Мапа (видавництво)

ТОВ видавництво «МАПА» — українське картографічне видавництво, засноване у 1991 році.

МАПА

Логотип видавництва «МАПА»
Держава  Україна
Засновано 1991
Галузь видавнича справа
Продукція мапи, атласи, довідники, книги, навчальні посібники
Директор Сухенко Микола Федорович
Головний редактор Юрій Іванович Лоза
Адреса вул. Попудренка, 54, Київ, 02094, Україна

Вебсайт: mapaedit.com.ua

Про видавництво

Свою історію підприємство розпочало разом з історією незалежної України.

Група висококваліфікованих спеціалістів-картографів об'єдналися, щоб свої сили та вміння присвятити просвітницькій роботі серед населення молодої країни.

За роки свого існування у видавництві підготовлено і видано у світ понад 100 найменувань мап, атласів та книжкової продукції.

Особливу увагу в своїй роботі видавництво приділяє навчальній тематиці — це шкільні географічні атласи областей та історичні атласи для 5-11 класів. Всі навчальні атласи відповідають шкільній програмі та рекомендовані Міністерством освіти та науки, молоді та спорту України для вивчення в школі.

Гордістю видавництва є історичні атласи: «Історичний Атлас України. Найдавніше минуле. Русь (Київська держава, Галицько-Волинська держава)» видання 2010 р. та «Історичний Атлас України», що побачив світ у 2015 р. Обидва атласи підготовлені за редакцією головного редактора видавництва — керівника проєкту й автора-упорядника Ю. І. Лози.

Атлас 2010 р.(неофіційна назва Великий Історичний Атлас України) вже встигли оцінити не тільки в Україні, але й поза її межами. Він здобув чисельні відзнаки та призові місця на престижних книжкових виставках. Цей атлас має стати настільною книгою не тільки для науковців, державних і політичних діячів, а й для кожної освіченої людини, небайдужої до історії рідної країни. Робота над наступними томами Великого Атласа (а їх усього заплановано три) триває.

Атлас 2015 р. охоплює всі періоди української історії — від появи людини в українських землях до подій дня сьогоднішнього, включно з війною путінської Росії проти України.

Колектив видавництва «МАПА» продовжує плідно працювати над новими картографічними виданнями та вже скоро порадує усіх небайдужих цікавими новинками. З продукцією видавництва «МАПА» можна ознайомитись на сайті видавництва.

У вересні 2016 року картографічне видавництво «МАПА» презентувало нове видання Оглядової мапи України. Відмінністю видання є нові назви поселень та адміністративних одиниць, що їх було перейменовано на підставі Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціялістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Видавництво ігнорує чинний український правопис.

Нагороди

1. Диплом переможця XVII Всеукраїнського рейтингу «Книжка року 2015» в номінації «Минувшина. Дослідження/документи» за Історичний Атлас України (2015). Автор-упорядник Юрій Лоза.

2. Грамота XXII Форуму видавців у м. Львові, як переможцю конкурсу «Найкраща книга XII Форуму видавців», за «Історичний атлас України» (2015 р.). Автор — упорядник Юрій Лоза.

3. Диплом в номінації навчально-довідкові видання в конкурсі «Мистецтво книги» за книгу «Територіальний устрій Русі-України, (Х-ХІІІ ст..)» на ХVI Міжнародній книжковій виставці-ярмарку «Зелена хвиля — 2012» у м. Одеса.

4. Диплом на підтвердження здобуття першого місця «Історичним атласом України» у Всеукраїнському рейтингу «Книжка Року — 2011» в номінації «Обрії».

5. Диплом про нагородження призом «Нестор-Літописець» за видання «Історичного атласу України», що посів перше місце на конкурсі «Книжковий дивосвіт України» у номінації «Краще енциклопедично-довідкове видання» на XIV Київський міжнародній книжковій ярмарці «Книжковий світ–2011».

6. Грамота ХVIII Форуму видавців у м. Львові, як переможцю конкурсу «Книга Форуму-2011 р.» в номінації «Масова книга. Картографічна та краєзнавчо-туристична література» за «Історичний атлас України. Найдавніше минуле. Русь. (Київська держава, Галицько-Волинська держава)». Керівник проєкту й автор-упорядник Юрій Лоза.

7. Диплом ІІІ ступеня у номінації «Рідними шляхами» (краще довідкове, картографічне видання). За «Спеціальну карту України Гійома Левассера де Боплана 1650 року» на IV Міжнародній виставці-ярмарку «Книжковий сад — 2004» у м. Києві.

8. Диплом лауреата в номінації «Видавництво року» — «За задоволення масового попиту усіх верств читачів» за довідник «Країни світу» на VI Міжнародному книжковому фестивалі «Світ книги 2004» у м. Харкові.

9. Подяка Мальтійської служби допомоги за участь в акції «Книга — дітям», яка проходила на X Форумі видавців у м. Львові у 2003 р.

10. Диплом лауреата Міжрегіональної спеціалізованої виставки-ярмарку «Книжковий салон — 2003» в м. Херсоні в номінації: Краєзнавчі видання та довідкова література.

11. Диплом лауреата (друга премія) VII-го конкурсу «Мистецтво книги України» за виданнями 2002 року, який проводять Всеукраїнський фонд сприяння розвитку книговидання і преси, Національна Спілка художників України, Київська Спілка художників книги та Асоціація «Навчальна книга».

12. Диплом лауреата в номінації краща картографічна продукція за серію «Україна, історичні атласи» на Книжковій виставці-ярмарку «Зелена хвиля — 2002 р.» у м. Одеса.

13. Грамота VIII-го Форуму видавців у м. Львові, як переможцю конкурсу «Книга Форуму — 2001 р.» у номінації «Масова книга. Картографічна та краєзнавчо-туристична література» за серію географічних атласів областей України.

14. Диплом за оригінальний видавничий проєкт III Київського міжнародного книжкового ярмарку «Книжковий світ — 2001» за факсимільне видання «Спеціальна карта України Гійома Левассера де Боплана 1650 року».

15. Почесна грамота, як відзнака VI-го Форуму видавців у м. Львові 1999 р. серед найкращих українських видань 1998—1999 років серії «Україна, історичні атласи».

Джерела

Офіційна інтернет-сторінка видавництва «МАПА» / Про видавництво.

Офіційна Фейсбук-сторінка видавництва «МАПА»


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.