Національний музей Коломбо

Національний музей Коломбо (синг. කොළඹ ජාතික කෞතුකාගාරය, там. கொழும்பு தேசிய அருங்காட்சியகம், англ. National Museum of Colombo) — найбільший музей Шрі-Ланки, розташований в місті Коломбо. Також відомий як Національний музей Шрі-Ланки.

Національний музей Коломбо
синг. කොළඹ ජාතික කෞතුකාගාරය
там. கொழும்பு தேசிய அருங்காட்சியகம்
6°54′36″ пн. ш. 79°51′39″ сх. д.
Тип національний музей і організація
Країна  Шрі-Ланка
Адреса Коломбо,
Маркус Фернандо Мавата
Засновник Вільям Генрі Ґреґоріd
Засновано 1 січня 1877
Відкрито 1877
Режим роботи 9:00 - 17:00 щоденно
Сайт museum.gov.lk
Національний музей Коломбо (Шрі-Ланка)

 Національний музей Коломбо у Вікісховищі

Музей має експонати, що мають велике значення для Шрі-Ланки, у тому числі трон і корона кандійських монархів, а також інші артефакти стародавньої Шрі-Ланки.[1][2]

Історія

Музей Коломбо, як його називали спочатку, був заснований 1 січня 1877 року. Його засновником був сер Вільям Генрі Грегорі, у той час губернатор Британської Цейлону (Шрі-Ланки). 1872 року, коли Грегорі став губернатором, Королівське азійське товариство доклало багато зусиль, щоб переконати нового губернатора в необхідності створення громадського музею.

Архітектор департаменту громадських робіт Джеймс Г. Смітер підготував проект музею в італійському стилі. Будівництво здійснювалося Вапчі Марікаром (1829-1925)[3], відомим будівельником, який побудував багато будівель в країні, у тому числі головпоштамт і митницю в Коломбо. 1876 року будівництво було завершено, і наступного року музей був відкритий.

Музею було присвоєно статус національного музею в період, коли ним керував П. Е. П. Дераніягала. Він відкрив філії музею в Джафні, Канді і Ратнапурі, і 1942 року відповідно до закону № 31 був створений повноцінний Департамент національного музею. В кінцевому підсумку були відкриті дев'ять філій музею, а також введена в дію шкільна наукова програма.

У 1982 році доктор Тельма Гунавардена стала першою жінкою-директором Національного музею Коломбо.[4] Вона займала цей пост з 1982 по 1994 рік.[5]

Колекція

У музеї представлені ланкійські твори мистецтва, в тому числі набір масок демонів, а також картини та артефакти колоніальної епохи, в тому числі зброя.

У музеї є копія статуї Тари, оригінал якої був придбаний губернатором і переданий в дар Британському музею 1830 року[6]. Кхмерська статуя Авалокітешвари, XII або XIII століття нашої ери, виявлена Віктором Голубєвим у Дондрі 1920 року, свідчить про давні стосунки між Шрі-Ланкою і Камбоджею.

Коштовності корони і трон останнього короля Канді (Шрі Викрама Раджасінха), які були повернуті в Шрі-Ланку британським урядом, також є частиною колекції музею.

Колекції на першому поверсі експонуються за історичним принципом, на другому поверсі — за темами.

Галерея

Бібліотека Національного музею

Бібліотека Національного музею є частиною Національного музею і функціонує як його бібліотека і архів для колекцій книг і документів. Заснована 1 січня 1877 року разом з музеєм. Включає в себе державну бібліотеку Сходу, засновану 1870 року. З 1885 року, відповідно до закону, копія кожного документа, надрукованого в країні, зберігається в бібліотеці музею. По суті бібліотека національного музею є Національною бібліотекою Шрі-Ланки.

У бібліотеці зберігається понад 12 мільйонів найменувань книг і документів за основними напрямками:

Типи документів:

Див. також

Примітки

  1. ICTA & National Museum launch Sri Lanka museums mobile app. Lanka Business Online. 15 березня 2017. Процитовано 12 жовтня 2017.
  2. Silva, Dhananjani (22 березня 2009). Swords and fire power add to new-look museum. Sunday Times (Sri Lanka). Процитовано 12 жовтня 2017.
  3. Jayawardane, Ishara, «Magnificent historical haven» / Daily News
  4. Perera, Janaka. National museum: looking back 130 years. Observer Online. Процитовано 27 червня 2018.
  5. Salie, Ryhanna. National Museum: Window into the past. Sunday Observer. Процитовано 27 червня 2018.
  6. Women in Sri Lankan Sculpture and Painting / Digital Library for International Research (WEB-Archive)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.