YouControl

«Ю-Контро́л» (англ. YouControl) — ІТ-компанія, що розробляє сервіси на основі відкритих даних, а також однойменна аналітична онлайн-система для бізнесової аналітики, конкурентної розвідки та перевірки контрагентів.

YouControl
Тип бізнес
підприємство і вебсайт
Форма власності товариство з обмеженою відповідальністю
Спеціалізація бізнес-розвідка
Засновано 2014
Засновник(и) Сергій Аркадійович Мільман
Штаб-квартира Україна, Київ
Продукція веб-платформа YouControl
Послуги моніторинг, економічна безпека, інформаційна безпека, конкурентна розвідка, консалтинг, аналітика
Співробітники понад 50
Код ЄДРПОУ 39404434
youcontrol.com.ua

Центральний офіс компанії знаходиться в Києві. Станом на вересень 2021р. у компанії понад 70 співробітників.[джерело?]

YouControl - аналітична онлайн-система, що з понад 180 джерел формує повне досьє на кожну компанію і ФОП України на основі відкритих даних, відстежує зміни та візуалізує зв’язки. Містить дані для перевірки іноземних компаній. Технологія дозволяє за декілька секунд отримати актуальну на час запиту інформацію про фізичну особу з офіційних джерел[джерело?].

Місія

Розширення міжнародної співпраці шляхом формування прозорого бізнес-середовища.[1]

Історія

Розробка веб-системи почалась 2013 року, через рік було зареєстровано компанію «Ю-Контрол». Вона продає ліцензований доступ до системи для бізнесу. З 2016 року компанія до комерційного напрямку додає соціальний: взаємодію на безкоштовній основі з журналістами та громадськими активістами, тендерними майданчиками. З 2017 року розпочинається проєкт підтримки ЗВО. За діяльність YouControl засновника компанії Сергія Мільмана внесли до списку Людей нового часу — українців, які ефективніше та яскравіше за всіх рухали країну вперед у 2018-му.[2]

Станом на квітень 2019 на сайт YouControl щодня здійснюється більше 90 000 тис. відвідувань. Системою користуються юристи, корпоративні служби безпеки, керівники, які отримали інструмент для прийняття рішень. Крім бізнесу системою користуються 94% банків України[3]. YouControl отримав нагороду «Краще ІТ-рішення для бізнесу» від Спілки українських підприємців[4].

У 2020 році YouControl став першим в Україні дистриб'ютором даних Європейського бізнес-реєстру. Цього ж року у систему додали дані з реєстру Великої Британії, Російської Федерації та Кіпру.

У 2020 YouControl допоміг користувачам знайти дані українських та іноземних компаній, директорів та власників, декларації та судові документи 53 млн рази!

Функції

YouControl містить реєстраційні та історичні дані всіх підприємств та ФОПів України (більше 6 млн досьє). В системі зберігається близько 100 млн судових документів (деякі з документів з різних причин іноді зникають з державних судових реєстрів, але система їх надійно зберігає). YouControl на платній основі надає доступ до досьє кожної компанії України.

Станом на кінець 2021 р. фахівці компанії провели навчання для понад 5 тис. представників центральних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Компанія має близько 600 партнерів в соц. напрямку (медіа, громадські організації). Завдяки ситемі проведено понад 6 тис. журналістських розслідувань. 60 закладів вищої освіти співпрацюють з YouControl.

Це інструмент, який дозволяє обирати надійних та вигідних партнерів. По-перше, це означає, що можна перевірити як потенційних контрагентів, так і тих, з ким вже налагоджена співпраця. Виявивши всі приховані факти, можна обрати тих, з ким працювати безпечно. По-друге, є можливість контролювати партнерів на всіх етапах співпраці, вчасно міняти партнерів. По-третє, отримати нових клієнтів. І це далеко не все…

— засновник Сергій Мільман, [5]

YouControl дозволяє вирішити такі завдання:

В системі знаходяться інструменти, що реалізують її можливості:[6]

