Максимець Дарина Степанівна

Дари́на Степа́нівна Максиме́ць (також Да́р'я Степа́нівна Туз-Максиме́ць; *28 жовтня 1956(19561028), с. Потелич, Жовківський район, Львівська область, УРСР, СРСР) українська журналістка, видавчиня, громадська діячка (голова ГО «Асоціація ділових жінок Буковини») і меценатка; Заслужений журналіст України (2002); директриса видавничого дому «Букрек» (Чернівці). Живе й працює в місті Чернівцях.

Максимець Дарина Степанівна
Дарина Максимець під час Книжкового Форуму у Львові (вересень 2019 року)
Народилася 28 жовтня 1956(1956-10-28) (65 років)
Потелич, Нестеровський район, Львівська область, Українська РСР, СРСР
Країна  СРСР
 Україна
Національність українка
Діяльність журналістка, видавчиня
Alma mater Львівський національний університет імені Івана Франка
Заклад Радянська Буковина і Букрек
Нагороди

З біографії

Дарина Туз народилася 28 жовтня 1956 року в селі Потеличі Жовківського району Львівської області.[1]

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка.

Діяльність: журналістська, видавнича, громадська

Після закінчення освіти Дарина Туз працювала кореспондентом обласної газети «Радянська Буковина» (Чернівці), згодом отримала пропозицію на посаду власкора області від «Робітничої газети».

Вже за Незалежності України, у 1992 році Д. С. Туз-Максимець заснувала перше на Буковині приватне видавниче підприємство «Букрек», яке перетворилося на видавничий дім.

Про ідею піти у видавничу справу Дарина Туз-Максимець висловилась так:

«Мабуть, дуже добре, що на початку я не уявляла собі всього, що на мене чекає! Інколи згадую ті перші кроки і думаю: зараз нізащо за це б не взялася! А інколи здається, що я просто щаслива людина: коли буває важко, обставини раптом сходяться на краще і все виходить! Хоча розумію, що всі мої обставини створюються людьми. Точно знаю, що нічого б не вийшло без фінансової підтримки старшого брата, без досвіду чоловіка, просто без добрих людей… На початку 90-х ми почали створювати рекламну структуру. Навіть сама назва „Букрек“ пішла звідти: буковинська реклама. Але поступово дійшли саме до книжок, набиралися досвіду, взяли кредит на устаткування, придбали приміщення… А головне, — багатіли на людей. Зараз у нас склався унікальний колектив, сміливо скажу — однодумців»[2]

У ВД «Букрек» виходили друком і продовжують друкуватися книги й підручники українською, а також вісьмома мовами національних меншин держави, інша навчальна, дитяча, науково-популярна, художня, класична література; тижнева газета «Ва-Банк».

Дарина Туз-Максимець стала першим на Буковині серед колег-жінок Заслуженим журналістом України[3] (2002).

За вперше виданий в Україні буквар румунською мовою «АВЕСЕDAR» (1997, автор Серафима Криган), примірник якого Президент України Леонід Кучма вручив Президенту Румунії Емілю Константінеску[3], а також за активну видавничу й науково-просвітницьку діяльність Д. С. Максимець отримала знак «Відмінник освіти України».

Дарина Туз-Максимець є активною громадською діячкою і меценаткою — під її керівництвом ВД «Букрек» проводить численні благодійні акції з поповнення шкільних бібліотек, вручення книжкових подарунків різним категоріям населення з нагоди свят, на заходах як на Буковині, так і на Львівщині та інших регіонах держави. Вона також є головою ГО «Асоціація ділових жінок Буковини»[4].

Д. С. Туз-Максимець є членкинею Чернівецької обласної ради ВУТ «Просвіта»[5], входить до редколегії періодичного видання «Буковинський вісник державної служби та місцевого самоврядування»[6]. Як патріот малої батьківщини й автор виношує ідею й опікується її реалізацією з написання краєзнавчого видання про рідне село Потелич на Жовківщині.

Нагороди, відзнаки

Особисте життя

Подружжя Максимців у Миговому, лютий 2020

Чоловік Д. С. Максимець — колега-журналіст, письменник, головний редактор ВД «Букрек» М. М. Максимець. У подружжя 2 дорослих синів — Сергій і Олександр.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.