.

Майор Вихор
рос. Майор Вихрь
Жанр військова драма
Режисер Євген Ташков
Сценарист Юліан Семенов
На основі Q4274965?
У головних
ролях
Вадим Бероєв
Анастасія Вознесенська
Віктор Павлов
Оператор Петро Терпсіхоров
Композитор Андрій Ешпай
Художник Вадим Кислих
Лев Семенов
Кінокомпанія «Мосфільм»
Тривалість 216 хв. (3 серії)
Мова російська
Країна  СРСР
Рік 1967
IMDb ID 0299018

Сюжет

До окупованого Кракова радянським командуванням закидається спеціальна група, її члени знають один одного за псевдонімами: «Вихор», «Коля» і «Аня». Її завдання — не допустити підготовлюваного німцями вибуху міста (в рамках особливої ​​програми знищення осередків слов'янської культури). Викид групи проходить невдало, всі приземляються порізно. Командир групи Вихор захоплений гестапо, знайдений також і його парашут. Радистка Аня приходить на конспіративну квартиру, не знаючи, що її господар «Муха» давно перевербований абвером. Тільки адаптація Колі проходить успішно. Вихор на допиті розповідає неправдиву легенду про себе — він стратегічний розвідник ГРУ, закинутий одним, на Краківському ринку в певні години його чекає агент-зв'язковий. Німці виводять Вихора в місто, щоб перевірити його свідчення. У ринковій штовханині Вихру вдається втекти. Зустрівшись з польськими підпільниками, він ліквідує «Муху», зірвавши тим самим неминучий арешт Ані та інших. Проте під час першого ж сеансу зв'язку Аню пеленгують і заарештовують.

Полковник абверу Берг проводить спільну з гестапо операцію з вербування Ані для подальшої радіогри. Він каже радистці, що готовий співпрацювати з радянською розвідкою і передавати цінні відомості. Йому майже вдається переконати Аню у своїй щирості. Однак, після арешту свого шефа адмірала Канаріса в зв'язку зі змовою 20 липня, полковник Берг приймає рішення вже всерйоз піти на контакт з радянською розвідкою. Він зустрічається з Вихром і організовує втечу Ані. Від Берга група Вихора отримує інформацію щодо конкретних організаторів вибуху Кракова.

Спроба впливати на головного виконавця акції — есесівського офіцера Лібо — провалюється. Зате вдається викрасти полковника інженерних військ Крауха, який керував мінуванням Кракова, і змусити його видати схему кабельної мережі. В останні години перед руйнуванням міста Вихор і польські підпільники знаходять головний кабель мінної системи, підривають його і обороняють місце підриву до приходу радянських військ. Весь загін разом з Вихром і Анею гине за хвилину до появи радянських танків. У живих залишається тільки Коля — Вихор доручив йому переправити Крауха за лінію фронту.

У ролях

Знімальна група

  • Автор сценарію: Юліан Семенов
  • Постановка: Євген Ташков
  • Режисери: А. Кузнецов, Б. Трофімов
  • Головний оператор: Петро Терпсіхоров
  • Оператор: П. Кузнецов
  • Художники: Вадим Кислих, Лев Семенов
  • Композитор: Андрій Ешпай
  • Автор текстів пісень: Леонід Дербеньов
  • Військові консультанти: Ілля Виноградов, Хайнц Браун
  • Звукооператор: Олександр Рябов
  • Диригент: Емін Хачатурян

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.