  1. Пошук: запит можна робити за кодом ЄДРПОУ, найменуванням, ПІБ директора або засновника, адресою, номером телефону та РНОКПП. Також можна фільтрувати компанії за регіоном, видом діяльності, статусом.
  2. Картка контрагента складається з спеціалізованих вкладок, в яких міститься вичерпна інформація у вигляді досьє: реєстраційні відомості, статус платника податку, ліцензії та дозволи, судові рішення, офіційні повідомлення та історія змін, а також аналітика: фінансовий та зовнішньо-економічний аналіз, зв’язки між афілійованими особами (включаючи історичні), державні тендери, власність (торгові марки, автотранспорт, земельні ділянки, об'єкти нерухомості), національні публічні діячі, перевірки.
  3. Експрес-аналіз контрагента — результат аналізу контрагента за більше ніж 500 ризик-факторами. Система самостійно аналізує основні дані про компанію та присвоює відповідне маркування, що залежить від рівня можливого ризику (червоний, жовтий, зелений).
  4. «Мої контрагенти» та «Історія переглядів» містить історію всіх переглянутих «Карток контрагента», а також список обраних контрагентів.  
  5. Моніторинг – це автоматичний робот, який відстежує зміни в держреєстрах про кожного доданого в моніторинг контрагента. Ці зміни приходять на мейл/в месенджер користувача.
  6. Аналіз Ринків - дозволяє складати вибірки контрагентів на основі різних даних з відкритих реєстрів за багатьма критеріями (виручкою, регіоном, кількістю співробітників, експортом/імпортом, видом діяльності).
  7. Пошук зв’язків дозволяє знаходити зв'язки між двома контрагентами за різними типами зв’язків (засновники та бенефіціари, директор або підписант, правонаступники, філії, ПІБ, адреса, телефон), також автоматично здійснити пошук афіліатів обраної юрособи.
  8. Групи: інструмент, що дозволяє ділитись списками контрагентів для утворення спільного інформаційного простору команди.
  9. Список реєстрів – довідник аналітика, в якому зібрані прямі посилання на 169 українських та 250 світових реєстрів, а також зазначено, які дані містяться в цих реєстрах.
  10. Модуль з перевірки фізосіб – перший цифровий інструмент для перевірки та управління ризиками співпраці з фізичними особами, містить широкий набір відкритої інформації про фізичних осіб.[7]
  11. "Репутація в медіа" - інтегрує медійні розслідування в досьє фізичних і юридичних осіб в аналітичній системі та показує зв"язки між ними. Дає можливість відстежити фігурування юр і фізосіб в журналістських розслідуваннях. Попутною метою є архівація суспільно важливих медійних розслідувань.

Компанія створила та оновлює актуальний каталог підприємств України на основі ЄДР, а також каталог судових рішень, каталог офшорів, каталог власників та директорів компаній, каталог компаній за КВЕД, каталог електронних декларацій.

YouControl створив API-сервіс «YouScore», що дозволяє інтегруватись із CRM або ERP-системами. За допомогою інтеграції API від YouControl, користувачі можуть отримати кастомізоване рішення та автоматизувати більшість завдань, пов’язаних з перевіркою контрагентів та отриманням відкритих даних у свої ІТ системи.

Фахівці компанії також готують експертне досьє на фізичних та юридичних осіб[8].

Дані міжнародних реєстрів

В YouControl доступні дані Європейського бізнес-реєстру з таких країн: Австрія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Гібралтар, о. Гернсі, Ірландія, Італія, Джерсі, Латвія, Литва, Люксембург, Македонія, Мальта, Сербія, Словенія, Іспанія, Швеція[9]. А також реєстру Великої Британії (Company House), Російської Федерації та Кіпру[10].

Доступні дані з України

YouControl акумулює дані з офіційних джерел[11], включаючи відкриті державні реєстри:

А також здійснює аналіз фінансового стану, ринкової потужності та зовнішньоекономічної діяльності компаній.

У 2021 році фахівцями аналітичної системи з бізнес-розвідки YouControl розроблено інструмент для проведення первинного фінансового моніторингу в автоматизований спосіб. Це дозволить протидіяти відмиванню коштів, отриманих злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму. Крім того, у всіх організаціях у штаті з’явитися фахівець з фінансового моніторингу, котрий нестиме відповідальність за перевірку клієнтів, аби компанія не стала учасником злочинної схеми. За низьку якість перевірки НБУ буде карати штрафами та позбавленням ліцензій[12].

