Карплюк Володимир Андрійович
Карплюк Володимир Андрійович(нар. 2 серпня 1981, смт. Стрижавка Вінницька область) — український політик, лідер політичної партії «Нові Обличчя», колишній міський голова Ірпеня.
Карплюк Володимир Андрійович | |
---|---|
Ім'я при народженні | Володимир |
Народився |
2 серпня 1981 (40 років) Стрижавка, Вінницький район, Вінницька область, Українська РСР, СРСР |
Громадянство | Україна |
Національність | українець |
Місце проживання |
Київська область: Ірпінь |
Діяльність | громадський діяч, мер Ірпеня |
Alma mater | Національний університет державної податкової служби України |
Попередник | Скаржинський Володимир |
Наступник | Анастасія Попсуй (в.о.) |
Партія | Нові обличчя |
Головував | в м. Ірпінь |
Біографія
У 2003 році закінчив Національну академію державної податкової служби України. Очолював Студентський парламент академії. Навчався в аспірантурі та викладав в академії, був методистом відділу виховної роботи.
У 2007-2010 та в 2011-2014 роках розвивав власний бізнес.
З 2010 по 2011 рік працював заступником Бучанського міського голови з економічних питань.
На позачергових виборах 26 жовтня 2014 року був обраний і до чергових місцевих виборів у жовтні 2015 року працював Ірпінським міським головою.
На чергових місцевих виборах 25 жовтня 2015 року був обраний і працював Ірпінським міським головою до серпня 2018 року.
За результатами чергових виборів Ірпінського міського голови у 2015 році свої голоси за його кандидатуру віддали понад 53 % виборців, у той час як його найближчий суперник отримав лише 10 %.
За три роки на посаді міського голови міста Ірпінь разом з командою однодумців Володимир Карплюк збільшив бюджет розвитку міста в 40 разів. Створено найбільшу кількість об'єктів інфраструктури в Україні (у співвідношенні до кількості жителів). Відроджено Парк письменників в Ірпені.
За три роки Володимир Карплюк разом із командою партії «Нові Обличчя» зуміли відремонтувати в десятки разів більше доріг, ніж за усі роки незалежності в Ірпені. Побудовано 3 дитячі садочки, новий стадіон, відкрито Ірпінський ліцей інноваційних технологій, дитячий клуб «Дивосвіт», Центр для внутрішньо переміщених осіб, нову дитячу поліклініку, мамологічний центр, амбулаторії сімейної медицини, операційний блок травматологічного відділення в міській лікарні, у місті встановлено перші світлофори. В Ірпені активно працює Рада АТО та Агенція муніципального розвитку, фінансуються громадські проекти[1].
Протягом останніх років Ірпінь лідирує у сфері міжнародної діяльності. Співпраця Ірпеня та німецького міста Борна була визнана найкращою в рамках Україно-німецького партнерства міст-побратимів. Комісія з міжнародних зв'язків міста Мілуокі (США) прийняла рішення про побратимство з Ірпенем.
У 2017 році Володимир Карплюк увійшов у двадцятку найпрогресивніших мерів України відповідно «Рейтингу українських мерів-інноваторів».
З 2018 року — голова Інвестиційної ради Ірпеня. У березні 2020 року як голова інвестиційної ради Ірпеня в пік пандемії коронавірусу, ініціював реконструкцію інфекційного відділення Ірпінської міської лікарні[2].
Починаючи з 2000 року, Володимир Карплюк активно займається громадською роботою. Був членом Молодіжної ради при Київській обласній державній адміністрації та членом Громадської ради міста Ірпінь, головою ради молодіжних громадських організацій міста Буча, з 2018 року очолює Інвестиційну раду міста Ірпінь. Ініціював видання збірки поетичних творів про місто Ірпінь «Римований Ірпінь», започаткував проведення всеукраїнського пленеру художників «Намальований Ірпінь».
У 2010 році ініціював створення Всеукраїнської громадської організації «Нові обличчя». Був обраним її головою.
З 2012 року — Голова Політичної партії «Нові обличчя», яка має своїх депутатів у Київській області (Ірпінська міська рада, Бучанська міська рада, Вишнева міська рада, Гостомельська селищна рада, Бородянська селищна рада, Коцюбинська селищна рада). Партія "Нові Обличчя" також представлена Ірпінським міським головою Олександром Маркушиним та секретарем Коцюбинської селищної ради Юлією Главацькою.
У 2020 році Карплюк ініціював всеукраїнську літературну премію "Літературна премія Ірпеня". Це щорічна всеукраїнська премія у галузі літератури, заснована 2020 року товариством “Відважних” (співзасновник Володимир Карплюк) та Інвестиційною радою Ірпеня (Карплюк очолює Інвестиційну раду Ірпеня). Завдання премії – пошук нових авторів із метою їх мотивації до подальшої творчості. Премія має три номінації: проза, поезія та спеціальна премія література для дітей (саме в Ірпені жив письменник, автор «Пригод Незнайка» Микола Носов)[3]. На розгляд журі премії приймаються невидані раніше рукописи авторів, які дотепер не видавали жодної книги, але публікували свої твори в колективних збірках чи антологіях. Вік та географія претендентів на отримання премії необмежений.
