Порфирій (патріарх Сербський)

Патріа́рх Порфи́рій (серб. Патријарх Порфирије; в миру Првослав Перич, серб. Првослав Перић; нар. 22 липня 1961(19610722), Бечей, Воєводина) — єпископ Сербської православної церкви. Архієпископ Пецький, митрополит Белградсько-Карловацький, 46-й патріарх Сербський (з 18 лютого 2021 року). Митрополит Загребсько-Люблянський (2014—2021).

Порфирій
Порфирије
46-й Архієпископ Пецький, Митрополит Белградсько-Карловацький, Патріарх Сербський
з 19 лютого 2021
Конфесія: православ'я
Церква: Сербська православна церква
Попередник: Іриней (патріарх Сербський)
 
Альма-матер: теологічна
Науковий ступінь: доктор богослів'я
Діяльність: патріарх
Ім'я при народженні: Првослав Перич
Првослав Перић
Народження: 22 липня 1961(1961-07-22) (60 років)
Бечей, САК Воєводина, НР Сербія, СФРЮ
Священство: 21 листопада 1990
Єп. хіротонія: 13 червня 1999

 Порфирій у Вікісховищі

Біографія

Народився 22 липня 1961 року в місті Бичеї, Сербія, в родині Радивоя і Радойки і був хрещений з ім'ям Првослав. Початкову школу закінчив у Чуруге, а гімназію в Новому Саді.

У Фоміну неділю 1985 року в монастирі Високі Дечани був пострижений в чернецтво своїм духовним отцем, ієромонахом Іринеєм (Буловичем).

У 1986 році закінчив з Богословський факультет Бєлградського університету.

У тому ж році, на Другий Духів день в Троїцькому монастирі в селі Мушутиште єпископом Рашсько-Призренський Павлом (Стойчевиіч) висвятив його у сан ієродиякона. Потім він відбув на аспірантуру в області Святого Письма Нового Завіту в Афіни, де залишався до 1990 року.

У 1990 році з благословення єпископа Бацького Іринея, повернувся до Сербії і 6 жовтня прибув до монастиря Святих Архангелів у Ковильї. На Собор святого архангела Михаїла 21 листопада того року він був висвячений в сан пресвітера. Незабаром за цим, c припливом багатьох молодих послушників, обитель стала рости і ієромонах Порфирій був поставлений її ігуменом. Будучи насельником Ковильського монастиря, виступав з багатьма лекціями в різних форумах, особливо дбаючи проти різноманітних деструктивних сект.

14 травня 1999 року в черговому засіданні Священного Архієрейського Собору Сербської Православної Церкви в Белграді обраний єпископом єгерського, вікарієм Бацької єпархії. Його архієрейська хіротонія відбулася 13 червня того ж року.

У 2004 році на Богословському факультеті Афінського університету успішно захистив докторську дисертацію на тему «Здатність до Богопізнання у апостола Павла по тлумаченню святого Іоанна Златоуста».

29 липня 2008 року Рада Республіканського радіомовного агентства обрав його своїм головою.[1]

У 2010 році Священний Архієрейський Синод СПЦ доручив йому встановити капеланську службу в Сербській армії. Плоди його роботи в цій галузі — це не тільки відповідні правові норми, але також добір військових капеланів, організація та облаштування храмів у казармах та виконання перших богослужінь.

24 травня 2014 року рішенням Архієрейського собору Сербської церкви в Белграді обраний правлячим єпископом Загребсько-Люблянської митрополії з піднесенням у сан митрополита.[2]

13 липня 2014 року в Преображенському соборі Загреба Патріархом Іринеєм настолован як митрополит Загребсько-Люблінський.[3]

18 лютого 2021 року обраний 46-м патріархом Сербської православної Церкви.[4] Отримав привітання від багатьох предстоятелів православних церков і від митрополитів, зокрема від Московського патріарха Кирила (Гундяєва), Вселенського патріарха Варфоломія I, митрополита УПЦ МП Онуфрія (Березовського) і предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія. Порфирій подякував всім крім митрополита Епіфанія.[5]

Погляди

У своїх перших заявах після інтронізації Патріарх Порфірій наголосив, що «місія Церкви полягає у побудові миру» і що в його програмі не буде «елементів сучасного відчуження від політики або часткової участі в ній».[5]

У 2020 році заявляв що віряни Православної церкви України не можуть вважатись членами Церкви.[6][7]

Оцінки

На думку богослова Кирила Говоруна Порфирій є конформістом і буде притримуватись середньої між Фанаром і Москвою позиції.[8]

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.