Попсуй Анастасія Вікторівна
Попсуй Анастасія Вікторівна (нар. 29 листопада 1985) — громадська діячка, експертка у сфері освіти, ґендерної рівності, регіонального та місцевого самоврядування. Очільниця ГО «Європейська Асамблея жінок-депутатів», засновниця національного конкурсу «Кращі жіночі ініціативи України», голова правління БО «Національна мережа розвитку локальної філантропії». Стипендіатка і випускниця літньої школи Гарвардського Університету (США). Нагороджена Верховною Радою України за «Заслуги перед Українським народом». У національному телепроекті «Нові лідери» її проект набрав найбільшу кількість голосів он-лайн голосування.
Попсуй Анастасія Вікторівна | |
---|---|
Народилася |
29 листопада 1985 (36 років) Київ, Українська РСР, СРСР |
Діяльність | політична діячка |
Alma mater | Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова і КРОК (університет) |
У 2014 році адмініструвала найбільшу благодійну акцію в історії України з допомоги родинам загиблих на Майдані. Кошти, зібрані у рамках програми, 56 млн грн було передано 104 родинам загиблих, прозорість передачі коштів засвідчено міжнародними аудиторськими компаніями, Головним Управлінням МВС в місті Києві та Генеральною прокуратурою України.
Життєпис
Народилася 29 листопада 1985 року в місті Києві. Навчалася у середній школі № 242 до 8 класу. Здобула середню освіту в Київському ліцеї бізнесу. У 2003 році отримала нагороду «Кращий випускник року».
Має дві вищі освіти: перша — Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, спеціальність: вчитель української мови та літератури, зарубіжної літератури, літературне редагування, магістерський ступінь; друга — Університет економіки та права «КРОК», спеціальність: міжнародна економіка, адміністративний менеджмент, магістерський ступінь. Обидва дипломи - з відзнакою.
Пройшла програму стажування у Європарламенті (2016), навчалася ефективному врядуванню в США через програму «Відкритий світ» Американських Рад (2014). У рамках тренінгів і навчань відвідала понад 100 освітніх закладів різних країн Європи та США.
Навчалася у закордонних програмах: Центр підвищення кваліфікації вчителів (Польща, Насутов), Центр громадянської освіти (Німеччина, Баден Вюнтенберг). У 2017 році Анастасія Попсуй виграла стипендію на літнє навчання у Гарвардському університеті, де в рамках українських студій вивчала порівняльну політологію. Під час навчання у Гарварді Анастасія Попсуй опублікувала декілька досліджень, інтерв’ю та творчих проєктів.
У 2017 році Інтернет взірвав відео-ролик Анастасії Попсуй, в якому її друзі студенти Гарварду, з якими вона навчалася, процитували вірші Ліни Костенко. Це були представники Бельгії, Німеччини, Китаю, Південної Кореї, Індії, Кенії, Америки, Південно-Африканської республіки, Шотландії та Австралії.
Успішно закінчила річний курс навчання в Аспен Інститут за програмою «Добре врядування».
Громадська і трудова діяльність
- 2018 — в.о. міського голови — секретар Ірпінської міської ради[1]
- з 2016 — очільниця громадської організації «Європейська асамблея жінок-депутатів»
- з 2016 — помічник народного депутата Олени Масоріної на громадських засадах
- 2015—2016 — заступник Ірпінського міського голови з гуманітарних питань
- 2010—2015, 2016—2018 — директор благодійного фонду "Фонд громади Приірпіння[2]
- 2006—2014 — координатор проектів міжнародної громадської організації «Фундація польсько-української співпраці ПАУСІ»
- 2003—2007 — асистент Голови громадської організації «Асоціація керівників шкіл м. Києва»
- 2003—2007 — викладач курсу «Європейські студії», вчитель зарубіжної літератури в «Київському ліцеї бізнесу»
2017 року від Європейської асамблеї жінок-депутатів у партнерстві з Міжнародною амбасадою жінок-підприємців[3] та Всеукраїнським об'єднанням жінок-депутатів[4], за фінансування Міністерства міжнародних справ Канади через Асоціацію міст України та Федерацію канадських муніципалітетів, реалізувала національний конкурс на кращі жіночі ініціативи в Україні[5], які стали вагомими для економічного розвитку місцевих громад[6].
Брала участь у понад 100 семінарах та конференціях на тему європейських стандартів життя, розвитку місцевих громад, лідерства, написання грантів тощо. Автор тренінгових програм: «Вісім життєвих компетенцій, що змінюють поведінку», «Будуємо майбутнє Європи» тощо.