З нагоди 30-ї річниці створення Національної спілки письменників України голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк оголосив про встановлення додаткової номінації Літературної премії Ірпеня - за вже видані книги українських авторів додатковим преміальним фондом 150 000 гривень. Таким чином, загальний преміальний фонд Літературної премії Ірпеня склав 310 000 гривень[4].
Скандали
У часи навчання йому партійну кар'єру допомагав будувати тогочасний ректор Національної академії державної податкової служби України Петро Мельник, який був народним депутатом від Партії регіонів. Так Карплюк потрапив на конференцію «Партії регіонів.» Свій зв'язок з Мельником Карплюк згодом заперечував і подав до суду на журналістку Руху ЧЕСНО Ірину Федорів. Справу політик програв.
Окрім цього Карплюк був помічником нардепа Андрія Пінчука, який очолював Союз молоді «Партії регіонів».
У 2006 році він балотувався до парламенту від маловідомої партії «Третя сила».
На посаду міського голови Ірпеня Володимир Карплюк балотувався тричі. Вперше він програв вибори 2010 року, коли його підтримував на цю посаду як кандидата Петро Мельник. Після чого влаштувався на роботу на посаду заступника Бучанського міського голови з економічних питань (2010 по 2011 рік). Представники Центру протидії корупції виявили низку фактів шахрайства у Бучанській міській раді. У Бучі відбувалася приватизації ділянок на підставних осіб з подальшим перепродажем особам, які тісно пов'язані з посадовцями Бучацької ради, а саме з мером Бучі Анатолієм Федоруком та Володимиром Карплюком, які вели спільний бізнес та фактично контролювали будівництво житлових комплексів у м. Буча[5]. З посади заступника мера Бучі Карплюк пішов після того, як на будівництві сталася трагедія — загинула людина.
Під час виборів у приміщенні Ірпінської ради активісти виявили агітаційні листівки за кандидата Порошенка. Громадський рух ЧЕСНО провів експеримент і спробував залишити в раді порожню коробку. Працівники Ірпінської ради заборонили це зробити.
Під час зйомок було виявлено агітаційну поліграфію «Нових облич» у сесійній залі. Це є використанням адмінресурсу і ставить учасників виборів у нерівні умови, що заборонено законом. Аналогічна ситуація була і в селищі Коцюбинське, де «Нові обличчя» дозволили зберігати намет Порошенка в Будинку культури.
Виборцям селища Коцюбинське Карплюк, за якого регіон активно забудовується, обіцяв дитячі садки. З 2014 року і до того, як Карплюк звільнився з посади, так і не з'явилося в громади жодного садка.
У 2017 році Володимир Карплюк увійшов у двадцятку найпрогресивніших мерів України відповідно «Рейтингу українських мерів-інноваторів»[6]. Тоді цей вибір журі гостро розкритикували журналісти та блогери «Української правди». На їхню думку, у 20-ці мерів інноваторів не мало бути фігуранта антикорупціних розслідувань Володимира Карплюка. До топ-5 мерів-інноваторів Карплюк так і не потрапив.
Володимир Карплюк є фігурантом антикорупційних розслідувань. Прокурор Київської області вручав Карплюку кілька підозр.
Низка журналістських розслідувань свідчить про те, що в Приірпінні незаконно знищуються зелені зони, які забудовуються висотками. Будівельні фірми, які ведуть будівництво, пов'язані з партією Карплюка «Нові обличчя».
З 2018 року — голова Інвестиційної ради Ірпеня[7]. Мешканці Приірпіння твердять, що таке позиціонування Карплюку зробила його депутатська більшість після того, як він склав повноваження мера перед парламентськими виборами, аби продовжувати піаритися за бюджетний кошт і не звітувати перед громадою за негативні управлінські наслідки його команди. Після свого звільнення з посади Карплюк продовжував піаритися на відкритті школи, яку збудували бюджетним коштом. Після урочистого відкриття меблі з класів забрали і діти ще кілька перших тижнів не мали де навчатися.
Балотувався у народні депутати від Києво-Святошинського району та Приірпіння (95 округ, Київська область) як самовисуванець (2019 рік).
У 2010 році ініціював створення Всеукраїнської громадської організації «Нові обличчя». Був обраним її головою. У регіоні політики використовують цю громадську організаці для того, щоб перед виборами роботи, які проводяться за бюждетні кошти, піарили партію «Нові обличчя». Так у виборців складається враження, що роботи проводяться не бюджетним коштом, а коштом ГО «Нові обличчя» або політиків. Це громадський сектор вважає бюджетною гречкою.
З 2012 року — Голова Політичної партії «Нові обличчя»[8], яка сформувалася з людей команди Леоніда Черговецького, Сандея Аделаджі та дерибанників зелених зон. Партію станом на 2019 рік майже ніхто з членів фінансово не підтримує, про що свідчать фінансові звіти таким чином рівень партбудівництва практично відсутній. Навіть на виборах 2019 року Володимир Каплюк балотувався як самовисуванець.
