Прибужжя (село)

Прибу́жжя (до 01.02.1945 Акмече́тка,[1] Ак-Мечеть[2][3]) село в Україні, у Доманівському районі Миколаївської області. Розташоване на правому березі річки Південний Буг, за 25 км на схід від районного центру та за 7 км від найближчої залізничної станції Трикратне. Населення становить 1989 осіб. Орган місцевого самоврядування Прибузька сільська рада.

село Прибужжя
Іоанно-Богословська церква
Іоанно-Богословська церква
Країна  Україна
Область Миколаївська область
Район/міськрада Доманівський
Рада Прибузька сільська рада
Облікова картка Прибужжя 
Основні дані
Колишня назва Ак-Мечеть, Акмечетка
Населення 1989
Площа 2,163 км²
Густота населення 919,56 осіб/км²
Поштовий індекс 56445
Телефонний код +380 5152
Географічні дані
Географічні координати 47°40′19″ пн. ш. 31°14′32″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
24 м
Водойми р. Південний Буг
Відстань до
районного центру
25 км
Найближча залізнична станція Трикратне
Відстань до
залізничної станції
7 км
Місцева влада
Адреса ради 56445, с. Прибужжя, вул. Акмечетська, 50
Карта
Прибужжя
Прибужжя
Мапа

 Прибужжя у Вікісховищі

Історія села


Під час правління Османської імперії XVII—XVIII століття, селище мало білу мечеть, внаслідок чого й отримало свою першу назву — Ак-Мечеть.

Першими мешканцями села стали переселенці з Полтавської губернії, які зберегли стару назву.

За часів СРСР в селі містилась центральна садиба колгоспу імені Суворова, працював комбінат будівельних матеріалів, асфальтобетонний і щебеневий заводи.

В селі знаходиться середня школа, фельдшерсько-акушерський пункт, будинок культури, бібліотека, дитячий садок, відділення зв'язку, кілька магазинів.

Концтабір

Під час Другої світової війни у жовтні 1941 року біля сел Богданівка, Доманівка та Акмечетка та було створено табори знищення. Румунські окупаційні війська звозили в табір євреїв з Бессарабії, Буковини, Одеси, Східного Поділля і самої Румунії[4].

Наприкінці 1941 року в таборі було близько 54 тисяч осіб. Кількість жертв, страчених у Доманівському районі, перевищує 115 тисяч осіб.

Відомі уродженці

Уродженцями села є:

Література

  • Прибужжя // «История городов и сёл Украинской ССР. Николаевская область» -Киев: Институт истории АН УССР, 1981, стор. 371–372.

Посилання

Примітки


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.