Петіль (річка)

Петіль річка в Україні, на Придніпровській височині, в межах Васильківського району та Києво-Святошинського району Київської області та м. Києва. Ліва притока річки Віта, яка впадає в Дніпро в межах Києва (в районі Віти-Литовської, Жуків острова).

Петіль
50°16′09″ пн. ш. 30°29′42″ сх. д.
Витік с. Мархалівка, Васильківський р-н, Київська обл.
• координати 50°16′09″ пн. ш. 30°29′42″ сх. д.
висота, м 192,5 м (абс. відмітка)
Гирло р. ВітаКиєві)
Середня глибина: 1 м
Басейн басейн Дніпра
Країни:  Україна
Регіон Київ
Київська область
Довжина 19,4 км
Площа басейну: 62,9 км²
Середньорічний стік 0,14 м³/с; 4,42 млн. м³/рік
Ідентифікатори і посилання

Гідрографічна характеристика

Річка Петіль бере свій початок у с. Мархалівка Васильківського району Київської області. Протікає в пд.-сх. напрямку через с. Іванковичі, після якого приймає з правого берега струмок, що тече з північної частини с. Рославичі. Далі - с. Ходосівка Києво-Святошинського району, через яке поруч (північніше), протікає річка Сіверка - ліва притока Віти. У Ходосівці Петіль приймає з правого берега струмок, що тече з південної частини с. Рославичі) та через с. Гвоздів За Л. Похилевичем (1864 р.) цей струмок називався Рославка[1], його довжина близько 13 км. Потім р. Петіль перетинає Дніпровське шосе і перед селищем Віта-Литовська впадає в р. Віта (вище впадіння в неї р. Сіверка).

Довжина р. Петіль – 19,4 км, площа басейну – 62,9 км². Річище звивисте. Ширина заплави – 60-400 м. Похил річки 5,12 м/км.

Стік та якість води

Річка розташована в південно-західній частині приміської смуги Києва, за межами міської забудови (як і весь басейн Віти). Тече в північно-східному напрямку.

Середня багаторічна витрата води - 0,14 м³/секунду. Середній багаторічний обсяг стоку води - 4,42 млн. м³ на рік.

За хімічним складом вода гідрокарбонатно-кальцієвого складу з мінералізацією близько 620 мг/дм³ та твердістю води 9,4 мг-екв/дм³.

На показники якості води в річці впливають населені пункти, розташовані в басейні річки – через попадання господарсько-побутових стічних вод у поверхневі та ґрунтові води.

Див. також

Примітки

  1. Похилевич Л.И. Сказание о населенных местностях Киевской губернии. – Киев: Киево-Печерская лавра. – 1864.

Посилання

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.