Мусалла

Мусалла (араб. المصلى, трансліт. місце молитви), намазгох, намазга (тадж. Намозгоҳ) — спочатку синонім мечеті, потім — святкова заміська мечеть, призначена для молитви і жертвопринесення в свята Курбан-байрам і Рамазан-байрам[1]. Зазвичай, намазгох — це відкрита площа прямокутної форми, посипана гравієм або піском, де з боку кібли знаходиться стіна з міхрабом. Традиція здійснення святкової молитви в мусаллі існувала в Середній Азії до початку XX століття, в інших країнах (наприклад, в Ірані) ця традиція залишилася, але вона поступово згасає.[2]

Архітектурно, мусалла відноситься до відкритого типу мечеті (місцем здійснення колективних молитов), з композиційним типом — зазвичай, огородженою площею, в якій присутні міхраб, мімбар, а в деяких випадках — мінарет. Даний тип молитовних споруд мав доволі широке поширення в ісламському світі. Наприклад, на північних землях поширення ісламу до мусалли можна віднести комплекс Кече манара в місті Болгар (Татарстан, РФ).

У більш широкому розумінні, мусалла — молитовний зал, в тому числі, і той, що знаходиться в мечеті.

Див. також

Примітки

Література

  • Гогіберидзе Г. М. Исламский толковый словарь. — 3000 прим. — ISBN 978-5-222-15934-7.
  • Нільсен В. А. Бухарський намазгох. Ташкент, 1950.
  • Мечети средневековой Казани/Нияз Халит. - Казань: Татар.кн.вид., 2011. - 183 с.: илл. - ISBN 978-5-298-02032-9.
  • Ислам : энциклопедический словарь. М. : Наука. Главная редакция восточной литературы, 1991. — 315 с. : ил. — ISBN 5-02-016941-2.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.