Мультиінструменталіст

Мультиінструменталі́ст або трубадур музикант, який володіє грою на двох і більше музичних інструментах[1][2].

Опис

Професійні музиканти-мультиінструменталісти чудово володіють грою на музичних інструментах зазвичай кількох різних родин (струнні, клавішні, духові тощо). Інструменти різних родин (груп) – це інструменти з різним принципом звукоутворення, початковою методикою навчання та технікою гри[1];

Мультиінструменталістами зазвичай не називають музикантів, що грають на кількох інструментах, де техніка гри є дуже схожа або ідентична (наприклад, гітара, бас-гітара й укулеле, або скрипка та альт).

Деякі представники

  • Брайан Джонс, засновник «The Rolling Stones», був здатний освоїти гру на будь-якому інструменті менше, ніж за пів години [3]. На записах «The Rolling Stones» він, окрім гітари, грав на маримбі (Under My Thumb, Out of Time), ситарі (Paint It Black, Street Fighting Man), губній гармоніці (Come On і пр.), цимбалах (Lady Jane), акордеоні, ксилофоні, різних клавішних (фортепіано, орган, клавесин, меллотрон) і духових (саксофон, гобой, блок-флейта). Джонс зіграв партію саксофона в пісні «Бітлз» You Know My Name (Look Up the Number).
  • Джон Пол Джонс найвідоміший як бас-гітарист "Led Zeppelin», однак на записах і концертах гурту він грав не тільки на бас-гітарі й гітарі, а й на безлічі різних клавішних (The Rain Song, Trampled Underfoot, No Quarter), на блок-флейтах (Stairway To Heaven), мандоліні (Gallows Pole) і т. д. До, під час, і після існування «Led Zeppelin» працював як сесійний музикант із безліччю артистів, включаючи таких відомих, як The Rolling Stones, Пол Маккартні, Донован.
  • Дан Сван, колишній співак і співзасновник «Edge of Sanity», вміє грати на гітарі, бас-гітарі, клавішних, ударних і саксофоні. Це дозволило Дану стати учасником більш аніж, у 30 музичних проєктах (Nightingale, Pan.Thy.Monium, Brejn Dedd, Unicorn, Infestdead, Route Nine, Katatonia, Ribspreader, Bloodbath та інші). Також він раніше використовував ґроулінґ, але відмовився від нього заради чистого вокалу.

Примітки

  1. Голобородов, Дмитро (2021). Специфіка підбору музичних інструментів та навчального репертуару для майбутніх мультиінструменталістів. Історія становлення та перспективи розвитку духової музики в контексті національної культури України та зарубіжжя. Збірник наукових праць (українською) (вид. № 13). Рівне: Волинські обереги. с. 131–135. ISBN 2522-1582 (Print) Перевірте значення |isbn= (довідка). doi:10.35619 префікс.
  2. Definition of multi-instrumentalist. Merriam-Webster (англ.). Процитовано 24.04.2021.
  3. Tony Sanchez, Up and Down with The Rolling Stones (New York: Quill Books, William Morrow And Company, Inc., 1979, ISBN 0-688-08515-6), pg. 7 (англ.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.