Мироцьке

Миро́цьке село в Україні, у Бучанському районі Київської області. Є частиною Бучанської громади. Населення становило 1535 осіб станом на 2001 рік.

Став на річці Орлянка в Мироцькому
село Мироцьке
Герб
Країна  Україна
Область Київська область
Район/міськрада Бучанський район
Рада Бучанська міська громада
Код КАТОТТГ UA32080070100022933
Основні дані
Засноване 1611
Населення 1551
Площа 2,547 км²
Густота населення 602,67 осіб/км²
Поштовий індекс 08104
Телефонний код +380 4597
Географічні дані
Географічні координати 50°34′51″ пн. ш. 30°08′02″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
140 м
Найближча залізнична станція Немішаєве
Відстань до
залізничної станції
3 км
Місцева влада
Адреса ради 08104, Київська обл., Бучанський р-н, с. Мироцьке, вул. Центральна, 1
Карта
Мироцьке
Мироцьке
Мапа

 Мироцьке у Вікісховищі

Палац Остен-Сакенів Немішаєве-Мироцьке

В селі знаходиться каскад ставків, гарне місце для риболовлі.

До найближчої залізничної станції Немішаєве 3 км.

Діє 2 громадських автобусних маршрути:
- Мироцьке - залізнична станція Немішаєве
- Мироцьке - Блиставиця - залізнична станція Буча

Історія

Згадується вперше у грамоті 1611 року окремо від Микуличів, з якими віддавна становило єдину громаду. Цим документом ігумен Кирилівського монастиря у Києві Василь Красовський віддає «селище старожитнє на ім'я Мірошчина» у користування пану Іванові Путяті та його нащадкам.

Місцевий храм Казанської ікони Божої Матері (УПЦ)

У 1667 році, за поділом України згідно Андрусівського договору, Микуличі і Мироцьке, що лишились під владою польського короля, переходять у власність уніатських митрополитів Київських, Галицьких та всієї Руси.

Під час служіння митрополита Лева II Кішки Мироцьким керував Ян Стецький. Після повного поділу Польського Королівства, Мироцьке лишалося у власності уніатських митрополитів. А 1805 року, зі смертю Теодосія Ростоцького та наступним примусовим приєднанням до Московського патріархату всієї Греко-Католицької церкви, Мироцьке, Микуличі, Пилиповичі, Бабинці, Пороскотень - було передано до казни Російської Імперії. Звідки згодом подаровано Карлу фон дер Остен Сакен, чиї нащадки збудували Палац Остен-Сакенів.

1861 року, дізнавшись про ліквідацію кріпосного права, Карл Іванович фон дер Остен Сакен зібрав мешканців сіл Мироцьке, Микуличі, Пилиповичі і пообіцяв віддати їм свою землю за 20 тисяч руб. Але замість цього взяв кредит 40 тисяч руб. під заставу землі, після чого виїхав за кордон. З банку землю викупив пан Оштахов і володів нею близько 15–20 років. Після його смерті керувала господарством його дружина. Через деякий час вона продала землі німцю Варгену, а він – міністру двору графу Воронцову-Дашкову (нащадку намісника царя на Кавказі). За згадками та розповідями старожилів, у 1899 - 1900р.р. Воронцовим-Дашковим був збудований винокурний завод.

Згодом у зв’язку із будівництвом залізниці Київ-Ковель, у 1900 р. виникає селище Немішаєве, що швидко розрослося.

1960 р. Мироцька сільрада Бородянського району передана до складу Києво-Святошинського району. Таким чином між Мироцьким та Немішаєвим виникла межа районів.

2019 року село Мироцьке офіційно увійшло до складу Бучанської об’єднаної територіальної громади.

Постаті

Посилання та джерела


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.