Перець африканський

Африканський перець (Piper guineense) — тропічна рослина родини перцевих. Ніжки плодів цього виду перцю трохи довші, ніж у перцю кубеби. Він відноситься до сірих перців. Африканський перець відрізняється від інших видів специфічним задушливим, пряним ароматом і середнім ступенем пекучості.

?
Перець африканський

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Рослини (Plantae)
Відділ: Покритонасінні (Magnoliophyta)
Клас: Магнолііди (Magnoliids)
Порядок: Перцевоцвіті (Piperales)
Родина: Перцеві (Piperaceae)
Рід: Перець (Piper)
Вид: Перець африканський
Piper guineense
Schumach.
Синоніми
Piper clusii C.DC.
Посилання
Вікісховище: Piper guineense
EOL: 402261
IPNI: 681598-1
МСОП: 135815636

Інші назви

Гвінейський перець, західноафриканський перець, перець ашанті, бенінський перець, перець Леклю́за.

Місця зростання

Батьківщина африканського перцю Ліберія (Перцевий берег), де він не тільки культивується, але і зростає в дикому вигляді досі. У XV ст. місцеве населення обробляло його в Анголі та Беніні[1]. Тепер у великій кількості цей перець вирощують також в інших країнах Африки, особливо в Гвінеї, Гвінеї-Бісау та Гані.

Використання

У готовому вигляді ця класична пряність являє собою висушені зернятка еліптичної форми, що мають сірий колір. Аромат африканського перцю дуже сильний, а за смаком він схожий на перець кубеба, тільки менш пекучий. В Європі відомий з XV ст. і певний час служив популярної заміною чорного перцю, але застосовувався порівняно мало, в основному в Португалії й Англії. Тепер застосовується лише в африканській кухні[2]. У Нігерії як приправу використовують листя цього перцю.

Збір і зберігання

Після збору зрілих плодів їх висушують на сонці. Потім, коли вони набувають зморшкувату поверхню у вигляді сіточки, з них витягають насіння, які піддаються додатковому просушуванню. Зберігати цю пряність необхідно таким же чином, як і перець кубеба.

Примітки

  1. Найголовніші культурні рослини Африки. Архів оригіналу за 2 квітня 2015. Процитовано 28 лютого 2015.
  2. ПЕРЦІ. Архів оригіналу за 3 квітня 2015. Процитовано 28 лютого 2015.

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.