Поліське (Коростенський район)

Полі́ське (до 1964 Могильне) село в Україні, у Коростенському районі Житомирської області. Населення становить 1082 особи.

село Поліське
Країна  Україна
Область Житомирська область
Район/міськрада Коростенський район
Громада Ушомирська сільська громада
Основні дані
Населення 1082
Площа 2,25 км²
Густота населення 392,89 осіб/км²
Поштовий індекс 11555
Телефонний код +380 4142
Географічні дані
Географічні координати 50°54′14″ пн. ш. 28°32′23″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
174 м
Водойми Уж
Місцева влада
Адреса ради 11555, Житомирська обл., Коростенський р-н, с. Поліське, вул. Жмаченка, 50
Карта
Поліське
Поліське
Мапа

 Поліське у Вікісховищі

Відомості

Центр примирення вселенського козацтва в селі Поліське

До недавнього часу перша згадка про село датувалася 1789 роком. В той час воно належало поміщиці Устині Колтуновській[джерело?]. Жителі невеликого на той час населеного пункту були кріпаками. У 1906 році село Іскоростської волості Овруцького повіту Волинської губернії. Відстань від повітового міста 47 верст, від волості 6. Дворів 258, мешканців 370[1]. До 1964 року село Поліське мало назву Могильне. Про цю назву в народі збереглися різні перекази, один з яких пов'язаний з фактом розташування поселення на місці колишніх поховань (могил). Інший цікавий переказ місцевих старожилів розповідає, що в давні часи через село проходила військова дружина. Воєводі загону дуже сподобалася ця місцевість і він наказав після смерті поховати його саме тут. Дружина так і зробила, поховавши його на поліській землі у високій могилі. Від цієї могили й пішла назва села Могильне.

Ще одна легенда пов'язана з князем Ігорем. Начебто саме тут древляни вбили князя, а опісля поховали його з почестями і насипали високу могилу.

6 листопада 1921 р. під час Листопадового рейду через Могильне проходив відділ Леоніда Ступницького Волинської групи (командувач Юрій Тютюнник) Армії Української Народної Республіки.

Відомі люди

В селі народилися:

Галерея

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.