Мишоловка (Київ)

Мишоло́вка (Миша́лівка) — колишнє село, а нині місцевість, на півдні Києва (Голосіївський район) між Китаєвом та Багриновою горою. У міській смузі з 1923 року.

Мишоловка

Де ля Фліз. Мишоловка (1854)
Загальна інформація
50°22′35″ пн. ш. 30°31′46″ сх. д.
Країна  Україна
Район Голосіївський
Адмінодиниця Київ
Головні вулиці Квітки-Основ'яненка
Транспорт
Метрополітен  «Деміївська»
Залізнична інфраструктура Київ-Деміївський
Зовнішні посилання:
У проєкті OpenStreetMap 421866 ·R (Київ)
Карта
Мишоловка
Мишоловка (Київ)

Вперше згадується як селище Миша́лівка — володіння Печерського монастиря в 1618 року. З цього іноді роблять висновок, що тут щось змішували за допомогою якогось млина. Можливо (хоч і малоймовірно), що так і було, але логічнішою видається саме назва Мишо́ловка — дуже вже нагадує справжню пастку ця улоговина між двома горами. Існує навіть легенда (створена у XX столітті), що козаки 1651 року заманили в цю пастку війська Радзивіла. Саме Мишоловкою з кінця XVIII століття називали село, що мало офіційний статус деревня Хотівської волості Київського повіту Київської губернії і у 1900 році налічувало 716 мешканців, які займалися хліборобством, а також працювали в Києві та заробляли перевезенням цегли (в Мишоловці працювало п'ять цегельних заводів).

Під час Німецько-радянської війни село було зруйноване, згодом відновлене. Зберігається садибна забудова. Біля школи — пам'ятник уродженці села Марії Боровиченко. На Мишоловці за адресою Армійська вулиця, 30/12 проживав Герой Радянського Союзу Михайло Цисельський.

Існували Мишоловські вулиці (тепер Квітки-Основ'яненка, Нікопольська, частина Наддніпрянського шосе) і провулки (тепер Квітки-Основ'яненка і Ремісничий).

Мишоловка вважається[ким?] екологічно чистою зоною, оточеною рясними лісовими насадженнями.












Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.