Подобова оренда апартаментів

Подобова оренда апартаментів — це найм житлового приміщення для короткочасного проживання. Ця послуга призначена для мандрівників, людей в відрядженні або відпустці. Будучи альтернативою готелям, подобова оренда зазвичай передбачає самообслуговування мешканців (орендарів). Послугу подобової оренди апартаментів надає: власник апартаментів, орендар апартаментів (суборенда), апарт-готель, міні-готелі на кшталт bed and breakfast.

Обстановка і зручності

Стандартна обстановка апартаментів зазвичай включає як мінімум одне спальне місце, шафа, стіл, кухню, туалет та ванну. Більшість апартаментів мають кабельне ТБ, доступ в Інтернет, кондиціонер, плиту, холодильник, електрочайник , кавоварку, праска, фен, посуд, постільна білизна. Апартаменти-люкс можуть мати кілька ванн, джакузі, домашній кінотеатр, колекцію DVD, бібліотеку, басейн і багато іншого.

Ціни

Вартість добової оренди апартаментів може залежати від типу житлового приміщення (наприклад, замок, вілла, будинок, котедж, дача, квартира, пентхаус та ін), місця розташування (наприклад, історичний центр міста, поруч з пляжем тощо), місткості (мається на увазі максимальна кількість спальних місць), поверху, ремонту, обстановки і зручностей апартаментів, сезону, дня тижня, національних свят, спортивних заходів, фестивалів.

Як наслідок, вартість добової оренди апартаментів може змінюватися.

Бронювання апартаментів

Бронювання апартаментів у власника

Забронювати апартаменти можна зв'язавшись з власником апартаментів по телефону, за електронній пошті, через вебсайт — власний сайт власника; а також через онлайн-сервіс з послугою пошуку апартаментів на добу, де розміщена інформація про апартаменти, і є можливість онлайн-бронювання. При бронюванні апартаментів власник та орендар обмінюються необхідною інформацією.

Необхідна інформація для власника

 • Контактні дані орендарів
 • Дата, час заїзду та виїзду
 • Кількість людей
 • Кількість і вік дітей
 • Наявність домашніх тварин
 • Необхідність у місці для куріння
 • Вечірка
 • Необхідність трансферу мешканців.

Необхідна інформація для орендаря

 • Контактні дані власника
 • Дата, час заїзду та виїзду
 • Місце розташування апартаментів
 • Кількість спальних місць
 • Ремонт, обстановка, зручності апартаментів
 • Правила проживання (наприклад, можливість розміщення з тваринами, проведення вечірки та ін.)
 • Умови бронювання
 • Вартість проживання
 • Наявність і вартість додаткових послуг (наприклад, користування Інтернетом, трансфер та ін.)

Способи оплати

Оплатити проживання можна за допомогою кредитних карток (Visa, MasterCard, Maestro), системи Webmoney і інших систем або банківським платежем.

Проблеми подобової оренди апартаментів

Достовірність реклами

При виборі апартаментів по фотографіях не можна достовірно і повністю дізнатися їх поточний стан, навіть якщо надані фотографії красиві і якісні. Прибувши на місце можна виявити невідповідність між фотографіями і реальністю (наприклад, протікають труби, несправний холодильник тощо). Один із способів уникнути цього — переглядати відгуки користувачів про конкретні апартаменти в мережі Інтернет (наприклад, на онлайн-сервісах для пошуку апартаментів на добу), а також писати відгуки самостійно.

Шахрайство

У випадку шахрайства, зловмисник видає себе за власника і рекламує апартаменти, які насправді йому не належать, з метою отримати з орендарів гроші. В результаті, ошукані люди, заплатять за бронювання та / або відпустку, а приїхавши на місце виявлять, що апартаментів не існує або вони зайняті мешканцями, які домовлялися з реальним власником апартаментів. [1].

Ненадійні власники можуть вимагати завдаток наперед,а у час заїзду не виходити на зв'язок,тому варто перевірити всю інформацію на різних ресурсах.

Збереження майна

Власник апартаментів зацікавлений в збереженні своїх апартаментів, включаючи ремонт, техніку, меблі та ін Відомі випадки грабежу і вандалізму.[2]

Усна домовленість

Власник апартаментів ризикує втратити потенційний дохід від оренди при усної домовленості (тобто без бронювання) з орендарем. Така ситуація трапляється, якщо орендарі, не попереджають заздалегідь власника про те, що не приїдуть у зазначений день.

Світ

Подобова оренда апартаментів дуже популярна в Європі, а також в Іспанії, Франції, Греції та Туреччини. У Франції апартаменти для оренди відомі як gîte (фр. — Котедж), а в США як vacation rental (англ. — Оренда). Оренда апартаментів на добу доступна в більшості штатів США і поширена у великих туристичних районах, таких як Флорида, Гаваї та Каліфорнія.

Обмеження

У деяких містах місцева влада встановили, що оренда апартаментів завдає шкоди готельної індустрії, і внесли в законодавство деякі правила і обмеження. В США в Нью-Йорку, Чикаго та інших містах ввели обмеження на короткий термін оренди. [3]

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.