American Express

American Express Company або AmEx — корпорація з надання фінансових послуг; її засновано в 1850 та вона є одним з 30 компонентів Dow Jones Industrial Average. AmEx відома своїми кредитними й платіжними картками та дорожніми чеками для бізнесу: вона вважається найдорожчим брендом світу та найвизначнішою компанією.

American Express Company
англ. American Express
Тип Публічна
Форма власності корпорація (США)d
Галузь Банківські та фінансові послуги
Лістинг на біржі NYSE: AXP
Dow Jones Industrial Average Component
S&P 500[1]
Попередник(и) Livingston, Fargo & Company
Wells, Butterfield & Company
Wells & Company[2][3]
Засновано Баффало, Нью-Йорк, США (1850)
Засновник(и) William Fargod, Генрі Веллс і John Warren Butterfieldd
Штаб-квартира Three World Financial Center,
Нью-Йорк Сіті, Нью-Йорк, США
Територія діяльності весь світ
Ключові особи Кеннет Чено
(голова Ради Директорів)[4]
Продукція Платіжні та кредитні картки, дорожні чеки
Послуги Фінанси, страхування, подорожі
Виторг US$ 33.0 млрд. (2013)[5]
Операційний прибуток (EBIT) US$ 7.888 млрд. (2013)[5]
Чистий прибуток US$ 5.359 млрд. (2013)[5]
Активи
 • US$ 153.375 млрд. (2013)[6]
 • US$ 153.140 млрд. (2012)[6]
Власний капітал US$ 19.496 млрд. (2013)[5]
Співробітники 53,500 (2014)[5]
Дочірні компанії InteliSpend Prepaid Solutionsd
Член Linux Foundation[7], W3C[8] і FIDO Allianced[9]
AmericanExpress.com
 American Express у Вікісховищі

З 1958 року логотип компанії — римський гладіатор або сотник, зображення якого використовується на дорожніх чеках та платіжних картках компанії. American Express Company було представлено як експрес-пошту для ведення бізнесу в штаті Нью-Йорк в 1850 році: її створено в результаті злиття компаній Генрі Уельса (Wells & Company), Уільяма Фарго (Livingston, Fargo & Company) та Джона Уорена Баттерфільда (Wasson & Company) в одну спільну акціонерну корпорацію. Протягом довгих років American Express Company користувалась фактичною монополією на експрес-перевезення вантажу (товарів, цінних паперів, валюти та т.і.)[10]

Діяльність

Фінансові послуги

Починаючи з 1882 року American Express починає свою експансію в сфері фінансових послуг, при цьому запускає грошовий переказ в бізнесі, за для конкуренції з грошовими переказами США. А почалося це все з подорожі президента American Express Company до Європи. Він завжди возив з собою традиційні акредитиви і йому було досить важко отримувати гроші. Отримати він міг їх лише в досить великих містах. І тут йому спало на думку створити найкраще у світі рішення, краще ніж традиційні акредитиви. І через деякий час компанія представила видатні дорожні чеки, які були випущені в 1891 році номіналами в $10, $20, $50 та $100.

Інвестиційно-банківські послуги

У 1980-х роках American Express доклала всіх зусиль аби стати фінансовою суперкомпанією та придбала декілька компаній для створення інвестиційно-банківського підрозділу.

У середині 1981 року вона викупила Shearson Loeb Rhoades, другу за розміром фірму цінних паперів в США та була перейменована на Shearson/American Express.

У 1984 American Express придбала Lehman Brothers Kuhn Loeb та додала її до родини Shearson, створивши Shearson Lehman/American Express. Того ж року Shearson Lehman/American Express придбала 90-річну Investors Diversified Services, отримавши разом з цим низку фінансових радників та інвестиційних продуктів.

У 1988 Shearson Lehman придбала E.F. Hutton & Co. Вона була злита з інвестиційно-банківським підрозділом, який було перейменовано на Shearson Lehman Hutton, Inc.

Але коли Гарві Ґолуб очолив American Express у 1993, American Express вирішила вийти з інвестиційно-банківського бізнесу та домовилася про продаж свого підрозділу Shearson компанії Primerica.

У 1994 році American Express вийшла з решти інвестиційно-банківського та інституційного бізнесу.

Споживчі картки

American Express є найвідомішим через його золоту та платинову картки, а також за розширення кредитних карток подібного рівня в більшості країн світу. В 1950 році American Express випустила свою першу кредитну картку, яку помітили на швидкому післявоєнному підйомі економіки та сигналізує перехід компанії на більш розширену клієнтську базу. В 1966 році компанія випустила свою першу золоту картку, в цілях задоволення верхнього ешелону ділових відряджень. Платинові картки компанії дебютували в 1990-х роках та продовжують залишатися дуже популярними. В 1999 році American Express представила картку Центуріон, яку досить часто називають «чорною карткою», яка обслуговує багатших та елітних клієнтів. Спочатку картка була доступною лише для вибору користувачів платиновою карткою. Річна плата за користування карткою становила $2500 з додатковим початковим внеском в розмірі $5000. American Express має ряд кредитних карток, при цьому більшість підпадають під одну з трьох категорій:

 • Авіакомпанії: наприклад, Air Canada, Air France , Alitalia, British Airways, Cathay Pacific, Delta Air Lines, JetBlue Airways, Qantas, Singapore Airlines, Virgin Atlantic та інші
 • Готелі: наприклад, Hilton Hotels, Starwood Hotels & Resorts Worldwide
 • Роздрібні: наприклад Costco, Девід Джонс, Холт Ренфрю, Harrods, Macys, Bloomingdales, Лоус, Mercedes Benz та ін.

American Express пропонує також широкий спектр карток, які призначені для середнього та великого бізнесу, керувати поїздкою кожного дня. Основний продукт American Express Corporate Card пропонує свої послуги більш ніж в 40 країнах світу, а також ряд додаткових продуктів для конкретних видів витрат. В рамках підтримки корпоративних клієнтів, American Express пропонує цілий ряд онлайнових рішень через вебсайти American Express @ Work. С American Express @ Work, клієнти мають доступ до програм управління можливостями, онлайн-звітності, звітності.

Примітки

 1. American Express, Form 8-K, Current Report, Filing Date Dec 23, 2008. secdatabase.com. Процитовано 6 січня 2013.
 2. Peter Z. Grossman. American Express: The Unofficial History of the People Who Built the Great Financial Empire. New York: Crown Publishers, 1987. (reprint: Beard Books 2006; ISBN 1-58798-283-8; Chapter 2.)
 3. Noel M. Loomis, Wells Fargo. New York: Clarkson N. Potter, Inc., 1968
 4. Top Management Compensation. Архів оригіналу за 16 травень 2011. Процитовано Aug 30, 2010.
 5. American Express Company Form 10-K, Securities and Exchange Commission, February 25, 2014
 6. Annual Report Form 10-K. United States Securities and Exchange Commission. 25 лютого 2014.
 7. https://www.linuxfoundation.org/membership/members/
 8. https://www.w3.org/Consortium/Member/List
 9. https://fidoalliance.org/members/
 10. http://www.colloquy.com/login.asp?page=%2Fbreaking%5Fview%2Easp%3Fxd%3D7961.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.