Природничий фільм
Природничий фільм — одна з підкатегорій жанру документального фільму про природу, головною темою якого є життя тварин у їх природному середовищі, про рослини або інші живі істоти та інші елементи світу природи, наприклад, пустеля або море.
Хоч такий тип фільмів вперше з'явився у світі кіно, тепер такі програми найчастіше роблять для телебачення, особливо для телеканалів суспільного мовлення. Зокрема, такі фільми створюють такі широковідомі телевізійні канали як, наприклад, Діскавері та Анімал Планет.
Історія
Першим повнометражним документальним фільмом про природу вважається німий фільм 1922 року «Нанук з Півночі» режисера Роберта Дж. Флаерті (1884—1951). Піонером природничих фільмів багато хто вважає британського режисера Девіда Аттенборо (*1926), який протягом багатьох років випускав серії відомих кінострічок про природу для каналу BBC. У 1954 році повнометражний фільм Джеймса Алгара «Жива пустеля» був нагороджений премією «Оскар» у категорії за найкращий повнометражний документальний фільм.[1]
Першим фільмом про підводний світ природи стала кінострічка 1954 року «Шостий континент» італійського режисера Фолько Кулічі. У створенні понад сотні фільмів про природу брав участь і отримав кілька міжнародних нагород французький дослідник Світового океану Жак-Ів Кусто (1910—1997).
Деякі відомі природничі фільми
- 1996 : «Мікрокосмос» — документальний природничий фільм виробництва Франції, Швейцарії та Італії, режисерів Клода Нурідсані та Марі Перену.
- 2005 : «Марш пінгвінів» — французький повнометражний фільм про природу режисера Люка Жаке
- 2006 : «Планета Земля» — найдорожчий багатосерійний природничий документальний фільм телеканалу BBC.
- 1996 — 2007 : «Мисливець на крокодилів» — документальний телесеріал про дику природу, який створювали Стів Ірвін та його дружина Террі.
- 2010 : «Океани» — документальний природничий фільм про жителів підводного світу Жака Перрена («Птахи»).