Клієнти компанії

Клієнтами компанії є представники українського та міжнародного бізнесу. Серед корпоративних клієнтів (як державного, так і приватного секторів економіки) такі як: Ощадний банк України, Центр забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України, НАЗК України, Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля, НЕК «Укренерго», Державне агентство автомобільних доріг, Адміністрація морських портів України, Завод «Кузня на Рибальському», Укртранснафта, Укрнафта, Укргідроенерго, Кредобанк, Піреус Банк МКБ, Банк Кредит Дніпро, Новус Україна, АТБ-Маркет, Білла-Україна тощо.

Соціальний напрямок

Для викриття корупційних схем, збільшення прозорості бізнес-середовища компанія надає безкоштовний доступ для журналістів та громадських активістів. Як результат – за рік було проведено понад 1 000 розслідувань з використанням системи. YouControl допомагає топовим ЗМІ у створенні аналітичних досліджень, виступив співорганізатором Міжнародного дня боротьби з корупцією в Україні-2016.[13]

Також у 2016 році започаткували співпрацю з тендерними майданчиками. Їх користувачі отримують безкоштовно витяг з досьє компаній.

З 2017 року розпочинається проєкт підтримки ВНЗ «Інвестиції в майбутнє»: компанія впроваджує акаунти в навчальні заклади для використання в навчальних цілях та підготовки фахових наукових робіт.[14]

Під час карантину у квітні 2020 року команда розробила Карту медичного забезпечення — інтерактивну систему для аналізу та прогнозування медичного забезпечення у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Вона включає також динаміку захворюваності, прогнозування, рівень тестування населення. [15][16][17][18] Згодом її доповнили Картою благодійної допомоги.[19][20]

Під час місцевих виборів у жовтні 2020 року запустили проєкт «Кандидати на долоні», де опублікували у вільний доступ експертне досьє на всіх кандидатів в мери Києва та кандидатів ще восьми міст України.[21][22]

Партнерські проєкти

Запровадження безкоштовного тарифу Open Data та запуск нового продукту компанії — YouScore (інтеграція даних через API) дало поштовх для партнерств з низкою онлайн-сервісів, котрі тепер включають можливість перевірки компаній. Серед них:

Вчасно — користувачі онлайн-сервісу документообігу можуть перевірити контрагентів перед підписом угод;

Відкритий бюджет — у модулі можна знайти інформацію про підрядників виконання держзамовлень;

Облік SaaS — користувачі системи бухгалтерського та управлінського обліку можуть знайти інформацію про своїх контрагентів перед виставленням рахунку.

Lardi Trans — при виборі перевізника можна ознайомитись з його досьє, а також автоматично завантажити дані в картку.

Держзакупівлі.Онлайн — замовники можуть переглянути досьє учасників торгів після публікації протоколу розкриття.

У грудні 2018 із DOZORRO команда YouControl розробила спільний інструмент — пошук зв'язків між учасниками державних закупівель[23][24].

Крім того, на маркетплейсі Creatio можна знайти конектор YouControl integration for Creatio, при налаштуванні якого дані автоматично завантажуються в облікову систему.

Звинувачення з боку Служби безпеки України

  • 23 березня 2017 сталися обшуки у керівництва, співробітників, підрядників та конфіскація технічного обладнання веб-платформи YouControl силами СБУ, що призвело до тимчасової призупинки сервісу.[25][26][27][25][28][29][30]
  • 24 березня 2017 з приводу тиску на прозорий бізнес сталася прес-конференція в Інтерфакс.
  • 28 березня 2017 відбувся мітинг під будівлею Служби безпеки України.[31]
  • 13 червня 2017 розпорядники держреєстрів заперечують звинувачення СБУ.[32][33][34]
  • 18 липня 2017 Апеляційний суд не дозволив арештувати майно, вилучене під час обшуків[35][36][37].
  • 27 грудня 2017 слідчі СБУ вручили повідомлення про підозру Сергію Мільману, директору компанії YouControl, за статтею 361 ч.2 (незаконне втручання в роботу ЕОМ (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж)[38][39].
  • 2 січня 2018 суд обрав запобіжний захід для С. Мільмана у вигляді застави[40][41][42][43].
  • 20 лютого 2018 Генеральна прокуратура України видала постанову про закриття кримінального провадження щодо Сергія Мільмана[44][45][46].
  • 21 березня 2018 року Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики розглянули проблему на ринку Інтернет-послуг, з якою зіткнулася компанія "Ю-Контрол"[47][48].
  • 11 липня 2018 суд дав СБУ два місяці на завершення справи[49][50]
  • 28 листопада 2018 СБУ передала справу Нацполіції, котра повернула вилучені під час обшуку в офісі речі[51][52]
  • 28 лютого 2019 Справу проти YouControl офіційно закрито[53][54][55]

