Негаленія чудова

Негаленія чудова[2] (Nehalennia speciosa) вид бабок родини стрілкових (Coenagrionidae).

?
Негаленія чудова

Самець

Самиця
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Бабки (Odonata)
Родина: Стрілкові (Coenagrionidae)
Рід: Негаленія (Nehalennia)
Вид: Негаленія чудова
Nehalennia speciosa
(Charpentier, 1840)
Посилання
Вікісховище: Nehalennia speciosa
Віківиди: Nehalennia speciosa
EOL: 237097
МСОП: 60265
NCBI: 438046

Поширення

Вид поширений в Центральній та Східній Європі від східної частини Франції та Німеччини до Казахстану. Інша відірвана частина ареалу знаходиться на Корейському півострові та у Японії, в Хабаровському та Приморському краях Росії. Вважається вимерлим в Бельгії, Люксембурзі, Нідерландах, на півночі Данії, Словаччині, Італії та Швеції. В Україні поширений в Поліссі, Західному Лісостепу, Прикарпатті[3].

Опис

Найменша бабка у фауні України. Тіло завдовжки 24-26 мм, черевце 19-25 мм, заднє крило 11-16 мм. Черевце тонке, крила короткі та широкі, прозорі. Забарвлення самця металево-зелене з блакитними сегментами. У самиць відомі дві колірні форми: одна повторює забарвлення самця, друга — бронзово-зелена, а блакитний колір замінений жовтувато-зеленим або червонувато-коричневим. Голова широка. Лоб має гострий поперечний край спереду від антен, в профіль він виглядає загостреним. Потилиця зверху темна, з вузькою світлою дугоподібною поперечною смужкою, зазвичай блакитного кольору у представників обох статей, але іноді жовтуватою у самиць. Ноги чорного або темно-сірого забарвлення. Груди і черевце на верхній стороні металево блискучі, яскраво-зеленого кольору. Птеростигма вузька, займає одну ланку. Крила прозорі, з дуже рідкісним жилкуванням. У спокої бабка тримає крила складеними. Крила в спокої не заходять за п'ятий сегмент черевця.

Примітки

  1. Bernard, R. & Wildermuth, H. (2006) Nehalennia speciosa: інформація на сайті МСОП(версія 2020.2) (англ.) 22 листопада 2020
  2. Назви бабок фауни України
  3. Горб С. Н., Павлюк Р. С., Спурис З. Д. Бабки (Odonata) України: фауністичний огляд // Вісник зоології. — К., 2000. Т. 15. С. 1—155.(укр.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.