Координувала національні та міжнародні просвітницькі проекти. У рамках проекту Європейської Комісії організовувала навчання для представників центральних органів виконавчої влади на тему Інтеграційних інструментів з ЄС та ін. Координувала масштабну програму шкільних обмінів між Україною та Польщею, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Польщі. У програмі обмінів взяли участь близько 3000 учнів та 300 вчителів.
2018 року Попсуй брала участь у телепроєкті «Нові лідери» на ICTV, заявивши про бажання створити «школу геніїв», але згодом зняла кандидатуру[7] у зв'язку із зайняттям посади виконуючої обов'язки міського голови.
2019 року Попсуй пересувалася Ірпінем на лімузині, який КП «Ірпіньводоканал» придбало за 900 тис. грн. Рішення про передачу «комунального авто» у користування Попсуй, що вже мала власне авто, було прийняте депутатами міськради на сесії[8].
Місцеве самоврядування
2018 — секретар Ірпінської міської міської ради[9]
2016—2017 — депутат Ірпінської міської ради, радник міського голови
2015—2016 — заступник Ірпінського міського голови з гуманітарних питань
Працюючи на посаді заступника Ірпінського міського голови, а пізніше — у статусі радника міського голови, ініціювала створення Стратегічного плану розвитку міста 2016—2020 рр., Інвестиційного відділу міськради, бренду міста, Інвестиційного паспорту міста Ірпінь, Статуту територіальної громади міста Ірпінь, започаткувала програму «Громадський бюджет»[10], розробила Ірпінську освітню ініціативу, сприяла відкриттю Громадського центру для переселенців. Залучивши експертів із медичної та освітньої сфери, розпочала впровадження медичної та освітньої реформ в Ірпені. У рамках медреформи в місті відкрито чотири медичні амбулаторії, створено антигіпертензивний центр, мамологічний центр, ініційовану програму соціального житла для лікарів і педагогів тощо. У рамках реформи освіти створено центр для дітей з особливими потребами «Дивосвіт», відкрито два комунальних дитячих садка та Ірпінський ліцей інноваційних технологій, облаштовано профільні класи в школах, впроваджено стипендіальні програми для школярів, започатковані навчальні поїздки вчителів до Європи, залучено волонтера Корпусу миру для позакласної роботи тощо.
Допомога родинам загиблих на Майдані
З першого дня Майдану Фонд громади Приірпіння, очолюваний Анастасією Попсуй, надавав матеріальну та організаційну підтримку протестувальникам. Після кривавих подій на Майдані та загибелі Небесної сотні, низка громадських і благодійних організацій об’єдналися для допомоги постраждалим. Серед організацій були: Український форум благодійників, Євромайдан SOS, Партнерство «Кожній дитині», фонд «Відродження», Фонд Дарини Жолдак, Карітас-Україна, Фонд громади Приірпіння та інші.
На волонтерських засадах однодумці створили Центр допомоги сім’ям загиблих і постраждалих на Майдані, до якого увійшло кілька благодійних фондів, приватних ініціатив, юристів і аудиторські компанії. Фонд громади Приірпіння був обраний організацією-партнером і на нього було покладено технічну та юридичну відповідальність за виконання благодійної програми.
Усі рішення щодо збору, розподілу та контролю коштів приймала Наглядова Рада ініціативи («Родина Майдан»). Також була створена Експертна рада, в яку увійшли представники сімей убитих і поранених, представники медслужби Майдану, співробітники міністерств, аудитори з компаній Ernst & Young і PricewaterhouseCoopers, журналісти (серед них – шеф-редактор 5 каналу, який проводив марафон зі збору коштів). Саме Експертна рада затвердила виділення 20% зібраних коштів на лікування важко поранених на Майдані і прийняла рішення не надавати фінансову підтримку сім’ям загиблих представників МВС.
Після телемарафону на 5 каналі волонтери зібрали на рахунок благодійного Фонду Громади Приірпіння понад 50 мільйонів гривень. Ділити їх одразу не стали, оскільки списки Небесної сотні постійно змінювалися. Відтак оперативні витрати сім’ям померлих взяли на себе фонди Рината Ахметова та Леоніда Черновецького, а кошти Фонду почали розподіляти після того, як списки були уточнені та оцінені потреби кожної постраждалої сім’ї.