Балотуючись на пост мера Ірпеня, ще до введення електронного декларування, задекларував рекордну на той час кількість квартир — 67. Згодом Карплюк декларував нерухомість в Польщі та ділянку в Нацпарку «Голосіївський».[9] Але згодом рекорд Карплюка побив його однопартієць, депутат Ірпінської міської ради Ігор Оверко. Він задекларував вже 586 (!) квартир. Ще один депутат міської ради Ігор Вишняков, якого Карплюк рекламував інвесторам як надійного забудовника, залишив недобудови і втік з міста. Тепер люди залишилися без житла.
Тітушка, який охороняв забудову ще одного члена команди Карплюка, скоїв напад на голову Коцюбинської ТВК, яка в судах відстоювала волевиявлення громадян, що було не на користь партійця «Нових облич».
Активістів, які протидіють забудовникам в регіоні й захищають зелені зони б'ють, їм палять машини і поліція не може роками покарати винних. Генеральний прокурор порівняв Приірпіння з гангстерським Чикаго й наголосив на тому, що сотні справ у райвідділку поліції просто закриваються. При цьому мер міста Чикаго (США) привітав Ірпінь з Днем міста.
Під час вручення другої підозри прокурором Київської області Карплюк втік із приміщення. До того, як політику вручили підозри відбулися обшуки в його будинку та в будинку його кума екс-регіонала і мера Бучі Анатолія Федорука. Карплюк втік за кілька годин до початку обшуків з країни й не попередив про обшуки свого кума, який залишився вдома. Карплюк згодом наголосив на тому, що вони з мером Бучі не можуть бути кумами, бо він не вірить в Бога.
Після свого повернення Карплюк оголосив про те, що пікетуватиме приміщення прокуратури Київської області протягом місяця. Пікет не протримався і дня. Депутати Ірпінської ради від «Нових облич» назвалися активістами та прикували себе до турнікетів, ставши на захист Карплюка.
Рух «ЧЕСНО» надрукував статтю про те, що партія Карплюка «Нові обличчя» є загрозою для Києва і Київщини. У команді політика є люди Сандея Аделаджі, зокрема й пастори, які відповідали за організацію поїздок на «Антимайдан».
Під час перших кількох років перебування на посаді, Карплюк сумарно провів у відпустці майже півроку. У цей же період політику нараховувалися премії до зарплати. Заступники Карплюка підписували договори з ФОП-ом-мерцем, на якого йшли мільйони з бюджету міста. Рух по цих справах також зупинився після того, як Карплюк пішов з посади.
Тим часом після того, як Карплюк став мером Ірпеня, у школах скасували безкоштовне харчування для дітей. Групи подовженого дня стали платними. Мешканці регіону подали позов до суду на такі дії влади.
Журналісти відзначають співпрацю Карплюка з лідером партії «Основа» Сергієм Тарутою[10], який у 2019 році наголосив, що на вибори йде спільно з «Батьківщиною». Також зафіксовані випадки співпраці безпосередньо з партією «Батьківщина».
Див. також
- Свистович Мирослава Богданівна — мер міста (березень 2006 — квітень 2007 (за іншими даними[11] — листопад 2007)).
- Бондар Олег Васильович — мер міста (червень 2007 — листопад 2010).
- Попсуй Анастасія Вікторівна (екс-депутатка партії «Нові обличчя») — в.о. мера міста (3 серпня 2018 — 31 жовтня).
- Літвінов Андрій Вікторович (депутат партії «Нові обличчя») — в.о. мера міста (з 31 жовтня 2019 року)[12]
- Маркушин Олександр Григорович — Ірпінський міський голова (партія "Нові Обличчя" (з жовтня 2020 року).
Примітки
- Володимир Карплюк Біографія
- В інфекційному відділенні Ірпінської лікарні завершуються загальнобудівельні роботи (відео)
- Літературна премія Ірпеня: у березні оголосять лауреатів
- Карплюк став лавреатом міжнародної премії та оголосив про нову номінацію Літературної премії Ірпеня (відео)
- Земельні оборудки мерів Ірпеня та Бучі | Каталог ФАР | ЧЕСНО. far.chesno.org. Процитовано 5 грудня 2019.
- В Україні назвали найкращих 20 мерів-інноваторів
- Інвестиційна рада запрацює в Ірпені
- Биография Владимира Карплюка
- Мер Ірпеня має квартири у Польщі та ділянки в Нацпарку. www.chesno.org (укр.). Процитовано 4 листопада 2019.
- Основний інстинкт Тарути, або П'ятдесят відтінків компромісу. osnova. Процитовано 4 листопада 2019.
- Мирославу Свистович і журналістів не пустили до міськради
- Як по нотах: в Ірпені обрали нового секретаря міськради. Громада Приірпіння (укр.). 31 жовтня 2019. Процитовано 4 листопада 2019.
Посилання
- Ірина Федорів: БПП Київщини змінило «Армія. Мова. Віра» на «Сука. БлRдь. Черті»
- Профіль Володимира Карплюка у базі даних руху ЧЕСНО