Див. також

Примітки

  1. Мільман, Сергій. YouControl.
  2. Люди нового часу 2018. nv.ua (укр.). Процитовано 1 листопада 2020.
  3. Банки розкрили свої джерела інформації про клієнтів.
  4. YouControl отримав нагороду за краще ІТ-рішення для бізнесу. youcontrol.com.ua (укр.). Процитовано 31 жовтня 2020.
  5. Майбутнє бізнесу – у надійних руках - Галицький Кореспондент. Галицький Кореспондент (uk-UA). 9 березня 2016. Процитовано 7 вересня 2017.
  6. Можливості YouControl
  7. В YouControl появился мониторинг физлиц — как это работает. AIN.UA (ru-RU). 30 квітня 2020. Процитовано 1 листопада 2020.
  8. Юридична. ukrreal.com (uk-UA). Процитовано 1 листопада 2020.
  9. Как работает украинский бизнес в России и российский - в Украине - исследование (инфографика). www.unian.net (рос.). Процитовано 1 листопада 2020.
  10. У YouControl тепер можна шукати інформацію про кіпрські компанії. Економічна правда (укр.). Процитовано 1 листопада 2020.
  11. Ключові дані про бізнес з 50 відкритих держреєстрів України. youcontrol.com.ua (укр.). Процитовано 1 листопада 2020.
  12. https://news.finance.ua/ua/news/-/486653/v-ukrayini-vpershe-stvoryly-instrument-dlya-zdijsnennya-avtomatyzovanogo-finmonitoryngu/
  13. Сергій Мільман. LMF 2017 (укр.). 26 січня 2017. Процитовано 7 вересня 2017.
  14. Ближче до практики. Як українські виші налагодили співпрацю з YouControl, щоб навчити студентів практичним навичкам збору, перевірці та аналізу фінансової інформації з держреєстрів. Практичний кейс.. osvitanova.com.ua. Процитовано 1 листопада 2020.
  15. Мапа з лікарнями України: можна перевірити, чи вони мають обладнання для лікування коронавірусу. The Village Україна. 9 квітня 2020. Процитовано 1 листопада 2020.
  16. В YouControl пояснили, навіщо зробили інтерактивну карту з даними про всі опорні лікарні України. hromadske.ua (укр.). Процитовано 1 листопада 2020.
  17. Количество больных коронавирусом в Украине: онлайн-карты, которые мониторят ситуацию - Техно 24. 24 Канал (рос.). Процитовано 1 листопада 2020.
  18. Створено карту медичного забезпечення. Що вона може показати. Українська правда _Життя. Процитовано 1 листопада 2020.
  19. Презентували інструмент для відстеження благодійної допомоги під час Covid-19. Uacrisis.org (укр.). 14 липня 2020. Процитовано 1 листопада 2020.
  20. Карта благотворительной помощи. Проверяем борьбу с коронавирусом. Петр и Мазепа (рос.). Процитовано 1 листопада 2020.
  21. YouControl опублікував експертне досьє на кандидатів в мери - Юридична Газета. yur-gazeta.com. Процитовано 1 листопада 2020.
  22. В Україні презентували сервіс “Кандидати на долоні”. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 1 листопада 2020.
  23. YouControl і Dozorro запустили спільний інструмент для журналістів-розслідувачів. detector.media (укр.). Процитовано 15 січня 2019.
  24. Закупівлі під контролем: YouControl інтегрувався з DOZORRO. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 15 січня 2019.
  25. https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/3007
  26. http://biz.liga.net/all/it/novosti/3632189-it-kompaniya-youcontrol-zayavila-ob-obyskakh.htm
  27. СБУ обвинила YouControl в связях с Россией. «Сьогодні». 24 березня 2017. Архів оригіналу за 16 квітня 2019. Процитовано 4 травня 2021. (рос.)
  28. http://interfax.com.ua/news/press-conference/411388.html
