Мойсей Василь Михайлович

Васи́ль Михайло́вич Мойсе́й (27 березня 1992(19920327), с. Зубрець, Бучацький район Тернопільська область, Україна 20 лютого 2014, Київ, Україна) громадський активіст, учасник Євромайдану (псевдо «Крук»[1]). Герой України.

Мойсей Василь Михайлович
Народився 27 березня 1992(1992-03-27)
с. Зубрець, Бучацький район, Тернопільська область, Україна
Помер 20 лютого 2014(2014-02-20) (21 рік)
Київ, Україна
·смертельне кульове поранення грудної клітки
Поховання Луцьк
Громадянство  Україна
Національність українець
Місце проживання Волинська область:
Ківерцівський район, Ківерці
Діяльність учень
Відомий завдяки громадський активіст, член Ківерцівської міської організації Волинської обласної організації ВО «Свобода»
Партія ВО «Свобода»
Конфесія християнин
Нагороди
Медаль «За жертовність і любов до України»

Життєпис

Освіта

Навчався в Зубрецькій школі на Бучаччині. Згодом поїхав у Луцьк, де навчався в Луцькому інституті розвитку людини Університету «Україна» (м. Луцьк) на 4-му курсі факультету соціальних комунікацій і реабілітації[1]. Рідний брат героя настоятель парафій у селах Небіжка і Клепачів Ківерецького деканату Волинської єпархії Православної Церкви України священик Роман Мойсей каже, що рідний брат змалечку хотів бути священиком. І коли вчився на реабілітолога, згадував про мрію пастирського служіння. Свій намір стати душпастирем Василь обговорював із сестрою.[2]

На Майдані

Останній раз приїхав на Майдан до Києва в ніч з 18 на 19 лютого.

На своїй сторінці у соціальній мережі, незадовго до смерті, написав: «Краще вмерти вовком — ніж жити псом.»[3]

Помер у 17-й лікарні міста Києва від вогнепального поранення в грудну клітку. Вранці 20 лютого 2014 року на Інститутській вулиці у нього влучив снайпер. Хлопця не врятувало те, що він був у цивільному бронежилеті. Куля пошкодила важливі кровоносні судини[4].

Похований 23 лютого 2014 року в Луцьку. Участь у панахиді взяли понад 20 тисяч людей. Василя поховали під вигуки «Слава!» та постріли гармати.

Вшанування пам'яті

  • 24 березня 2015 року на фасаді школи № 21 у місті Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку Герою Небесної Сотні Василю Мойсею. Василь Мойсей навчався у цій школі з 10-того по 11-й клас.
  • 27 березня 2015 року відкрили меморіальну дошку Герою Небесної сотні Василю Мойсею у місті Луцьк.
  • на честь В. Мойсея перейменували частину Проспекту Перемоги у Луцьку.[1]
  • могилу відвідав письменник Василь Шкляр (в цей час на неї сів молодий крук).[1]
  • Кабінет Міністрів України 15 листопада 2017 р. заснував в числі стипендій імені Героїв Небесної Сотні для студентів та курсантів закладів вищої освіти державної форми власності, які здобувають вищу освіту стипендію імені Василя Мойсея за спеціальністю «Фізична терапія, ерготерапія». [5]
  • 27 березня 2019 біля могили героя активісти разом із капеланами ПЦУ посадили кущі калини і помолилися за спокій душі Василя[6]

Нагороди

Почесні звання

  • 26 березня 2014 року Луцька міська рада присвоїла посмертно звання «Почесний громадянин міста Луцька».
Зовнішні відеофайли
Небесна сотня. Ігор Костенко та Василь Мойсей на YouTube // Телекомпанія TV-4. — 2015. — 17 лютого.
Зовнішні відеофайли
Прощання з Василем Мойсеєм на Меморіалі  на YouTube

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.