Міжсоюзницькі ігри

Міжсоюзницькі ігри (англ. Inter-Allied Games) — міжнародне одноразове мультиспортивне змагання, що відбувся з 22 червня по 6 липня 1919 року після закінчення Першої світової війни на новозбудованому стадіоні Першинг, що знаходиться недалеко від Парижу у Венсенському лісі. Ігри були організовані командувачем Американського експедиційного корпусу генералом Першингом та профінансовані YMCA (Християнська асоціація для юнаків). У змаганнях брали участь військовослужбовці, які служили в збройних силах під час війни або після її завершення. 1415 спортсменів з вісімнадцяти країн взяли участь у змаганнях, що проводились у дев'ятнадцяти видах спорту. Відкрили Міжсоюзницькі ігри президент Франції Раймон Пуанкаре та президент США Томас Вудро Вілсон. Після завершення ігор стадіон Першинг був представлений як подарунок народу Франції від Сполучених Штатів Америки.

Міжсоюзницькі ігри 1919
Країн 18
Спортсменів 1415
Церемонія відкриття 22 червня 1919
Церемонія закриття 6 липня 1919
Стадіон «Першинг», Париж
Вебсторінка interalliedgames.org
 Міжсоюзницькі ігри у Вікісховищі

Ігри були організовані подібно до літніх Олімпійських ігор, але не були санкціоновані Міжнародним олімпійським комітетом. Головною метою змагань було відзначення кінця війни, встановлення міцнішої національної дружби між союзниками. Ігри були представлені як надійний сигнал миру після спустошення війни. Солдати і спортсмени отримали можливість змагатися у дружній обстановці та чесній боротьбі.

Види спорту

Змагання проводились у дев'ятнадцяти дисциплінах. Спочатку було заплановано ряд воєнно-орієнтованих видів, але до остаточної програми потрапило лише метання ручної гранати.

Церемонія відкриття змагань 22 червня 1919
Медаль для переможців ігор
Збірна Чехословаччини — переможець футбольного турніру
Збірна Франції — переможець регбійного турніру
Плавець Норман Росс, володар п'яти золотих медалей турніру

Учасники змагань

Загалом для участі в іграх було запрошено двадцять вісім країн союзників у Першій світовій війні. Прийняли запрошення вісімнадцять з них. Китай мав намір взяти участь у змаганнях, але у підсумку не зміг відправити будь-яких спортсменів на ігри через брак часу. Однак країна надала медалі та трофеї для підтримки ігор. Королівство Хіджаз відправило делегацію, у складі якої не було спортсменів, але свої навички демонстрували їхні Арабські вершники.

Повний список учасників:

Класифікація

КраїнаОчок
 США120
 Франція104
 Італія45
 Австралія41
 Бельгія27
 Канада18
 Чехословаччина16,5
 Португалія12
 Румунія6
 Нова Зеландія
 Сербія3
 Велика Британія2
 Греція1


Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.