Пасєчнікова Наталія Володимирівна

Наталія Володимирівна Пасєчнікова українська лікарка, доктор медичних наук (2003)[1], Заслужений лікар України (1998), професор (2005), член-кореспондент НАМН України (2012), один з провідних офтальмологів України.

Пасєчнікова Наталія Володимирівна
Народилася 15 лютого 1950(1950-02-15) (71 рік)
Новомиколаївка, Новомиколаївський район, Запорізька область, Українська РСР, СРСР
Країна  СРСР
 Україна
Діяльність офтальмологиня, викладачка університету
Alma mater Київський медичний інститут
Науковий ступінь доктор медичних наук (2003)
Вчене звання професор
Заклад Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова Національної академії медичних наук України
Членство Національна академія медичних наук України
Нагороди

Біографія

Народилася Наталія Володимирівна 15 лютого 1950 року в селі Новомиколаївка Запорізької області.

У 1973 році Наталія Пасєчнікова закінчила Київський медичний інститут, в якому працювала в 1973—1979 рр.

З 1979 по 1983 рік – лікар-офтальмолог госпіталю КДБ України.

У 1983—1987 рр. – молодший науковий співробітник Інституту клінічної та експериментальної хірургії в Києві, в 1987—1988 рр. – Одеського наукового інституту очних хвороб і тканинної терапії.

З 1988 по 1995 рік – асистент Національного медичного університету, в 1995—2003 рр. – завідувачка відділення лазерних методів лікування ока Київської офтальмологічної лікарні «Центр міктрохірургіі очі».

У 2000—2003 рр. – головний офтальмолог Києва.

З 2004 року – очолює Державну установу «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова НАМН України» (Одеса).

Наукова діяльність

Автор понад 300 наукових публікацій, зокрема 5 монографій, 7 методичних рекомендацій і 33 патентів.

Основні напрямки наукової діяльності присвячені розробці та застосуванню лазерних методів лікування судинних, дистрофічних захворюваннях сітківки ока, на підставі вивчення селективного впливу лазерного випромінювання на різні структури хоріоретинального комплексу.

Створила в Україні школу ретинологів. Також вперше в Україні впровадила транспупілярну термотерапію та лікування ретинопатії недоношених. З її ініціативи організована в Україні невідкладна допомога дітям з цією патологією. В контексті розвитку новітніх лазерних технологій під керівництвом професора Наталії Пасєчнікової вивчено, розроблено та впроваджується в практику антимікробна фотодинамічна терапія.

Пріоритетне значення мають дослідження, присвячені розробці біоеквіваленту рогівки та пошуку нових матеріалів для біологічного покриття рогівки, в тому числі з використанням новітніх технологій генної інженерії. Проводяться дослідження щодо можливості використання ксенотрансплантації рогової оболонки свині після зменшення її антигенності. Другим перспективним напрямом є створення «штучної рогівки» з різного типу очищених колагенів. Суттєве наукове значення мають розробки нових приладів та методів лазерної дії, а також використання методу «зварювання» при різних хірургічних втручаннях (інтравітреальна хірургія, хірургія внутрішньоочних і орбітальних новоутворень та ін). Проводиться робота по вдосконаленню необхідного для внутрішньоочних операцій інструментарію та відпрацювання режимів впливу для досягнення розсічення або «зварювання» різних тканин ока й орбіти (м'язова тканина, зоровий нерв, склера, сітчаста оболонка та ін.).

З 2004 року очолює ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова НАМН України».

За час своєї роботи підготувала 10 кандидатів і 6 докторів медичних наук.

Суспільна діяльність

Членство в професійних товариствах

  • Президент Товариства офтальмологів України;
  • Член Королівської колегії офтальмологів Великої Британії;
  • Член Європейського товариства фахівців з сітківці «EURETINA»;
  • Член Американської асоціації офтальмологів.

23 травня 2012 р. загальними зборами Національної академії медичних наук України присвоєно звання член-кореспондента НАМН України.

Нагороди

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.