17% від зібраних коштів у вигляді податків було сплачено державі. Хоча Український форум благодійників спільно з компанією Ernst & Young і намагалися пролобіювати пакет документів для Кабміну про зміни до Податкового кодексу України, щоб звільнити благодійні виплати фізичним особам від прибуткового податку у випадку, коли мова йде про виплати сім'ям загиблих і лікування поранених активістів Майдану.
Затримка виплат викликала невдоволення окремих активістів. Їх підтримали кілька нардепів-регіоналів. До УБОЗу надійшла заява із проханням перевірити стан рахунків Фонду. На волонтерів почався тиск із вимогами віддати гроші сотникам, похоронним бюро, активістам. Ті, хто вимагав цього, навіть приходили до волонтерів з автоматами. Благодійники вимушені були записати відеозвернення до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка з проханням захистити їх від такого тиску.
На сьогодні акція з допомоги родинам загиблих на Майдані є найбільшою благодійною акцією за всю історію незалежної України. Кошти отримали 104 сім’ї, 7 важко пораненим майданівцям сплачено лікування за кордоном. Чотири перевірки міжнародної аудиторської компанії «Ернст енд Янг» та Генеральної прокуратури України засвідчили прозорість та законність розподілу зібраних благодійних коштів між членами сімей загиблих на Майдані
Пізніше Анастасія Попсуй і Фонд громади Приірпіння подали до суду позов про захист честі та гідності проти народних депутатів, які висловили недовіру Фонду без явних на те підстав.
Партія «Нові обличчя»
Після завершення історії з Центром допомоги родинам постраждалих на Майдані, Попсуй долучилася до партії «Нові обличчя». 2014 року на виборах Ірпінського міського голови підтримувала кандидатуру голови партії Володимира Карплюка. У жовтні 2015 обрана депутатом Ірпінської міської ради від партії[11].
Нагороди
- 2019 — Нагорода від Патріарха Київського Всієї Руси-України: За заслуги з відродження духовності в Україні та утвердження Помісної Української Православної Церкви 2018 — Відзнака Світового Конгресу Українців: За вагомий внесок у формуванні позитивного іміджу України в світі, встановлення міжнародних зв’язків, поширення олімпійських ідей, професіоналізм, відданість справі 2018 — Відзнака Київської обласної державної адміністрації: За проявлений високий професіоналізм, ефективну командну взаємодію, відданість українському народу у винятково складний час становлення України 2017 — Відзнака Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом» 2017 — Присвоєння звання Почесної Амбасадорки від Міжнародної Амбасади жінок-підприємниць 2016 — Почесна грамота Київської обласної ради «За значний внесок у сприяння розвитку української державності, сумлінну працю, високий професіоналів, активну громадську позицію та з нагоди 25-ї річниці проголошення незалежності України» 2016 — Пам'ятна відзнака та ювілейна медаль від Київського регіонального відділення Асоціації міст України
Посилання
Примітки
- Секретар Ірпінської міської ради Анастасія Попсуй стала в.о. міського голови. imr.gov.ua (uk-ua). Процитовано 20 грудня 2018.
- Фонд громади Приірпіння | Асоціація міст України. 2.auc.org.ua. Процитовано 31 липня 2018.
- Україна долучається до святкування Всесвітнього Дня жіночого підприємництва – АМБАСАДА. ambasada.org.ua (uk-UA). Процитовано 31 липня 2018.
- Жінки-депутати запустили всеукраїнський конкурс. ТСН.ua (укр.). 21 вересня 2017. Процитовано 31 липня 2018.
- "Прес-конференція, під час якої буде оголошено про початок всеукраїнського конкурсу "Кращі ініціативи жінок України для економічного розвитку місцевих громад". press.unian.ua (укр.). Процитовано 31 липня 2018.
- Проект ПРОМІС вносить свою лепту в утвердження гендерної рівності в Україні (укр.). Процитовано 31 липня 2018.
- Лідер Анастасія Попсуй: Школа геніїв та свобода вибору для учнів| Нові лідери. novilidery.com (укр.). Процитовано 27 квітня 2021.
- https://www.chesno.org/politician/134602/
- ITV інформаційне агентство (25 січня 2018). Анастасія Попсуй – новий секретар Ірпінської міської ради. Процитовано 30 липня 2018.
- luda. На національному форумі говорили про рекорд Ірпеня по кількості проектів на «Громадський бюджет». imr.gov.ua (uk-ua). Процитовано 30 липня 2018.
- Як Карплюк програв Ірпінь: у раді сформувалася опозиційна до мера “Нових облич” більшість. Українська правда - Блоги. Процитовано 27 квітня 2021.