Музейна (станція метро)

Розташування

Рейдер станції

Розташовуватиметься між споруджуваною станцією «Центральна» та проєктованою станцією «Дніпро» поблизу Історичного музею, Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».

Історія

У лютому 2022 року на сайті британського архітектурного бюро «Zaha Hadid Architects» з'явилися візуалізації трьох станцій метрополітену в Дніпрі «Театральна», «Центральна» й «Музейна». Дизайн розробив голова бюро Патрік Шумахер. Головною архітекторкою проєкту є Євгенія Позігун — одеситка, яка працює в «Zaha Hadid Architects» з 2009 року[1].

Плани

Подальше будівництво Центрально-Заводської лінії від станції «Музейна» на сьогодні є дуже сумнівним. Більшість розходяться в думках, куди саме варто вести цю гілку метро. Офіційна версія влади — лінія має пройти від станції «Музейна» до залізничного вокзалу Дніпро-Лоцманська, який має бути пересадковим терміналом для нової системи рейкового автобуса майбутнього проєкту «City Express». Рейковий автобус повинен сполучити передмістя Дніпра з його центром, а потім виходити на спальний район у південно-східній частині міста. Відповідно, жодного будівництва станції «Дніпро» не передбачається.

Інша версія — вести далі лінію через станцію «Дніпро», а потім спрямувати її на південний схід міста, уздовж набережної Перемоги. У міського голови, однак, є й інший варіант: побудувати транспортний вузол для стикування станції «Дніпро», залізниці та міського автотранспорту безпосередньо біля залізничної платформи Проспектна, на самому початку проспекту Дмитра Яворницького[2], а не на Набережній Перемоги, як це було спочатку. Також можливе будівництво транспортного вузла зі станцією «Дніпро» з її початковим (проєктованим) розташуванням, але поки що все це лише припущення і ясності з будівництвом станції «Дніпро» та її розташуванням досі немає.

Третя версія ґрунтується на плані будівництва метрополітену, затвердженому 1986 року. Цей план також, як і теперішній офіційний, не передбачав виходу лінії на набережну Перемоги, але й не існувало проєкту з будівництвом станції «Південний вокзал» біля вокзалу Дніпро-Лоцманська. Лінія здійснювала б різкий поворот на південь через Вузівський мікрорайон, уздовж проспекту Гагаріна, з виходом і подальшим рухом вздовж Запорізького шосе у бік житлового масиву Тополя.

Четверта версія, яку зараз жартівливо називають «утопією», — розгалуження проєктованої лінії від станції «Музейна» до станції «Дніпро» та станції «Лоцманська» з подальшим їх злиттям у спальному районі, розташованому уздовж набережної в південно-східній частині міста. При цьому одну з розгалужених ділянок лінії передбачається зробити з обмеженим рухом поїздів. Проте, поки що всі ці ідеї виглядають вельми туманними перспективами будівництва Центрально-Заводської лінії.

Інші варіанти назви

  • «Жовтнева»
  • «Жовтнева площа»
  • «Студентська»
  • «Історичний музей»
  • «Соборна»

Див. також

Примітки

Посилання

Попередня станція .Центрально-Заводська лінія. Наступна станція
«Центральна» «Музейна» «Дніпро»
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.