Поведінкова наука

Поведінкові науки (поведінкова наука)-термін,що охоплює різні дисципліни та взаємодії між організмами у природному світі. Вони передбачають послідовний аналіз та дослідження поведінки людей і тварин шляхом вивчення минулого, контрольоване та натуралістичне спостереження за сьогоденням, і ретельні наукові експерименти. Поведінкові науки намагаються досягти ґрунтовних, об'єктивних висновків за допомогою чітких формулювань і спостережень. Прикладами поведінкових наук є: психологія, психобіологія, антропологія та когнітивна наука,філологія,а також багато інших. Як правило, наука про поведінку,стосується,перш за все, людської діяльності і насамперед,намагається узагальнити поведінку людини.

Соціальні і поведінкові науки тісно пов’язані з педагогічними, історичними, психологічними науками. Студенти вивчають ці академічні дисципліни в українських навчальних закладах та опановують навички аналізування громадської діяльності людини, події, що впливають на життя і поведінку людини у суспільстві. Для вивчення застосовують сучасні методики викладання лекційних курсів, практичні заняття на базі реальних об’єктів з можливістю отримання перспективних професій економіста, політолога, психолога, соціолога, фахівця з міжнародних відносин. Перелік професій відноситься до затребуваних та високооплачуваних, при цьому вартість навчання у ВНЗ України демократична і передбачає якісне навчання.

Різниця між поведінковими і соціальними науками

Термін поведінкові науки часто плутають з терміном соціальні науки. Хоча ці дві широкі галузі взаємопов'язані і вивчають систематичні процеси поведінки. Вони різняться за рівнем наукового аналізу різних чинників поведінки.

Поведінкові науки абстрагують емпіричні дані, задля вивчення процесів прийняття рішень і стратегій комунікацій всередині між організмами соціальної системи. Маються на увазі такі галузі, як: психологія, етологія, соціальна неврологія та когнітивні науки.

Категорії поведінкових наук

Поведінкові науки мають дві основні категорії: нейронні — інформаційні науки та соціальні реляційні науки.

Наукові дослідження щодо обробки інформації, стосуються вивчення стимулів із соціального середовища пізнавальних суб'єктів, щоби брати участь в ухваленні рішень, соціальному судженні і соціальному сприйнятті, стосовно індивідуального існування та виживання організму у соціальному середовищі. До них належать: психологія, когнітивна наука, психобіологія, нейронні мережі, соціальне пізнання, соціальна психологія, семантичні мережі, етологія і соціальна нейронаука.

З іншого боку, реляційні науки мають справу зі стосунками, взаємодією, мережевими зв'язками, асоціаціями та реляційними стратегіями або динамікою між організмами чи когнітивними утвореннями соціальної системи. Це такі галузі, як: соціологічна соціальна психологія, соціальні мережі, динамічний аналіз мережі, агентна модель і мікросимуляція.

Застосування поведінкових наук

Вивчення декількох чистих дисциплін у рамках поведінкових наук, досліджується за допомогою різних прикладних дисциплін та застосовується у сенсі повсякденного життя та бізнесу. Цими прикладними дисциплінами поведінкової науки, є: організаційна поведінка, дослідження операцій, споживча поведінка та психологія засобів масової інформації.

Як поведінкова наука може приносити користь суспільству?

Див. також

Джерела

Англомовні
  • Klemke, E. D.; Hollinger, R.; Kline, A. D. (1980). Introduction. Introductory Readings in the Philosophy of Science. Buffalo, New York: Prometheus Books. с. 11–12.
  • Bernard E. Whitley, Jr.; Mary E. Kite (2012). Principles of Research in Behavioral Science: Third Edition (вид. 3). Routledge. с. 776. ISBN 9781136196584.
  • Barbara Fadem (2009). Behavioral Science. Lippincott Williams & Wilkins. с. 318. ISBN 9780781782579.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.