Металургів (станція метро)

«Металу́ргів» — станція Центрально-Заводської лінії Дніпровського метрополітену. Розташована між станціями «Метробудівників» та «Заводська».

Металургів
Загальні дані
Тип односклепінна глибокого закладення
Проєктна назва «Брянська», «Петрівка», «Відродження»[1]
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Довжина 102 м
Дата відкриття 29 грудня 1995
Пересадка на Тр: 4
Т: 5, 14
Горяїнове
Виходи до Дніпровського металургійного заводу, просп. Нігояна, вул. Маяковська, вул. Бельгійська, пл. Порозуміння
Час відкриття 05:35
Час закриття 23:00
Центрально-Заводська лінія
Легенда
Парус
ТЧ-1 «Діївка»
Покровська
Проспект Свободи
Заводська
Металургів
Метробудівників
Вокзальна  +зал
Театральна
Центральна
Музейна
Дніпро

Відкрита 29 грудня 1995 року в першій черзі побудови метрополітену в Дніпрі. Станція отримала назву «Металургів» через поруч розташований Дніпровський металургійний завод.

Станція має два виходи на поверхню та підземний тунель, який веде до входу до металургійного заводу, поруч з яким знаходиться залізнична станція Горяїнове Придніпровської залізниці.

Розташована на проспекті Сергія Нігояна біля входу до металургійного металургійного заводу, звідки й назва. Неподалік від станції на проспекті Сергія Нігояна розташований Будинок органної і камерної музики.

Тип станції односклепінна глибокого закладення. Довжина посадкових платформ — 102 м.

Режим роботи — 05:35—23:00.

Мобільне покриття відсутнє.

Станція без колійного розвитку.

Проектні назви

Станція мала проектну назву «Брянська», так як до 1917 року Дніпровський металургійний завод називався Олександрівським Південноросійським залізоробним і залізопрокатним заводом Брянського акціонерного товариства. Заводу було дано ім'я імператора Олександра ІІІ. Згодом завод був відомий як Брянський завод, або просто Брянка.

Інший варіант назви станції «Петрівка», оскільки після перейменування заводу і зміни поколінь місцевих мешканців назва «Брянка» трансформувалося у відповідності з назвою металургійного заводу, на той час носив ім'я Григорія Петровського.

Галерея

Примітки

Посилання

Попередня станція .Центрально-Заводська лінія. Наступна станція
«Заводська» «Металургів» «Метробудівників»

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.