  29. https://ru.tsn.ua/ukrayina/sbu-obyskala-kvartiru-gendirektora-kompanii-youcontrol-kotoraya-sposobstvuet-sozdaniyu-prozrachnogo-biznesa-827712.html
  30. Архівована копія. Архів оригіналу за 28 березня 2017. Процитовано 27 березня 2017.
  31. "Узбагойте СБУшників, поки вони не обшукали Google": активисты и сотрудники ИТ-компании YouControl, в которой прошли обыски, пикетировали СБУ. ВИДЕО+ФОТО. Цензор.нет. 28 березня 2017. Архів оригіналу за 6 липня 2019. Процитовано 4 травня 2021. (рос.)
  32. Жодних несанкціонованих втручань: розпорядники держреєстрів заперечують звинувачення СБУ. kurs.if.ua. Процитовано 7 вересня 2017.
  33. Жодних несанкціонованих втручань: розпорядники держреєстрів заперечують звинувачення СБУ.
  34. Жодних несанкціонованих втручань: розпорядники держреєстрів заперечують звинувачення СБУ. zik.ua (ua). Процитовано 7 вересня 2017.
  35. СБУ «поцупила» гроші та дитячі планшети. Що вирішив суд?. БИЗНЕС (ru-RU). Архів оригіналу за 8 вересня 2017. Процитовано 7 вересня 2017.
  36. Суд не дозволив СБУ арештувати майно у справі проти компанії YouControl. zik.ua (ua). Процитовано 7 вересня 2017.
  37. СБУ відмовили в арешті майна інфосервісу YouControl. Процитовано 7 вересня 2017.
  38. Справа YouControl: кримінал за відкриті дані. www.sud-report.org.ua. Архів оригіналу за 5 квітня 2018. Процитовано 5 квітня 2018.
  39. Директору YouControl оголосили підозру у «несанкціонованому втручанні в роботу комп’ютерів». Радіо Свобода (укр.). Процитовано 5 квітня 2018.
  40. Суд обрав 51 тисячу застави засновнику сервіса YouControl. Українська правда. Процитовано 5 квітня 2018.
  41. Суд не поддержал ходатайство СБУ о применении меры пресечения в виде залога в размере 6,5 млн грн в отношении Сергея Мильмана. 112.ua (ru-RU). Процитовано 5 квітня 2018.
  42. Як судять YouControl за обробку відкритих даних. ТЕКСТИ (англ.). Процитовано 5 квітня 2018.
  43. Справа YouControl: держава захищається від доступу до відкритої інформації. www.sud-report.org.ua. Процитовано 5 квітня 2018.
  44. Генпрокуратура закрила справу проти засновника YouControl - Юридична Газета. yur-gazeta.com. Процитовано 5 квітня 2018.
  45. БизнесЦензор. Генпрокуратура закрыла дело против основателя сервиса YouControl. БизнесЦензор (ru-RU). Процитовано 5 квітня 2018.
  46. Директор компанії YouControl заявив, що СБУ зняла з нього всі звинувачення. Слово і Діло (укр.). Процитовано 5 квітня 2018.
  47. Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики. komsvobslova.rada.gov.ua. Процитовано 5 квітня 2018.
  48. Комітет свободи слова розглянув питання щодо YouControl. detector.media (укр.). Процитовано 5 квітня 2018.
  49. Суд зобов’язав СБУ завершити справу YouControl. https://www.epravda.com.ua/news/2018/07/11/638618/. Економічна правда.
  50. Шестакова, Юлія. Суд зобов’язав СБУ завершити справу YouControl за два місяці. Детектор Медіа.
  51. Шестакова, Юлія. СБУ передала справу YouControl до Нацполіції. Детектор Медіа.
  52. СБУ передала справу YouControl Нацполіції. Економічна правда.
  53. Справу проти YouControl офіційно закрито. Економічна правда (укр.). Процитовано 18 березня 2019.
  54. Двухлетняя "эпопея" с открытыми данными: дело YouControl официально закрыли. www.segodnya.ua (рос.). Процитовано 18 березня 2019.
  55. Поліція закрила справу проти YouControl. hromadske.ua (англ.). Процитовано 18 березня 2019.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.